مشاهده همه 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

کفش مردانه

مردان در هنگام انتخاب کفش مردانه گزینه های زیادی در پیش روی خود دارند. از ساده ترین کفش ها گرفته که تنها از یک تکه چرم برش خورده درست شده اند و صاف و ساده هستند گرفته تا کفش هایی که با دوخت های فانتزی تزیین شده و لبه دار هستند و سوراخ دارند. این گزینه ها می تواند بسیار متنوع بوده و در عین حال کار را سخت و پیچیده کند. این موضوع زمانی سخت تر می شود که شما مدل های کفش ( shoes ) را می شناسید و می دانید برای هر مناسبت چه کفش را انتخاب کنید.

در هرحال کفش مردانه در دسته اکسسوری مردانه قرار دارد. هیچ گاه جزو لباس و استایل اصلی شما نبوده و در واقع مکمل آن است. اما این موضوع باعث نمی شود از اهمیت انتخاب مدل آن غافل شد زیرا در اکثر مواقع، بررسی استایل شما توسط اطرافیان از کفش های شما آغاز می شود.

در این مقاله دیبامد قصد داریم تا با شناسایی انواع مدل کفش مردانه، به بیان کاربرد های هر کدام از این مدل ها نیز بپردازیم:

انواع مدل های کفش مردانه:

کفش مردانه آکسفورد :

کفش های مردانه آکسورد یکی از ظریف ترین و زیبا ترین کفش های رسمی مردانه است. این کفش که به نظر ما باید در کمد کفش های یک آقا وجود داشته باشد، هیچ گاه قدیمی نمی شود و می توان همواره آن را به همراه سایر لباش های رسمی و جدی به کار برد.

از خصوصیات بارز این کفش مردانه می توان به کوتاه بودن ساق آن اشاره کرد، که تنها تا مچ پا می آید. دانشگاهیان و دانشجویان دانشگاه آکسفورد انگلستان در ابتدای قرن بیستم این مدل کفش را به عنوان جزئی از یونیفرم رسمی خود برگزیده و گفته می شود آن ها با انتخاب این مدل کفش به دنبال پوشیدن یک کفش راحت و سبک و در عین حال شیک را داشتند.

آکسفورد به سرعت به یک کفش مردانه محبوب تبدیل شد و جالب تر آن که با کمی تغییرات در کف آن توانستند این کفش را به کفشی مناسب برای همه فصول سال تبدیل کنند. امروزه نه تنها این کفش قدیمی نشده بلکه در زمره فرهنگ مدرن لباس پوشیدن آقایان به حساب می آید.

عموما این کفش را از پنج تکه چرم می سازند و قسمت های توری و جانبی آن را به صورت جدا در نظر می گیرند. از نکات دیگر در مورد این کفش مردانه می توان به رنگ محبوب آن اشاره کرد. عموما رنگ مشکی بهترین رنگ برای کفش های آکسفورد به حساب می آید. در مدل های ظریف و اصیل این کفش که به رنگ قهوه ای است، از چرم گوساله قهوه ای استفاده می شود.

مدل های رسمی آکسفورد از چرم های نازک ساخته شده و مدل های نیمه رسمی آن معمولا از چرم های کلفت تر ساخته می شود.

کفش آکسفورد را با چه لباس هایی بپوشیم:

این کفش مردانه مناسب تاکسیدو، لباس شب، لباس مردانه رسمی، کت اسپرت به همراه جین تیره. پیراهن مردانه رسمی با کراوات و یا تیشرت استرچ و شلوار کتان ساده است.

کفش مردانه آکسفورد نیمه بروگ:

کفش های نیمه بروگ در ابتدا توسط افرادی چون کشاورزان و چوپانانی  مورد استفاده قرار می گرفت که می خواستند در زمین های باتلاقی و مزارع زیر کشت راه بروند. این کفش ها به خاطر سوراخ هایی که روی آن ها تعبیه شده بود می توانستند به بیرون رفت آبی که وارد کفش ها شده بود، کمک کنند. اما با گذشت زمان و در کمال شگفتی امروزه آکسفورد نیمه بروگ را به عنوان یکی از شیک ترین مدل های کفش مردانه می شناسیم و آن را با دقت در استایل خود جای می دهیم.

نام دقیق تر کفش های بروگ، بوداپستر است. اما نباید این گمان را در ذهن شما ایجاد کند، که این کفش ها مجارستانی هستند. در واقع این کفش ها برای مجارستانی ها بسیار محبوب بوده اند. منشأ این کفش ها مناطق روستایی ایرلند و اسکاتلند است. بعد از آن این شکارچیان و نجیب زادگان اسکاتلندی بودند که از این کفش ها استفاده کردند و به این ترتیب استفاده از این کفش ها فراگیر شد. در بخش مد و هنرهای دستی مردانه نیز می توانید نمونه هایی از آن را بیابید.

از خصوصیات منحصر به فرد بروگ می توان به استحکام کمتر آن نسبت به کفش آکسفورد و دوخت لایه های بیرونی کفش است که در قسمت پنجه گرد و برشی هفت مانند در وسط کفش است.  .

کفش مردانه نیمه رسمی بروگ، معمولا در قسمت رویه با تکه ای از چرم گوساله قهوه ای ساخته می شود. در آمریکا کفش های بروگ را از جیر قهوه ای می سازند. در هر حال از آنجایی که رنگ قهوه ای چندان برای لباس های رسمی مناسب نیست، می توان این کفش مردانه را در زمره استایل های نیمه رسمی جای دهیم.

کفش آکسفورد نیمه بروگ را با چه لباس هایی بپوشیم:

گرچه پوشیدن این کفش ها را به همراه کت و شلوار مردانه رسمی قویا رد نمی کنیم اما بهتر است از این مدل کفش در استایل های نیمه رسمی و کژوال استفاده کرد. با شلوار کتانی، شلوار های جین تیره متناسب با رنگ قهوه ای، می توان از این کفش استفاده کرد.

کفش مردانه لوفر:

کفش مردانه لوفر درواقع کفشی پاشنه دار است که به آن کفش کالج هم گفته می شود. این کفش های که در آلمان آن را با نام دمپایی هم می شناسند، اکثرا در رنگ های قهوه ای و سیاه دیده می شوند

این کفش  در سال 1900 در آمریکا ساخته شد و توانست به کفشی محبوب در بین دانشگاهیان کالج ivy league تبدیل شود و نام خود را به این ترتیب پیدا کند. گفته می شود دانشجویان یک سکه را برای شانس در قسمت کفی این کفش مردانه قرار می داده اند. به این ترتیب این کفش مردانه که در ابتدا برای استفاده در منزل و به عنوان روفرشی ابداع شده بود راه خود را به همه قسمت های آمریکای شمالی باز کرد.همچنان لوفر به عنوان کفش مردانه آمریکایی شناخته می شود.

در انگلستان این کفش در ابتدا توسط اعضای خانواده سلطنتی تنها در روزهایی که مخصوص رفتن به کلیسا برای برگزاری عشاء ربانی بود، مورد استفاده قرار می گرفت اما بعد ها با نمونه های Tafel loafer در بین عموم بریتانیایی ها شهرت یافت.

کفش لوفر را با چه لباس هایی بپوشیم:

این کفش مردانه در زمره کفش های نیمه رسمی و کژوال قرار می گیرد. پس می توان لباس هایی چون تی شرت و جین یا پیراهن ساده و شلوار استرچ یا شلوار اسلش و تی شرت را با یک جفت کفش لوفر هماهنگ کرد.