مشاهده همه 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

شال گردن مردانه

شال گردن مردانه یک پارچه مستطیلی به ابعاد حدود 20 سانتی متر در 270 سانتی متری است که بافته شده از پشم گوسفند بوده و یا  در مواردی از از پارچه هایی ضخیم و طرحدار ساخته شده اند. شال گردن های مردانه را باید بر روی گردن گره زد و یا به صورت باز بر روی گردن انداخت. تا کنون شال گردن مردانه  توانسته است نقش های زیادی را برای مردان ایفا کند و بر گردن بسیاری از رهبران جهان جای بگیرد.اما بسیاری از آقایان با پوشیدن این اکسسوری مردانه مشکل داشته و بدتر اینکه احساس می کنند پوشیدن آن به نوعی موثر نیست.

هدف این گفتار از سایت دیبامد برطرف کردن این مشکل است. در واقع با خواندن این مقاله شما در می یابید که پوشیدن شال گردن مردانه در کنار دیگر لباس مردانه کار دشواری نیست و می تواند فواید زیادی را برای تان به ارمغان بیاورد.

چرا آقایان باید از شال گردن مردانه استفاده کنند؟

در زیر دلایلی مختصر و کوتاه را در رابطه با فواید پوشیدن شال گردن ها بیان می کنیم:

1.شال گردن ها برای محافظت از گردن شما هستند. چه یک نمونه پشمی باشد که می تواند در هوای سرد از سرما خوردن گردن شما جلوگیری کند و چه یک نمونه پارچه ای آن در هوای گرم که می تواند شما را در برابر سوختگی گردن و بالا رفتن دمای بدنتان محافظت کند.

گردن ما می تواند نقش زیادی در تامین تعادل دمای بدن ما داشته باشد. این نکته از آن جایی حائز اهمیت است که اگر شما مجبور به استفاده از لباس های کمی هستید با داشتن یک شال گردن (  scarf )  مناسب می توانید به حفظ گرمی و سردی بدن خود کمک کنید.

2.شما با داشتن یک شال گردن مردانه می توانید یک استایل بینظیر داشته باشید. می توانید با نحوه گره زدن شال گردن و رنگ های مختلف آن ها تفاوت و تغییرات زیادی را در استایل خود ایجاد کنید. در هرحال برای دیگران، رقابت بر سر جلب توجه با وجود شال گردن شما کار سختی است.

ویژگی های مشترک شال گردن مردانه:

اصطلاحات زیادی برای توصیف مدل های مختلف شال گردن های مردانه وجود دارد. اصطلاحاتی نظیر شال گردن باندانا، ترمه، مربعی، باریک، بلند و …. اما بگذارید به زبانی ساده تر بگوییم، شال گردن ها یک پارچه مستطیلی شکل هستند. همین.

  • عرض و طول شال گردن مردانه: عرض شال گردن ها باید از 18 سانتی متر تا 42 سانتی متر و طول آن ها از 150 سانتی متر تا 270 سانتی متر متغیر است. با این حال مردی که قد او متوسط است می تواند شال گردن مردانه ای به طول 180 سانتی متر و در صورتی که قد او بلند تر باشد شال گردنی به طول 270 سانتی متر را به گردن خود بیندازد.
  • مواد تشکیل دهنده شال گردن: شال گردن ها عموما از پشم، ترمه، پنبه، پارچه های ضخیم طرح دار، ابریشم، مواد مصنوعی و یا مواد ترکیبی ساخته می شوند. نحوه بافتن شال گردن و همچنین جنس پارچه های بکار رفته در تهیه آن ها در صورتی که پارچه ای باشند، بسیار مهم است. این موضوع از آن جهت حائز اهمیت است که شال گردن ها ضخیم و حجیم بوده و نخ های ضخیم نیاز به گره هایی ساده اما محکم و مستحکم دارند.
  • شال گردن مردانه زمستانی و تابستانی: شال گردن ها را می توان بر اساس کاربردهایشان به دو دسته کلی تقسیم کرد. در هر حال اگر شما در یک هوای سرد می خواهید از شال گردن استفاده کنید باید یک شال گردن بافتنی بافته شده از پشم را انتخاب کرده و در هوای گرم به فکر یک شال گردن پارچه ای ترجیحا از جنس پنبه و یا بعضی از مواد ترکیبی باشید.

