مشاهده همه 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

صندل مردانه

صندل مردانه یک آیتم جنجالی در بین انوع لباس مردانه است. برخی از استایلیست ها و دلواپسان حوزه مد، بر این عقیده اند که صندل ها تنها در مواقعی که می خواهیم کنار دریا برویم کاربرد دارند. عقیده آن ها نیز از این استدلال بر می آید که هیچ کس تمایلی به دیدن پاهای مودار آقایان نیست. آن هم مثلا درست در هنگام خورد نهار که همه دور میز نشسته اند و می خواهند نهارشان را میل کنند. شاید شما هم با آن ها موافق بوده باشید زیرا این موضوع تاکنون توانسته بار ها اشتهای شما را کور کند. اما چه خوشتان بیاید و چه نیاید، آقایان از پوشیدن صندل ( sandal ) لذت می برند و می توانند برایتان هزار و یک دلیل بیاورند تا شما را قانع کنند پوشیدن صندل در  موقعیتی که در آن قرار گرفته اید مناسب است. مخصوصا در روز های گرم تابستان.

روی این حرف دیبامد با آقایان است:” این موضوع نباید باعث آن شود که شما از پوشیدن کفش در روزهای تابستانی خودداری کنید. بهتر است قبل از این که صندل مردانه را به یک پای ثابت استایل روزانه خود درآورید به فکر یاد گرفتن قواعد استفاده از این اکسسوری مردانه باشید. “

قواعد کلی پوشیدن صندل مردانه:

در این قسمت اصولی کلی و پذیرفته شده را در رابطه با صندل مردانه بررسی می کنیم که می توان آن ها را برای هر نمونه از صندلی که می خواهید به پا کنید، در نظر گرفت.

  • صندل مردانه فلیپ فلاپ یا همان صندل های فومی لاستیکی، تنها برای قدم زدن در سواحل دریا و مناطق آبی مناسب هستند. تا حد امکان از پوشیدن آن ها در فضای شهری خودداری کنید. زیرا با این کار به راحتی میکروب و گردوغبار کف خیابان ها را به پای خود منتقل کنید.
  • از پوشیدن جوراب مردانه به همراه صندل خودداری کنید. این کار علاوه بر آن که چندان عاقلانه به نظر نمی رسد، می تواند جذب حداکثری غبار و میکروب ها را به سطح پاهایتان را فراهم کند.
  • بعد از آن که از منطقه ساحلی دور شدید، صندلی که به پا کرده بودید را در آورده و حتما بشورید. علاوه بر این که از پوشیدن صندل مردانه در مکان های دیگر جلوگیری کرده اید، صندل خود را تمیز تر و بهداشتی تر نگه خواهید داشت.
  • شاید در وهله اول کمی خنده دار به نظر بیاید، اما خیلی ها به آن توجه نمی کنند. لطفا به وضعیت ناخن ها و موهای زائد که بر روی انگشتان پا می رویند، قبل از آن که می خواهید از صندل مردانه استفاده کنید، اطمینان حاصل کنید که تمیز و مرتب هستند.

حال که به اصول و قواعد کلی استفاده از صندل آگاهی پیدا کرده اید، در ادامه با معرفی انواع صندل مردانه به بیان کارکردها و مواقعی که می توانید به راحتی از آن ها استفاده کنید، می پردازیم:

انواع مدل های صندل مردانه:

صندل مردانه فلیپ فلاپ:

این صندل ها از فوم لاستیکی ساخته شده اند. برای استراحت در کنار ساحل و راه رفتن در محیط های آبی مناسب هستند. این صندل ها را نباید در فضای شهری به پا کرد زیرا می توانند به راحتی خاک و میکروب موجود در کف خیابان ها را به پاهایتان منتقل کنند.

استفاده از جوراب مردانه به همراه صندل های تک انگشتی فلیپ فلاپ کار درستی نیست. زیرا علاوه بر اینکه پوشیدن جوراب به همراه صندل چندان کار عاقلانه ای به نظر نمی آید، از طرف دیگر باعث جذب بیشتر میکروب ها و گرد و غبار می گردد.

صندل مردانه چرمی:

اگر به دنبال صندل هایی مجلل و شیک هستید، می توانید آن ها را در نمونه های چرمی پیدا کنید. این صندل های مردانه با بند هایی چرمی انتخاب خوبی به همراه یک شلوار جین برای قدم زدن در یک روز آفتابی در مناطق تفریحی باشد. بهترین نمونه های آن صندل های دست سازی هستند که در بخش مد و هنرهای دستی مردانه قابل رؤیت هستند.

در میان صندل های چرمی مردانه می توان صندل های چرمی قهوه ای رنگ را به یکی از بهترین نمونه های صندل چرمی دانست. زیرا با بسیاری از شلوار های کژوال و نیمه رسمی، هماهنگ می شود و همچنین جزئیات بخیه های آن به خوبی دیده شده و ظاهر زیباتری دارند.

همچنین این صندل ها از آن جایی که متعلق به سبک کلاسیک هستند، هیچ گاه قدیمی نمی شوند و هرگز از مد نمی افتند. این نمونه از صندل مردانه همیشه ماندگار هستند و تنها با گذر زمان بهتر می شوند. همچنین دوام بالای آن ها هم به شما حس خوبی می دهند. این ویژگی صندل های چرمی سبب می شد که سربازان رومی در دوران قبل از میلاد، از این صندل ها به عنوان پاپوش رسمی خود به پا می کردند. آن ها پاهای شما را نمی زنند و باعث می شوند که از مچ پاهایتان بهتر محافظت می کنند.

شما می توانید صندل چرمی را به عنوان روفرشی و به همراه جوراب و همچنین با شلوار و یا شلوار مردانه به پا کرده و استایلی نیمه رسمی و زیبا داشته باشید.

صندل مردانه کتانی یا Soludos :

در عمل شاید چندان شبیه به صندل نباشند زیرا در واقع نمونه ای سبک و راحت از کفش مردانه لوفر هستند اما آن قدر مجلل و رسمی نیستند که بتوان آن ها را در محیط هایی چون دانشگاه و دبیرستان به پا کرد. در حقیقت کاربرد آن شبیه به صندل هاست در حالی که پایتان را پوشیده نگه می دارند. به نظر می آید راحتی و کاربرد بسیار آن و ست شدن کامل آن با همه مدل های شلوارک و شلوار جین بهترین دلیل برای تهیه از یک جفت از آن باشد.

در بسیاری از مناطق استوایی این مدل از صندل، صندلی سنتی به حساب آمده و به عنوان یک اصل در لباس های تابستانی آن ها دیده می شود.

گیوه های ایرانی نیز جزو این دسته از صندل ها به شمار می آیند.

دمپایی یا صندل مردانه گیونچی Givenchy:

این صندل همان دمپایی معمولی است که شاید هزاران بار دیده باشید. درست است که فقط از بالا زیبا هستند، اما کاربردهای بیشماری دارند. این مدل از صندل ها هم هیچ گاه قدیمی نشده و جزو بدیهیات هر خانه و کمدی هستند. هنگام تهیه آن می توانید رنگ های مختلف آن را امتحان کنید و نگران نباشید که این رنگ را می خواهید برای یک عمر پیش خود نگه دارید.