مشاهده همه 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

ژاکت مردانه

مسلما یک لباس گرم و راحت در روزهای سرد پاییز و زمستان برای هر آقا یک ژاکت مردانه است. ژاکت ها لباس هایی کاربردی و زیبا نه تنها برای آقایان که برای بانوان و کودکان هم هستند. لباس مردانه ای که اغلب با پشم گوسفند تهیه می شود و جلوی آن بسته است ومی توان آن را در زیر کت و پالتو برتن کرد. با نزدیک شدن به فصل پاییز و سرد شدن هوا انتخاب یک ژاکت مردانه مطابق با مد روز به عنوان یک امر ضروری تلقی می گردد. درست است که تهیه و انتخاب یک ژاکت مردانه کاری ساده است اما با دانستن چند نکته که در این مقاله دیبامد بیان می کنیم، می توان دست به انتخابی بهتر و مناسب زد.

در هنگام انتخاب ژاکت مردانه به چه نکاتی دقت کنیم؟

نکاتی که در ادامه آمده است کمک می کند تا یک ژاکت مردانه خوب را انتخاب کنیم، بعد از این که این امر محقق شد، دیگر می توانید با کمال آسودگی اکسسوری ها و کفش هایی که می توانند با ژاکت شما هماهنگ شوند را تهیه کنید.

  1. در ابتدا آناتومی خود را در هنگام تهیه ژاکت در نظر بگیرید. ژاکت شما باید کاملا متناسب با اندام شما و سایز آن مناسب شما باشد.
  2. الیاف مناسب برای ژاکت خود را با توجه به کاربرد و حساسیت پوست خود به مواد مختلف، انتخاب کنید. به عنوان مثال در یک هوای بسیار سرد زمستانی الیاف پشمی می تواند به خوبی به عنوان عایق برای حفظ گرما استفاده شوند. اما برخی از افراد در هنگام تماس پوست بدنشان با پشم دچار خارش های شدیدی می شوند.
  3. مدل ژاکت شما باید با استایل شخصی شما هماهنگ شود. بنابرین با دانستن نکاتی راجع به مدل های مختلف ژاکت مردانه و کاربرد هریک از آن ها می توانید، دست به انتخابی مناسب بزنید.
  4. رنگ ژاکت خود را در هماهنگی کامل با دیگر لباس هایتان درنظر بگیرید.
  5. از اینکه بهای مدل های مختلف ژاکت را با هم مقایسه کنید، غافل نشوید.

چرا ازبین همه لباس های گرم، ژاکت؟

وقتی که می خواهیم در هوای سرد، با داشتن انعطاف و طراوت طبیعی خود به انجام فعالیت های روزمره خود بپردازیم و یا راحتی و کشش الیاف پشمی را بر پشت و تنه خود احساس کنیم چه چیزی می تواند بهتر از یک ژاکت عمل کند؟

این لباس ارگانیک که می تواند همواره مطابق با مد روز تغییر کند همواره در کمد لباس هایمان حضور دارد.

همه ما به خوبی می دانیم که این لباس مردانه به نسبت کاربردی که دارد، بهای اندکی داشته و می تواند به سادگی استایل ما را دگرگون کند.

خوب است بدانیم که تاکنون در بین انواع لباس، ژاکت ها بیشترین تطابق را با استایل های مختلف داشته اند.

یک ژاکت از چه قسمتهایی تشکیل شده است؟

شما در مکان های مختلف مجبور هستید یک مدل ژاکت متناسب با همان مکان را انتخاب کنید. مطمئنا یک ژاکت مردانه مخصوص پیاده روی با یک ژاکت که می خواهید آن را در یک محیط رسمی بپوشید فرق دارد.

اما همه ژاکت ها را می توان با نکات مشخصی از هم دیگر تشخیص داد:

  • ژاکت ها یا قلاب بافی شده اند و یا بافتنی هستند ( در هردو مورد نمونه های دستی و یا ماشینی وجود دارد )
  • چلوی ژاکت ها بسته است و برای پوشیدن باید حتما یقه آن از سر شما رد شوند.
  • قد ژاکت ها بلند است و اغلب تا زیر باسن می آید.