نکاتی کاربردی در مورد پوشیدن شال گردن مردانه:

در هنگام پوشیدن شال گردن خود به نکات زیر دقت بفرمایید:

  • شال گردن های چاپی و طرح دار کاملا غیر رسمی هستند. از پوشیدن آن ها در مواقع حساس خودداری کنید.
  • در هنگام پوشیدن شال گردن از گذاشتن دستمال بر سر جیب بیرونی ترین لایه لباس خود به عنوان مثال پالتو در مواقع رسمی خودداری کنید.
  • حاشیه های بیش از حد شال گردن می تواند از سادگی آن کاسته و در برخی اوقات، برایتان مزاحمت ایجاد کند.
  • شال گردن یک گردنبند نیست. پس لطفا در هنگام بستن آن را کمی شل تر گره بزنید.
  • طول و عرض شال گردن و همچنین ضخامت آن، تعیین کننده نحوه گره زدن آن است.

نمونه های مختلفی از شال گردن مردانه وجود دارد که در اشکال ، الگوها و رنگ های متنوع وجود دارد که از مواد گوناگونی هم ساخته شده اند.

در ادامه به معرفی تنها پنج نمونه از شال گردن های مردانه می پردازیم:

شال گردن مردانه نیمه رسمی:

این شال گردن ها که مخصوص زمستان و اواخر پاییز هستند، در درچه اول از الیاف پشمی ساخته می شوند. نمون های دست باف آن رانیز می توانید در بخش مد و هنرهای دستی مردانه بیابید. همچنین نخ های ترکیبی پلی استری هم علاوه بر حفظ گرمای بدن در اطراف گردن، از استقامت بالاتری هم برخوردار هستند. این شال گردن ها به دلیل گره های متفاوتی که بر اثر بافتن الگو های مختلف به دست می آید، بیشترین تنوع را دارد.

شال گردن مردانه ورزشی:

شاید این اصطلاح در وهله اول برایتان عجیب بوده و آن را کمتر شنیده باشید. اما این شال گردن های سبک و نازک، به دلیل عایق بندی گرمایی خود می توانند در هوای سرد بسیار مفید باشند. اصولا این شال گردن ها را برای ورزشکاران ورزش های زمستانی طراحی می کنند. مشخصه بارز این شال گردن ها، حفاظت از گوش ها، دهان و بینی در برابر سرما به خاطر قابلیت کشسانی بالایشان است.

شال گردن مردانه نیمه رسمی مناسب برای محیط کار:

این شال گردن ها درست همانند شال گردن های ورزشی، سبک و نازک هستند اما شکل و ظاهر آن ها همانند شال گردن های کژوال و نیمه رسمی معمولی است. به عبارت دیگر بلند و مستطیلی و ساده هستند تا بتوانند به راحتی با لباس هایی که می خواهید سر کارتان بپوشید هماهنگ شوند.

جنس این شال گردن ها در روزهای سرد از جنس پشم و الیاف کاموا بوده و در روزهای گرم می تواند از پارچه های پنبه ای و یا ابریشمی طرح دار باشد.

شال گردن مردانه تابستانی:

این شال گردن ها همانطور که از اسمشان پیداست برای روزهای گرم تابستانی طراحی شده اند. پس بیراه نیست که از پارچه های پشمینا و کرشمه ساخته شده باشند. در واقع این شال گردن ها اقتباسی از دستمال هایی است که در زمان قدیم برای گرفتن عرق پیشانی و گردن به دور گردن خود می انداختند. این شال گردن پارچه ای از طیف وسیعی از رنگ ها را شامل می شود.

شال گردن مردانه رسمی شب:

شال گردن های رسمی و یا همان دستمال گردن، شال گردن هایی ساخته شده از پارچه های طرح دار و یا ساده از جنس ساتن و یا ابریشم بوده و در اندازه های کوچک هستند. دستمال گردن ها تنها در جهت هماهنگی با لباس رسمی در مهمانی ها و میتینگ های رسمی است. داشتن دستمال گردن می تواند کمی سن شما را بالاتر نشان دهد اما در عوض اعتبار شما را هم بالاتر خواهد برد.