مشاهده همه 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

جوراب مردانه

امروزه دنیای جوراب مردانه، دنیایی رنگارنگ و جالب است. اصولا جوراب ها تن پوش های فراموش شده ای بودند که کمتر کسی به آن ها توجه می کرد، اما امروزه دیگر به عنوان یک اکسسوری مردانه به آن توجه ویژه ای هم از سوی طراحان و هم مردان می شود. جوراب ها به عنوان یک لباس، از چند نظر در راحتی ما نقش اساسی ایفا می کنند. هیچ کس نمی تواند منکر نقش جوراب ها در راحتی پای ما هنگام پوشیدن کفش ها باشد. جوراب ها از تعریق بیش از اندازه پاهای ما جلوگیری کرده و نمی گذارند که کفش ها پاهای ما را دچار سایش کنند. این جزئیات کوچک، می توانند در کنار سایر انواع لباس مردانه امروزه می توانند در برقرای یک هماهنگی ظریف، موثر باشند.

در این مقاله دیبامد قصد داریم تا با هم کمی درباره این لباس غافلگیرانه صحبت کنیم.

اصول مشترک در بین  مدل های جوراب مردانه:

  1. لنگه های جوراب مانند هم بوده و سوراخ یا لکه نداشته باشند.

شاید شما جزو آن دسته از کسانی باشید که به خوبی یه این موضوع واقف هستند اما روی صحبت ما با کسانی است که توجه خاصی به این اصل ندازند. شاید در مدل های فانتزی جوراب مردانه لنگه هایی مرتبط و نه صد در صد منطبق یافت شود اما به خاطر داشته باشید که در مهمانی ها و جالس رسمی که نیاز به در آوردن کفش ها داشته باشید، اهمین این مسئله را درک می کنید. جوراب زنانه و یا جوراب شلواری زنانه را می شود زیر دامن زنانه و یا چادر مخفی کرد. اما جوراب نامناسب مردانه هیچ راه حلی ندارد.

جالب است بدانید که این موضوع، ایده بازگشایی یک شرکت تولید جوراب مردانه ژاپنی بود با که جوراب هایی با رنگ مشکی تولید می کرد. شعار این شرکت این بود که 3جفت جوراب مشکی را تنها از طریق پست دریافت کنید و دیگر نگران لنگه به لنگه پوشیدن جوراب های خود نباشید.

  1. هماهنگی جوراب مردانه با شلوار

بسیاری از مردان به این اصل توجهی ندارند. زیرا فکر می کنند این موضوع با پوشیدن کفش ها دیگر به چشم نمی آید. اما اگر کمی هم جوراب ها دیده شوند و کنتراست نامعقولی بین رنگ جوراب با شلوار مردانه وجود داشته باشد، باعث می شود اعتبار شما در یک چشم به زدن خدشه دار گردد.

این اصل از آن جایی که تنها در موارد بسیار استثنایی مورد توجه قرار می گیرد، برای آن دسته از آقایانی که چندان تمایلی به از دست دادن احساس راحتی خود ندارند، توصیه نمی شود. کسانی که جانب احتیاط را رعایت نمی کنند می توانند همچنان جوراب های فانتزی خود را به پا کرده و هیچ واهمه ای نداشته باشند.

  1. جوراب مردانه با ساق کوتاه چندان مناسب نیست

این اصل بر این پایه بنا نهاده شده است که آقایان نباید پای خود را به صورت برهنه در معرض دید قرار دهند. درست است که امروزه دیگر چندان به این موضوع اهمیت داده نمی شود اما باز هم عریان بودن ساق پاهایتان هنگامی که یک کت و شلوار رسمی تیره پوشیده اید، می تواند به استایل شما لطمه وارد کند و خارج از اصول شیک پوشی به حساب می آید.

در عمل بهترین گزینه برای رفع این مشکل، پوشیدن جوراب های مردانه با ساق های بلند است که می تواند تا زانو می آیند. درست است که تولید کنندگان کمی هستند که از این مدل جوراب ها تولید کنند اما اگر می خواهید از این مدل جوراب مردانه تهیه کنید می توانید با یک سرچ ساده در فروشگاه اینترنتی دیبامد ، نمونه هایی از این جوراب ها را یافته و در اسرع وقت آن ها را تهیه کنید.

