مشاهده همه 7 نتیجه

نمایش 9 24 36

کلاه مردانه

کلاه مردانه یک اکسسوری مردانه شیک به حساب می آید. از کلاه های ورزشی گرفته تا کلاه هایی که مخصوص مراسم و اتفاقات هستند، کلاه ها یک افزودنی همه کاره هستند که بسیار زیبا و شیک است. اگر شما در انتخاب کلاه خود به خوبی عمل کنید، می توان گفت دیگر آن طور نیست که بگوییم کلاه فقط برای یک مدل چهره خاص مناسب هستند.

بعلاوه یکی از نکات جالب در مورد کلاه ها، این است که برای هر فصلی مناسب هستند. در روزهای بارانی، آفتابی، برفی و … کلاه ها می توانند به شما کمک کنند تا از گرما آسیبی نبینید و در هوای سرد، سرما نخورید. و این در حالی است که قطعا به زیبا تر کرد استایل شما هم کمک می کنند.

اگر تاکنون به خوبی دقت کرده باشید، در هر استایلی می توان جایی برای یک کلاه ( hat ) متناسب با آن سبک و استایل را یافت. از این جهت است که شناخت مدل های مختلف کلاه ها و کاربرد هر کدام از آن ها می تواند الهام بخش ما در هنگام تهیه این اکسسوری مردانه باشد.

کلاه ها خود را به خوبی در میان انواع لباس مردانه جای داده اند و تبدیل به یک عنصر جاودان غیر قابل تغییر شده اند. در ادامه این مقاله سایت دیبامد به تشریح مدل های معروف کلاه می پردازیم.

انواع مدل های کلاه مردانه:

1 .کلاه مردانه فدورا:

چه از این مدل کلاه خوشتان بیاید و چه نیاید، فدورا هیچ گاه از مد نمی افتد. این کلاه را با نام دیگر شاپو میز می شناسیم. درست است که در دهه های بین 1950 تا 2000 میلادی یکی از محبوب ترین کلاه های مردانه به شمار می آمده است و خیلی از گانگستر ها از طرفدار این کلاه بوده اند اما امروزه هم این کلاه محکم و سر سخت دوباره به میدان آمده است و اتفاقا ترکیب جالبی را با دیگر لباس های مردانه ایجاد می کند.

شما می توانید این کلاه را در رنگ ها و اندازه های مختلفی تهیه کنید اما پیشنهاد ما همان رنگ های خنثی و اندازه های متوسط آن است.

2 .کلاه مردانه دوره دار یا trilby :

خیلی ها این کلاه مردانه را با کلاه فدورا اشتباه می گیرند. اما در واقع بین این کلاه، و کلاه فدورا تفاوت های زیادی وجود دارد. ارتفاع این کلاه ها کمتر از کلاه های فدورا و همچنین قسمتی از آن که جایگاه سر به حساب می آید کوچکتر از فدورا است. کلاه های دوره دار گاهی از حصیر هم بافته می شوند.

به این ترتیب شما می توانید آن را از بهار تا پاییز هم استفاده کنید. این کلاه ها زمانی که ساخته شدند تنها مخصوص افراد پولدارو مرفه بود که در زمین های گلف، اسب سواری و … و تفریحات دیگر بر سر می کردند.

باید دانست که در هنگام پوشیدن این کلاه قسمت جلویی آن باید کمی بالاتر از سه طرف دیگر آن یعنی چپ و راست و عقب کلاه باشد.

3 .کلاه مردانه پاناما:

یک کلاه مناسب برای تکمیل استایل راحت تشکیل شده از پیراهن سفید و شلوار کتانی است. می توان این کلاه را انتخابی مناسب برای روز های گرم تابستانی دانست. این کلاه مردانه از ساقه های گیاه کتان ساخته شده و برای هوای آفتابی و آسمان آبی و مناطق ساحلی طراحی شده اند. پس از پوشیدن آن ها در هوای سرد خودداری کنید.

خواستگاه کلاه پاناما اکوادور است. این کلاه بسیار سبک، راحت بوده و در رنگ های روشن دیده می شود.

