مشاهده همه 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

دستکش مردانه

برای جلوگیری از یخ زدن دست های تان در روز های سرد برفی، حتما به یک جفت دستکش مردانه احتیاج خواهید داشت. حتی اگر بیست متر را در هوای برفی بدن دستکش ( gloves ) راه بروید، دستانتان یخ می زند. درست همانند یک دروازه بان فوتبال که اگر دستکش به دست نکند، ممکن از در هنگام گرفتن ضربات توپ، نتواند به خوبی عمل کرده و توپ های خود را از دست بدهد.

دستکش جزو آن دسته از اکسسوری های مردانه است که می تواند علاوه بر زیبا تر کردن و تکمیل استایل شما، نقش محافظتی هم داشته باشد. به عبارت دیگر به دلیل محافظت از دستان شما در برابر آسیب ها و خراش های احتمالی و یا تاثیرسوء گرما و سرما بر دستان شما، باید در کمد لباس مردانه حضور داشته باشد.

شما نمی توانید نقش محافظتی وحتی زیبایی این اکسسوری مردانه را نادیده بگیرید. دستکش ها در طول قرن ها برای مردان این نقش ها را به خوبی ایفا کرده اند. به عنوان مثال کمان داران در جنگ ها جهت عملکرد بهتر و جلوگیری از آسیب دیدن دستان خود از دستکش استفاده می کردند و پادشاهان برای نشان دادن ابهت و جایگاه ویژه خود دستانشان را با دستکش های چرمی مردانه می آراسته اند.

اما سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که امروزه چگونه و در چه استایل ها و مناسبت هایی می توانیم دستکش بپوشیم؟

این گفتار دیبامد به بیان سبک ها و کاربردهای مختلف دستکش مردانه می پردازد.

در هنگام انتخاب دستکش مردانه باید به چه مواردی دقت کنیم؟

نکته جالب توجه این است که آن جفت دستکشی را که گران تر از همه دستکش های خود تهیه کرده اید، هرگز نمی پوشید.

با این تفاسیر همیشه در هنگام انتخاب دستکش مردانه به

  • عملکرد،
  • درجه محافظتی که آن دستکش برای شما ایجاد خواهد کرد

و همچنین

  • استایل شخصی خودتان

توجه کنید. اگر آن دستکش ها توانستند در هر سه دسته گفته شده در بالا جای بگیرند، آن گاه شایسته پرداخت پول هستند.

یک دستکش خوب، کاملا اندازه دست شماست:

در وهله اول آن دستکش مردانه ای خوب است که درست اندازه دست شما باشد. این موضوع هیچ گاه به خوبی محقق نمی شود. بهترین راه حل با توجه به بالاتر بودن هزینه اش، همان تهیه دستکش مردانه به صورت دوخت سفارشی است.

در غیر این صورت بهترین راه حل پیدا کردن برندی است که سایز دستکش های تولیدی آن متناسب با دستان شما باشد. به این ترتیب با پیگیری روند تولیدی این برند می توانید دستکش مردانه متناسب با دست خود را پیدا کنید. یا اینکه به صورت سفارشی یک جفت دست ساز را از بخش مد و هنرهای دستی مردانه سفارش دهید.

در هر حال یکی از پارامتر های برند خوب، تقسیم سایزهای محصولات خود از کوچک ، متوسط تا بزرگ است.

بسیاری از برند های تولید کننده دستکش مردانه، سایز دستکش های خود را بر اساس دو پارامتر کلی در نظر گرفته اند.

  1. طول دست ( از انتهای انگشت میانی تا مچ دست )

  2. عرض دست ( وسیع ترین قسمت کف دست از جمله ناخن ها و انگشت شست )

در این میان شرکت هایی هم هستد که دستکش هایی با یک اندازه تولید می کنند که اغلب بر اساس عرض مچ دست ها ساخته می شود و با تغییر قد دستکش مردانه، تلاش کرده اند اندازه های “طولانی” یا ” کوتاه” را به وجود آورند. اما همواره کمی لقی بخاطر عدم اندازه گیری صحیح در این دستکش ها در هنگام استفاده از آن ها به چشم می خورد.

باید این مسئله را مورد توجه قرار داد که اگر یک دستکش مردانه به دلیل فیت نبودن بخواهد، به عقب و جلو کشیده شود، عایق محافظتی خوبی در برابر سرما نخواهد بود. و همچنین اگر دستکش شما در قسمت مچ به خوبی جمع نشده باشد، در هنگام پوشیدن کت و یا پالتو مردانه، به طور کامل نمی تواند درون آستین آن ها قرار بگیرد.