  1. جوراب را هم ردیف سایر لباس هایتان انتخاب کنید.

اگر شما می خواهید در یک مهمانی رسمی حضور پیدا کنید و کت و شلوار می پوشید، بهتر است جوراب مردانه با ساق بلند ترجیحا تا زانو، با کیفیت و براق انتخاب کنید. این در حالی است که اگر می خواهید به یک مهمانی دوستانه بروید و یک تیشرت مردانه با شلوار جین به تن و یک جفت کفش مردانه کژوال را به پا کرده اید، جوراب های فانتزی و یا یک جوراب پشمی سنگین می تواند هماهنگی زیبایی را با دیگر لباس های تان برقرار کند. هنگام رفتن به ورزشگاه، لباس های ورزشی شما از شما می خواهند که جوراب های ساق بلند سفید ورزشی تان را بپوشید.

این کار سبب ایجاد یک تعادل بین لباس هایی که پوشیده اید و ایجاد احساس راحتی بیشتر برای خودتان است.

جوراب های مردانه از چه جنسی هستند و چه کاربردهایی دارند؟

جوراب های پشمی:

اولین متریال مورد استفاده در تولید جوراب مردانه در طول تاریخ، پشم بوده است. احتمالا همه ما تجربه پوشیدن جوراب های دستبافی که شما می توانید در بخش مد و هنرهای دستی مردانه نیز پیدا کنید، داشته اید.  اما امروزه جوراب های پشمی به عنوان یک کالای لوکس در فروشگاه های لباس پیدا می شوند و البته دیگر صد در صد پشمی نیستند. معمولا جوراب های پشمی با درصدی از پلی استر مخلوط می شوند تا کمی خاصیت الاستیک و کشسانی پیدا کرده و مقاومت آن ها نیز در برابر سایش های کفش، بالاتر برود.

جوراب های پشمی برای ورزشکاران و بالاخص کوهنوردان مناسب است. زیرا قدرت زیادی در جذب عرق پاها دارند. علاوه بر جذل بالای رطوبت، در هوای گرم پاها را خنک  نگه می دارند و و در هوای سرد می توانند به گرم بودن پاها کمک شایان توجهی بکنند. با این همه زمانی که این جوراب ها مرطوب می شوند برای خشک شدن به زمان بیشتری نسبت به سایر مواد تشکیل دهنده جوراب ها نیاز دارند.

جوراب های پنبه ای:

رایج ترین ماده ای که در تهیه جوراب ها کاربرد دارد، پنبه است. پنبه یک متریال ارزان به حساب آمده و هنگامی که با کمی مواد مصنوعی چون لیکرا ترکیب می شود، می تواند حالت گرفته و به راحتی با کف پا مطابقت پیدا کند. علاوه بر این جوراب های پنبه ای که اصطلاحا به جوراب نخی هم معروف هستند، با هر نوع ماده شوینده، قابل شستشو است و نیاز به توجه خاصی برای نگهداری هم نیست. با این حال در مقایسه با جذب و خاصیت عایق بودن در برابر گرمی و سردی هوا به نسبت جوراب های پشمی در پله های پایین تر جای گرفته است.

جوراب های ساخته شده از ابریشم و کشمیر:

این ترکیب مواد، منجر به تولید جوراب های لوکس مردانه شده است و کاملا متناسب با کفش های با کیفیت و کت و شلوار های رسمی مردانه است. این جوراب ها ویژگی های جوراب های پشمی را در سطح بهتری ارائه می دهند زیرا سبک تر و با دوام بالاتری هستند.

دیگر مواد به کار رفته در تهیه جوراب ها به کار می روند، عبارتند از: نایلون،  اکریلیک، اسپندکس، کتان و… که عموما با موارد گفته شده در بالا، بر اساس کیفیت و عملکرد و احساس راحتی مورد نظر در تهیه جوراب مردانه ترکیب می شوند.