انوع مدل های ژاکت مردانه:

امروزه برای هرسلیقه و سبکی، می توان یک مدل ژاکت یافت. برش های مختلف و رنگ های گوناگون این امکان را برای شما ایجاد کرده اند که در میان یک طیف وسیع دست به انتخاب بزنید.

تاکنون بهترین نمونه ژاکت مردانه ژاکت هایی با برش آستین رگلان بوده است. به نظر می آید این مدل ژاکت که به آن برش ذوزنقه ای هم گفته می شود، با همه اندام ها می تواند متناسب باشد. همچنین قد آن را می توان بسته به قد شخص بلند و یا کوتاه تر کرد و هیچ مشکلی در ظاهر شخص ایجاد نمی شود. این موضوع در مقایسه با مدل هایی پون یقه گرد است که اگر خیلی کوتاه باشند، فرد را چاق تر نشان می دهند.

همچنین در مدل های پانچو که در واقع بدون آستین است، می توانید با کمک لباس های ساختارمند یک ظاهر واستیال منحصر به فرد را بپوشید.

برش مستقیم و عمودی:

برش مدل های کلاسیک ژاکت مردانه است. محبوبیتی که این برش نسبت به برش ذورنقه ای دارد، بیشتر است. این برش را می توان از روی شکل خطی و لبه های کاملا مناسب آن که به صورت ایستاده روی بدن قرار می گیرند، به راحتی تشخیص داد. انواع مدل های یقه را نیز می توان با این ژاکت ترکیب کرد. این یقه ها شامل: یقه هفت، یقه گرد، یقه های برگشته، یقه قایق و… است.

برش جعبه یا برش مستقیم :

برش کلاسیک ژاکت است. این محبوب ترین برش در بازار است. به لطف شکل خطی و دستگیره های کاملاً مناسب به راحتی قابل تشخیص است. مناسب برای هر دو زن و مرد ، ژاکت برش جعبه بی انتهاست. این گزینه را بین چندین گردن قرار می دهد: V- گردن ، یقه گردن ، یقه یقه دار ، گردن خدمه ، گردن قایق ، گردن گرد ، گردن دور (با گردنبند) ، یقه یقه ، یقه شال ، یقه توپ ، یقه کامیون دار ، یقه کاپوت ، یقه نورد و غیره می تواند با انواع مختلفی از لباس ها همراه باشد: جین ، کاپشن ، باریک و غیره.

خصوصیات ژاکت های یقه گرد:

این مدل ژاکت مردانه را غالبا به عنوان کلاسیک ترین نمونه ژاکت در نظر می گیرند. بیشترین نمونه های دستباف که در بخش مد و هنرهای دستی مردانه وجود دارد نیز یقه گرد هستند. در واقع ژاکت یقه گرد از آن جای که هیچ گاه قدیمی نمی شود، یک لباس ضروری برای کمد هر آقا به حساب می آید. یقه گرد به ژاکت شما استحکام بیشتری می بخشد و به راحتی با بسیاری از لباس های شما جور می شود.

ژاکت یقه گرد را می توانید در مناسبت های نیمه رسمی بپوشید تنها این نکته را بدانید که در زیر آن نباید پیراهن و یا تیشرت مردانه یقه گرد بپوشید.

ژاکت یقه هفت:

این مدل از ژاکت مردانه با رنگ های ساده  و الگوهای راحت خود، برای همه فصول سال به جز تابستان مناسب است. رنگ های خاکستری، سیاه، سفید و سورمه ای از محبوبیت فوق العاده ای برخورداند و می توانند با لباس های بسیاری هماهنگ شوند.

ژاکت های یقه هفت به نسبت ژاکت های یقه گرد رسمی تر بوده و با شلوار جین نیمه رسمی و شیک هستند. پوشیدن پیراهن با کراوات در زیر آن بلامانع بوده و می تواند جلوه زیباتری داشته باشد.