مدل های مختلف دستکش مردانه:

نمی توانیم به ترتیب و با رعایت اصطلاحات دنیای مد، مدل های گوناگون دستکش مردانه را طبقه بندی کنیم اما اکثر مردان، خود دستکش ها را در دو دسته کلی جای می دهند.

  • ورزشی

  • غیر ورزشی

که در اولین دسته می توانید نمونه هایی ضخیم، با انواع پارچه های نخی، نایلونی و … غیره و در دومی دستکش هایی اغلب با رنگ های تیره و از جنس چرمی و یا پشمی بافتنی را بیابید.

اما بر اساس کاربردی که دارند هم می توان آن ها را دسته بندی کرد.

  1. دستکش مردانه رسمی

  2. دستکش مردانه نیمه رسمی

  3. دستکش مردانه جهت محافظت دست

دستکش های رسمی عموما با یک کت و شلوار مردانه به راحتی هماهنگ می شوند. دستکش های نیمه رسمی را می توان در استایل های روزانه و راحتی که در خیابان و یا مهمانی های دوستانه به چشم می خورد، مشاهده کرد و دستکش هایی که تنها در جهت محافظت دست طراحی شده اند را می توان در موراد و یا مشاغل خاص دید.

1. دستکش های رسمی

این نمونه از دستکش ها، همانطور که قبلا اشاره شد عموما با چرم ساخته می شوند. بهترین نوع چرم برای این دستکش ها، چرم گوساله است. این دستکش ها به دلیل آن که روی انگشتان به صورت محکم و ایستاده قرار می گیرد، ظاهری شیک و مجلل را برای دستان شما ایجاد کرده و جزو محبوب ترین نمونه های رسمی دستکش مردانه به حساب می آید.

در سال های گذشته به دلیل یکنواخت بودن دستکش های مشکی ساده، طراحان لباس مردانه تصمیم گرفتند با ایجاد تغییراتی اندک در ظاهر این دستکش ها تفاوت های ظریفی را ایجاد کنند.

این تغییرات شامل اضافه کردن خطوطی دوخته شده بر روی دستکش ها، نوار دوزی هایی بر سر مچ دستکش ها و یا در اطراف درز های انگشتان و اضافه کردن زیپ به دستکش ها بود.

2. دستکش های نیمه رسمی

دستکش های کژوال و نیمه رسمی مردانه را می توان یک دنیای مورد غفلت واقع شده دانست.

حتی پسر بچه ها هم اگر یک جفت دستکش پسرانه نیمه رسمی دارند، از داشتن دومین جفت، سر باز می زنند.

ایده داشتن دستکش مردانه نیمه رسمی از آن جایی می آید که معمولا می خواهیم بر خلاف دستکش های رسمی، یک جفت دستکش داشته باشیم که مشکی نباشد، اما معمولا بهترین رنگی که برای آن انتخاب می کنیم درست همانند کفش مردانه نیمه رسمی، قهوه ای است.

اما باید این مسئله را به خاطر داشت که دستکش های نیمه رسمی هم می توانند چرمی باشد. به عنوان مثال دستکش چرمی که به رنگ هایی غیر از مشکی و قهوه ای است یا سایه هایی از رنگ های روشن بر روی آن ها دیده می شود هم دستکش های کژوال به حساب می آیند.

دستکش های پشمی همواره دستکش های غیر رسمی به حساب می آیند و پوشش خوب و لطیفی برای حفظ گرمای دست دارند. با کمک این مدل از دستکش های مردانه و مدل های گوناگون و رنگ های مختلف آن ها می توانید به استایل خود کمی بازیگوشی و شیطنت اضافه کنید.

مناسبت های غیر رسمی این امکان را فراهم می کند که این دستکش ها را در هنگام حضور در این مراسم ها بپوشید. امروزه بر سر انگشت های این دستکش ها قطعه ای رسانا هم قرار گرفته است تا با کمک آن ها بتوانید بدون آن که نیاز به درآوردن دستکش مردانه خود داشته باشید، تلفن همراهتان را چک کنید.

3. دستکش جهت محافظت دست

در این قسمت با دستکش هایی آشنا می شویم که جنبه تزئینی ندارند. این مدل از دستکش مردانه همانطور که از نام آن ها بر می آید برای جلوگیری از ضربات، آسیب ها و خراش های احتمالی  وارده بر دستان بر اثر انجام یک فعالیت خاص ساخته و طراحی شده اند.

مهمترین نکته در هنگام تهیه این نمونه از دستکش ها تناسب و عملکرد آن هاست.

به عنوان مثال برای این دستکش ها می توان به دستکش لاتکس، دستکش های عایق مواد شیمیایی، انواع دستکش های ورزشی و … اشاره کرد.