مشاهده همه 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

کوله پشتی مردانه

برای همه ما قبول این واقعیت که تا کمی قبل استفاده از کوله پشتی مردانه تنها مخصوص به دانش آموزان و دانشجوها بوده است، سخت است.

جالب است بدانید که کوله پشتی بیشترین انتقاد را از طرف طراحان مد داشته است، اما امروزه دیگر در هفته های مد در سرتاسر دنیا شاهد استفاده از کوله پشتی ها بر شانه های مدل ها آن هم با افتخار هستیم.

این کیف های مجهز به دو بند دوشی، بسیار کار آمد هستند و می توان آن ها را مطابق با مد روز با بسیاری از لباس ها در چند استایل پر کاربرد هماهنگ کرد. با رشد روز به روز استفاده از کوله پشتی)( backpack ، می توان گفت که امروزه دیگر بدون این اکسسوری مردانه برخی از استایل ها چیزی کم دارند.

چرا کوله پشتی مردانه ؟

در کنار کوله پشتی ها، مدل های دیگر کیف مردانه نیز بودند که می توانستند به خاطر کارایی و زیبایی شان، مورد استفاده چشمگیری قرار بگیرند. اما در این میان تنها کوله پشتی ها بودند که این روند را طی کردند و این مسئله نیاز به بررسی دارد.

یکی از موسسین شرکت تأمین Herschel ، لیندون کورماک  در این باره توضیح می دهد که : “هیچ کیفی به اندازه کوله پشتی نمی تواند به صورت همه جانبه از وسایل ما محافظت کرده و آن ها را در خود جای دهد.”

بسیاری از برندهای شناخته شده در احیا و استفاده همه گروه های سنی آقایان از کوله پشتی، نقش مهمی داشته اند. برند هرشل یکی از این برند ها بود که توانست با ایجاد قسمت هایی کاربردی در کوله پشتی، باعث شد کوله پشتی ها در نظر عموم خوب به نظر رسیده و اشتیاق پوشیدن آن را در آن ها بیفزاید.

لیندون یکی از طراحان مد در این باره می گوید:” مردم هموراه مشغول رفت و آمد هستند. همچنین وسایل بیشتری را امزوه با خود حمل می کنند از تلفن همراه گرفته تا کتاب، کیف پول، وسایل ورزشی ، لب تاب و … هیچ کیفی مانند کوله پشتی نمی تواند به راحتی همه این وسایل را در خود جای دهد.”

مسئله دیگری که مطرح می شود دوام بالای کوله پشتی هاست. کوله پشتی ها جهت جمل بار سنگین تر طراحی شده اند و از این جهت معمولا از کیفیت دوخت بهتر و محکم تری بهره می برند. همین امر سبب دوام و طول عمر بالاتر آن ها می شود.

نکات مهم در مورد کوله پشتی مردانه:

اگر شما در بازار به دنبال یک کوله پشتی سبک هستید، سعی کنید همواره به این نکته دقت داشته باشید که این کوله پشتی را برای چه امری تهیه می کنید. زیرا تنها سبکی و راحتی یک کوله پشتی نمی تواند تحمل تعداد دفعات بالای استفاده و جرم بالایی که قرار است توسط آن ها حمل گردد را داشته باشد.

به داشتن یک کوله پشتی در کمد لباس مردانه خود اعتماد کنید. امروزه کوله پشتی ها کاربرد های زیادی داشته و می توان با وجود مدل های مختلفی که امروزه تولید شده است، بسته به این که به کجا می روید، مدلی را متناسب با سبک شخصی خود بیابید.

همه مدل های کوله پشتی مردانه را می توان در دوسته کلی جای داد. کوله پشتی های نیمه رسمی یا همان کژوال و کوله پشتی های فنی.  در ادامه به بررسی این مدل ها و کوله پشتی هایی که در این دو دسته جای می گیرند، می پردازیم.

