مشاهده همه 7 نتیجه

نمایش 9 24 36

ساقدست مردانه

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که یک جفت ساقدست مردانه در کمد لباس های خود ندارید باید بدانید که سخت در اشتباه هستید. ساقدست ها مزایایی دارند که حتی لباس های آستین بلند هم ممکن است از آن ها بی بهره باشند. امیدواریم با خواندن این مطلب دیبامد ، شما هم به فکر تهیه این اکسسوری مردانه پر کاربرد بییفتید.

چرا از ساقدست مردانه استفاده کنیم؟

  • ساقدست های می توانند تا مقدار بسیار زیادی از پوست دستان ما در برابر تابش خورشید و اشعه ماوراء بنفش آن حفاظت کنند. آستین های بلند یک پیراهن مردانه و یا یک بلوز، با جابجایی هایی که بر روی دستان دارند باز هم می توانند سبب آسیب رساندن به پوست دستان شوند.
  • بسیاری از ساقدت های ضخیم می توانند از ایجاد کبودی و خراش هایی که بر سطح پوست شما ایجاد شود جلوگیری کنند.
  • با داشتن یک ساقدست به همراه تیشرت مردانه ای که بر تن کرده اید، می توانید با خیال راحت دمای بدن خود را کنترل کرده و در مواقع حساس دستان خود را در برابر آسیب های محیطی و همچنین نور خورشید محافظت نمایید.
  • اگر ساقدست های شما پنبه ای باشند می توان به جذب صد در صدی عرق دستان از ناحیه مچ تا بازو و ضد میکروبی شدن این قسمت از بدن را مطمئن بود.
  • انعطاف و توانایی تحرک دستان شما زمانی که از ساقدست مردانه استفاده می کنید، در مقایسه با زمانی که یک بلوز مردانه آستین بلند و یا یک پیراهن آستین بلند بر تن کرده اید، بیشتر است.
  • پوشیدن ساقدست در محیط های حساس و ناشناخته می تواند به کاهش حساسیت های پوستی دستان کمک کند.
  • هنگامی که شما یک ساقدست مردانه پوشیده اید فشار وارده از طرف آن به دستان شما می تواند به گردش بهتر خون و همچنین کارکرد بهتر غدد لنفی نیز کمک کند.
  • می توانید با کمک رنگ های مختلف آن جلوی زیبا تری به استایل غیر رسمی و یا ورزشی خود بدهید.
  • شاید باورش برای شما سخت باشد اما اعتماد به نفس شما هنگامی که ساقدست مردانه می پوشید بالاتر است.

حال که به مزایای استفاده از ساقدست مردانه پی برده اید بهتر است به این سوال بپردازیم که:

یک ساقدست مردانه خوب چه ویژگی هایی دارد؟

آستین های جاگانه ای یا همان ساقدست هایی که تهیه می کنید، برای استاندارد بودن باید چند ویژگی مشخص داشته باشند. این ویژگی ها عبارتند از:

امکان تنفس پوست در زیر ساقدست مردانه فراهم باشد:

یک ساقدست خوب باید سبک، راحت بوده و به گونه ای باشد که پوست دستان شما در زیر آن بتواند به راحتی تنفس کند. ساقدست هایی که می توانند رطوب دست را جذب کنند و همچنین تحت فشار بالای هوا همچنان خنک بمانند، گزینه های خوبی برای انتخاب کردن هستند. نظیر نمونه های که در بخش مد و هنرهای دستی مردانه دیده میشود و به ساقدست های عطاری معروف است.

ساقدست مردانه خوب باید بتواند تا حدودی از دستان شما در برابر آسیب های احتمالی محافظت کند:

اگر شما می خواهید هزینه ای را جداگانه برای ساقدست مردانه بپردازید و از آن برای پیاده روی و یا گشت و گذار در طبیعت استفاده کنید و یا در مواقی که می خواهید با داشتن آن از آسیب رساندن به آستین های بلند دیگر لباس هایتان جلوگیری کنید، بهتر است ساقدست مردانه ای را انتخاب کنید که می تواند به خاطر جنس خود در برابر خراشیدن یا سوختگی بر اثر اصطکاک و در مواردی خاص در برابر کبود شدن دستانتان جلوگیری کند.

سایز ساقدست مردانه باید کاملا متناسب با دست شما باشد:

در هنگام انتخاب ساقدست خود از اینکه کاملا اندازه دست شماست، مطمئن شوید. یک ساقدست مردانه خوب که کاملا اندازه است، در واقف فیت دست شماست اما آن قدر محکم نیست که شما را معذب کرده و یا بخواهید آن را به سختی بپوشید. اندازه کلیدی شما در هنگام انتخاب ساقدست دور آرنج و ساعد شماست .

با رعایت موارد بالا می توانید یک ساقدست مردانه خوب داشته و اوضاع را به راحتی تحت کنترل بگیرید.

توصیه های پزشکی پیرامون ساقدست مردانه:

گاهی پیش می آید که در هنگام انجام فعالیت های ورزشی و یا به توصیه پزشک جهت تسهیل یک روند درمانی از ساقدست هایی استفاده کنید که در جهت این امور به صورت اختصاصی ساخته شده اند.

کاربرد ساقدست های طبی:

در واقع به این مدل از ساقدست مردانه، ساقدست ( Leg ) های طبی گفته می شود. این نمونه از ساقدست ها برای فشرده سازی اندام های دست طراحی شده اند به طوری که با فشار تدریجی بر بازو ها می توانند به کاهش تورم، درد و یا جمع شدن مایعات در اندام های دست کمک کنند. آن ها می توانند جریان لنفاوی را در دستان افزایش دهند و برخی از اختلالات گردنش خون را در این ناحیه از بین ببرند.

ویژگی های ظاهری ساقدست مردانه های طبی:

بیشتر این ساقدست ها به رنگ بدن بوده و ساده هستند. اما باز هم در این میان برخی از مارک ها دست به طراحی های جسورانه و جدیدی در جهت بهتر شدن روحیه فردی که می خواهد از آن ها استفاده کند، داشته اند.

این ساقدست ها ضخیم تر از ساقدست های معمولی هستند و مدل های روزانه آن ها با شبانه شان فرق می کند. آستین های شب تا حددی از آستین های روزانه، ضخیم تر هستند و جنس آن ها از کنف بوده و گاها بندهایی در اطراف آن ها برای وارد کردن فشار بیشتر به دور بازوها، دیده می شود.

شایع ترین دلیل استفاده از مدل های طبی ساقدست مردانه ، بهبود کارکرد غدد لنفاوی و اقزایش سرعت جریان لنفاوی است. در اسیب های ورزشی و … این جریان مایعات لنفاوی است که می تواند به دور شدن ضایعات و سلول های مرده و همچنین سموم در اطراف ناخیه آسیب دیده کمک کنند و از ایجاد تورم و درد جلوگیری کنند.

بنابراین حتی اگر فکر می کنید ساقدست طبی تجویز شده برای شما می تواند به حرکت بهتر دست آسیب دیده شما کمک کند، بخش زیادی از آن به دلیل کاهش تجمع مایعات لنفاوی است.