جوراب مردانه (6)

دستکش مردانه (6)

ساقدست مردانه (7)

شال گردن مردانه (6)

شال مردانه (6)

صندل مردانه (6)

کفش مردانه (6)

کلاه مردانه (7)

کوله پشتی مردانه (6)

کیف مردانه (6)

هدبند مردانه (7)

اکسسوری مردانه

طرفداران شعار “مردان واقعی جواهرات نمی پوشند” بر این عقیده اند که اکسسوری مردانه در دنیای مد و پوشاک جایگاهی ندارد. اما در حقیقت سخت در اشتباه هستند. اغلب می شنویم که آقایان در انتخاب اکسمدل ساعت مچی، کفش و… مشکل داشته و می گویند که نمی توانند به راحتی از پس آن بر بیایند. این ها همه بهانه هایی است برای جلوگیری از ورودشان به دنیای اکسسوری ها و یاد گرفتن قوانین واصول ساده ای که می توان با کمک آن ها ظاهر متفاوت و آراسته ای را برای خود ایجاد کرد که البته از عدم اعتماد به نفس بالا سرچشمه می گیرد.

اکسسوری مردانه

این نکته را همواره به یاد داشته باشید که شیک پوشیدن شجاعت می خواهد. اگر در این مقاله دیبا مد همراه ما باشید خواهید دانست که آقایان اصولا در هنگام هماهنگ کردن اکسسوری ها با دیگر لباس های خود باید چه اصولی را رعایت کنند تا علاوه بر راحتی بیشتر، ظاهر بهتری داشته باشند.

اکسسوری مردانه و رابطه مستقیم آن با  اعتماد به نفس:

شما هم به دنبال راهی برای عدم استفاده از زیورآلات هستید؟ به خاطر داشته باشید که این بچه ها هستند که از جواهرات و اکسسوری مردانه استفاده نمی کنند زیرا به این مدل لباس پوشیدن اطمینان ندارند. پس شما می توانید با داشتن کمی دانش ساده از آن ها به درستی استفاده و از ست کردن آن ها با دیگر لباس های خود لذت ببرید.

اصول استفاده از اکسسوری های مردانه:

این اصول با کمی تمرین به راحتی ملکه ذهن شما شده و دیگر وقت گیر و یا حوصله بر نخواهند بود.

برای شروع به نزدیک ترین فروشگاه جواهرات رفته و تنها به قطعات جواهر دقت کنید. عادت کردن چشم به زیروآلات یک نکته مهم در رفع عدم اطمینان است.

با کمک فروشنده می توانید اطلاعات خود را در زمینه خرید و استفاده از دستبند مردانه و یا انگشتر های مردانه بالا ببرید. و اگر دیگر تصمیم به پوشیدن زیورآلات گرفته اید، بهتر است، با مدل های ساده شروع کرده و به مرور به انتخاب های پیچیده تری در اکسسوری مردانه دست بزنید.

اکسسوری مردانه و توجه به محیط و اطرافیان:

مواردی وجود دارند که در آن ها شاید اصلا نیازی به استفاده از اکسسوری مردانه نباشد. به عنوان مثال در یک تمرین معمولی ورزشی نیازی به استفاده از بسیاری از زیورآلات نیست. آن چه که مهم است و در این قسمت می خواهیم که به آن اشاره کنیم، این است که در واقع در انتخاب اکسسوری مردانه، محیط همه چیز به حساب می آید. در هنگام پوشیدن جواهرات و اکسسوری مردانه بهتر است به اصولی که در آن محیط مهم به شمار می آیند توجه کنید:

به عنوان مثال در یک مراسم خاکسپاری، شما برای جلب توجه لباس نمی پوشید. بنابراین بهتر است از زیروآلاتی ساده استفاده شود تا به این ترتیب احترام خود را نسب به مراسم سوگواری بهتر نشان دهید.

در محل کار و یا در هنگام انجام مصاحبه های شغلی حتما نسبت به سبک و سیاق لباس پوشیدن دیگران در آن جا اطلاعاتی را به دست آورید. درست است که می توانید با استفاده از جواهرات، شجاعت خود را در معرض نمایش بگذارید، اما نباید نامتعارف و تافته جدابافته به نظر برسید.

اگر دانشجو هستید و باید سرکلاس درس حاضر شوید، عموما استایل دانشجویی و کژوال به شما این امکان را می دهد که از دستبند مردانه استفاده کنید. اما همچنان بهتر است از دستورالعمل ها و آیین نامه های موجود دانشکده خود در رابطه با پوشش و اکسسوری مردانه مناسب تبعیت کنید.

در استفاده از اکسسوری مردانه زیاده روی نکنید:

یک اصل قدیمی در مورد اکسسوری ها وجود دارد که می گوید: ” زیورآلات را معمولا آخر از همه لباس ها می پوشیم اما اولین چیزهایی هستند که در استایل ما به چشم می آیند.” پس از این موضوع اطمینان حاصل کنید که با دقت و حوصله آن ها را انتخاب کرده باشید.

این دقت و حوصله را در میزان استفاده شما از انواع اکسسوری مردانه نیز باید به خرج دهید. هیچ گاه اجازه ندهید لباس مردانه اصلی شما، مغلوب اکسسوری هایی شود که به همراه آن پوشیده اید. در مورد اکسسوری ها همواره این نکته صادق است که کمترین های آن هم، جزئیات زیادی به شمار می روند.