4 .کلاه مردانه گرد لبه دار یا bowler :

این کلاه نمادی از سبک و استایل های انگلیسی است. هنرپیشه گان معروفی چون چارلی چاپلین از این کلاه به دفعات در فیلم های خود استفاده کرده اند. یک احساس سرسختی و ایستادگی در این کلاه به همراه ظرافت و حساس بودن نهفته است. این کلاه در ابتدا در اختیار طبقه مرفه بود و به همراه کت و شلوار پوشیده می شد. اما امروزه می توان آن را  در استایل های نیمه رسمی هم مشاهده کرد.

5 .کلاه مردانه گپ یا کلاه نقاب دار:

در دهه 90 میلادی بود که کلاه های گپ از روی کلاه های بازیکنان بیس بال الگوبرداری شده و مورد استقبال جوانان قرار گرفت. امروزه این کلاه مردانه در اطراف دنیا و در جاهای مختلف به چشم می خورد و بسیاری از افراد با سن های مختلف از جوان تا پیر آن را بر سر می گذارند. این کلاه با کلاه های نقابدار معمولی یک تفاوت چشمگیر دارد و آن همان انحنای نقاب آن است. به دیگر تفاوت آن می توان محکم تر بودن و قابلیت تنظیم بهتر بر روی سر در زوایا و جهت های مختلف دانست. این کلاه فریبنده به راحتی با دیگر لباس مردانه در استایل کژوال و اسپرت هماهنگ می شود.

6 .کلاه مردانه نقابدار تخت:

درست است که این کلاه نه تنها به روز نبوده و چندان تغییری هم نکرده است اما می تواند بسیار کاربردی و مفید باشدو این کلاه در واقع نمونه ای از طرح های اولیه کلاه های بیس بال بود که معمولا از جنس پنبه یا کتان هستند. این کلاه مخصوص استایل ورزشی یا همان اسپرت بوده و می تواند سطح بیشتری از صورت شما را در برابر نور آفتاب محافظت کند.

7 .کلاه مردانه گرد نقابدار:

این کلاه که به آن Newsboy هم گفته می شود در واقع در ابتدا برای نوجوانان در حال تحصیل در مدرسه طراحی شده بود و به اوایل دهه 20 میلادی بر می گردد. این کلاه با ویژگی مشخص خود یا همان نقابی که دارد و با یک دکمه به بالای کلاه وصل و جدا شود، در زمره کلاه های سنتی مردانه قرار گرفته است. این کلاه مردانه بسیار راحت بوده و امروزه برای هر سنی قابل استفاده است.

8 .کلاه مردانه بره یا کلاه گرد:

این کلاه را در بین افراد مشهور و هنرمندان بسیار دیده اید. این کلاه با حسی فروتنانه ای که دارد، در ابتدا توسط کشاورزان و افرادی که به کارهای خدماتی مشغول بوده اند، مورد استفاده قرار می گرفت. جنس پارچه های تشکیل دهنده این کلاه ها پشم، جیر یا پنبه است و برای گرما و راحتی بیشتر دو لایه دوخته می شود. این کلاه ها می توانند شما را مهربان تر و جذاب تر نشان دهند.

9 .کلاه مردانه قایقرانی:

این کلاه کاملا برای روزهای تابستانی مناسب است. این کلاه با روبان معروفی که به دور آن قرار گرفته است، در اوایل قرن بیستم به اوج محبوبیت خود رسیده است. درست است که در ابتدا توسط آرایشگران و هنرمندان مورد استفاده قرار می گرفت اما امروزه به یک کلاه مناسب برای تفریح در روزهای تابستانی شده است.

یکی از دلایل محبوبیت این کلاه ها سبکی و راحتی آن ها بوده و اینکه می توان آن را جایگزینی مناسب برای کلاه فدورا و پاناما بوده است.

10 .کلاه مردانه بافتنی گرد:

در روزهای سرد زمستان این کلاه مردانه به داد شما می رسد. کلاهی که به هیچ عنوان قدیمی نشده و برعکس همواره در حال تغییر و بهتر شدن است. ویژگی این کلاه گرمی و سبکی و راحتی فوق العاده آن است. رنگ های خنثی آن همواره کاربردی است و به این ترتیب با لباس های بیشتری می توانید کلاه بافتنی خود را استفاده کنید. بهترین نمونه های دست باف آن را نیز می توانید امروزه در بخش مد و هنرهای دستی مردانه ببینید.