کوله پشتی مردانه کژوال:

این کوله پشتی ها را می توان در مکان های گوناگون، از محل کار گرفته تا شرکت در تعطیلات آخر هفته، استفاده کرد. در واقع این مدل از کوله پشتی مردانه می تواند کارایی بسیاری داشته باشد. همچنین در این مدل ها که می توان با استفاده از مواد اولیه ای چون گلیم و پارچه های ضخیم، استفاده کرده، بهترین نمونه های دست ساز کوله پشتی ها به وجود می آیند که می توانید در بخش مد و هنرهای دستی مردانه آنها را ببینید.

کوله پشتی مردانه ساخته شده از پارچه کتان:

شرکت امریکایی ایست پک Eastpak اولین شرکت تولید کننده این نمونه از کوله پشتی ها بود. در واقع کوله پشتی های ساخته شده از پارچه های کتان ضخیم، الهام گرفته از کوله های نظامیان بود که به دلیل سبکی و توانایی در خود جای دادن حجم زیادی از وسایل، توانسته اند جایگاه خوبی در بین مردم خصوصا جوان تر ها پیدا کنند.

کوله پشتی مردانه دانشجویی:

این کوله پشتی ها عموما از پارچه های ضد آب تولید شده و می توانند تا حدودی خاصیت ضربه گیری داشته باشند. یکی از برند های مشهور این مدل از کوله پشتی شرکت کارهارت آمریکا بود. این کوله پشتی در مدت کوتاهی از تولید خود توانست حجم زیادی از بازار پوشاک روزمره و خیابانی را به خود اختصاص دهد.

یکی از مشخصات این کوله پشتی بند های پهن آن است که برروی شانه ها قرار می گیرند. به این ترتیب، می توانند وزن کوله پشتی را به درستی بر روی شانه و کتف ها تقسیم کند. این ویژگی سبب شده است تا بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان به استفاده ازآن مبادرت ورزند.

کوله پشتی مردانه برزنتی:

به دلیل پایین بودن هزینه اولیه تولید می توان گفت یک کوله پشتی مردانه است که می توانید آن را با بهایی کمتر از نمونه های مشابه خود در بازار بیابید. این گفته نباید این اشتباه را در ذهن شما ایجاد کند که هر چه کوله پشتی برزنتی در بازار موجود است می تواند بهایی پایین داشته باشد. زیرا همان طور که در ابتدای پاراگراف به آن اشاره شد، بهای آن به نسبت مدل های مشابه خود از نظر کارایی و دوام به مراتب کمتر خواهد بود.

این کوله پشتی نیز سبک بوده و می توان آن را در رنگ ها و مدل های گوناگون مشاهده کرد.

کوله پشتی مردانه فنی:

اگر به دنبال یک کوله پشتی هستید که بتواند به صورت تخصصی، وسایل و تجهیزات شما را حمل کند، بهتر است از کوله پشتی های فنی معرفی شده در این بخش استفاده کنید.

کوله پشتی مردانه کوهنوردی:

فکر کردن به این که بتوان بدون یک کوله پشتی کوهنوردی مناسب، به سفر های یک روزه و بیشتر به دامن طبیعت و بالا رفتن از کوه اقدام کرد، سخت است. این کوله پشتی مردانه که در ابتدا در کشور سوئد ساخته شده بود، به دلیل تقسیم مناسب بار وسایل و تجهیزات کوهنوردی بر روی ستون فقرات توانست مخاطبان زیادی در سرتاسر جهان پیدا کند. با این حال، با گذشت زمان این کوله ها از لحاظ کیفیت و کارایی تغییر کرده و دیگر نمونه های امروزی آن را نمی توان مشابه نمونه های اولیه آن یافت.

کوله پشتی مردانه مسافرتی:

اگر قصد رفتن به یک سفر کوتاه را دارید که تنها می توانید یک کوله پشتی را برای حمل وسایل خود به دست بگیرید، بهتر است از یک کوله پشتی مسافرتی استفاده کنید. این کوله پشتی ها از دوام بیشتری نسبت به کوله پشتی های کژوال داشته و می توانند به خاطر خاصیت ضد آب بودن، از وسایل شما در برابر باران هم محافظت کنند.

شما می توانید مدل های مختلف کوله پشتی مردانه را در سایت دیبامد بیابید.