استفاده از اکسسوری مردانه به صورت متقارن:

اگر به گوشواره های نامتقارن یک خانم دقت کرده باشید، می بینید که گوشواره بزرگتر باعث شده است طرف دیگر لباسی که گوشواره ها به همراه آن پوشیده شده اند، چندان به چشم نیاید.

یک مثال خوب گردنبند ها و زنجیر های مردانه است. اگر شما یک گردنبد چند تکه درشت را با یقه باز بپوشید ، دیگر کت و شلوار بولگاری که بهمراه آن پوشیده اید در نگاه اول به چشم نخواهد آمد. این روش مناسبی برای استفاده از گردنبند مردانه نیست.

توصیه دیگری که می توان در این جا به آن اشاره کرد این است که اگر شما تمایل به پوشیدن ساعت مچی های ظریف دارید، از پوشیدن دستبند های کلفت در دست دیگر خود خودداری کنید. این عدم تعادل باعث می شود توجه را از کلیت لباس های خود منحرف کنید.

هنگام انتخاب اکسسوری ها به رنگ پوست خود دقت کنید.

هرنگ پوست شما تعیین کننده رنگ زیورآلات شما خواهد بود. روشی که به شما کمک می کند چه نوع فلز و یا چه متریالی برای اکسسوری مردانه شما بهتر است، بسیار ساده است. برای این منظور شما احتیاج خواهید داشت که از سرد، گرم و یا خنثی بودن پوست خود اطمینان پیدا کنید.

برای این منظور هنگامی که در زیر نور طبیعی قرار گرفته اید، به پوست خود دقت کنید. معمولا بهترین قسمت بدن برای انجام این آزمایش مچ دست شماست.

به رگ های مچ دست خود نگاه کنید اگر رگ های شما سبز بودند شما پوست گرمی دارید. رنگ هایی با تنالیته گرم برای شما انتخاب مناسب تری هستند. شما می توانید در انتخاب دستبند، ساعت و هر اکسسوری مردانه که فلزی است، نمونه طلایی، رزگلد و  برنجی آن را انتخاب کنید.

اگر رگ های شما آبی و بنفش بودند، پوست شما سرد بوده و رنگ های سرد برای شما مناسبتر خواهند بود. فلزات نقره ای، پلاتینی یا برلیان در اکسسوری مردانه و زیورآلاتی که استفاده می کنید بهتر به شما آمده و در متعادل تر کردن رنگ پوستتان تاثیر بیشتری خواهند داشت.

اگر رگ های مچ دستتان، بنفش، آبی و سبز بودند شما پوستی خنثی خواهید داشت و به این ترتیب می توانید از همه رنگ ها در انتخاب اکسسوری مردانه استفاده کنید.

جواهرات فقط برای خانم ها نیست:

درست است که سبک های خاصی از زیورآلات وجود دارد که می توان آن را نسبت به زیروآلات مردانه، تنها مختص خانم ها در نظر گرفت. اما این اشتباه است که به این موضوع باور داشته باشیم که زیورآلات تنها مخصوص خانم ها است. حتی اگر بخواهیم این موضوع را در پیشینه تاریخی اکسسوری مردانه جستجو کنیم به نمونه هایی چون انگشتر پاپ در قرون وسطی برخورد می کنیم که نمادی از قدرت و اقتدار است.

فراعنه مصر اولین کسانی بودند که مردان و بالاخص سربازان جامعه خود را مجبور به انداختن گردنبند می کردند و این نشانه افتخار بود.

جواهرات به کار رفته در لباس های پرسنل نظامی و اشراف بریتانیایی گواه محکمی بر این ادعاست که تاریخ به ما نشان داده است که تصویر مردانگی تنها به عملکرد مردانه برمی گردد، نه به نحوه پوشش آن ها. پس با اعتماد به نفس بالا اکسسوری مردانه فلزی خود را انتخاب کرده و بدانید که این احساسات مبهم تنها برای خودتان است که آزاردهنده شده اند.

شما می توانید در این زمینه بسته به سلیقه خود به بخش مد و هنرهای دستی مردانه نیز مراجعه کنید.

اکسسوری مردانه متناسب با اندام شما باشد

یک فرد درشت اندام بهتر است از زیورآلات درشت استفاده کرده و از انتخاب ظرافت در اکسسوری مردانه بپرهیزد. کراوات های پهن، دسبند های درشت و انگشتر های بزرگ عموما برای این دسته از افراد طراحی شده است. با وجود دلخواه بودن اصولی که در ادامه می آوریم، اما دستورالعمل هایی کلی برای این قسمت به شرح زیر هستند:

گردنبند های بلند و طولانی تر برای گردن تنومند مناسب هستند.

ساعت یا دستبند درشت را برای دست های بزرگ و مچ دست های بزرگ ساخته اند.

حلقه های ظریف برای انگشتان ظریف مناسب هستند.

اکسسوری ( accessories ) ها و لوازم جانبی برای بهتر شدن لباس های ما طراحی شده اند. نپوشیدن آن ها مثل این است که بخواهید غذای خود را بدون ادویه بخواهید بخورید. غذای شما هنوز هم بدون ادویه خوب است اما قطعا جای چیزی در ان خالی است و آن هم عطر و طعم است. در مورد اکسسوری ها هم وضع به همین منوال است.

در انتخاب اکسسوری مردانه به نکات گفته شده در بالا دقت کنید و تا زمانی که به نتایج مطلوب خود نرسیده اید از آزمایش کردن نترسید. ما در دیبامد در کنار شما هستیم تا بتوانید با این چالش به راحتی دست و پنجه نرم کنید.