مشاهده همه 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

پیراهن مردانه

در باره پیراهن مردانه چه می دانیم؟ همه ما می دانیم که باید اندازه آن کاملا متناسب با اندام ما باشد تا عالی و شیک پوش به نظر برسیم. اما آن فقط اندازه پیراهن نیست که مهم و حیاتی است. دانستن اطلاعاتی راجع به قسمت های دیگر این لباس مردانه به ما در انتخاب بهترین نمونه از بین انواع مدل های آن، کمک می کند.

در مطالبی که در ادامه در سایت دیبامد برایتان گرد آورده ایم، شما با انواع مدل یقه، دکمه ها، جیب ها و … پیراهن مردانه آشنا خواهید شد:

درباره پیراهن مردانه:

پیراهن یک لباس دکمه دار است با آستین های بلند و یقه. کاملا با نمونه های دیگر لباس های مردانه مثل لباس های ورزشی متفاوت بوده و برای پوشیدن آن باید از جلو باز شود. مرتب نگه داشتن این لباس بدون کراوات کمی دشوار است.

کاربرد این لباس برای پوشیدن آن در زیر کت و پالتو مردانه است اما می توان آن را بدون آن ها و به تنهایی نیز بر تن کرد.

پیراهن های مختلف مردانه با دکمه ها و یقه های مختلفی که دارند برای مناسبت ها و مکان های مختلف، کاربرد دارند در حالی که اکثر مدل های پیراهن برای مناسبت های رسمی طراحی شده اند.

در طول سال های گذشته، پیراهن ها دیگر تنها به عنوان یک لباس برای پوشیدن در زیر لباس های دیگر به کار نرفته و جایگاه آن تغییر کرده است. همین موضوع سبب شده است تا این لباس در مدل ها و رنگ های مختلف، و دیگر نه تنها به رنگ سفید موجود باشند.

در ابتدا از آنجایی که مشاغل یدی در بین مردم رواج بیشتری داشت، و امکان کثیف شدن آستین های پیراهن وجود داشت، دکمه های سفید و سرآستین های تمیز نشان از شیک پوشی و اهمیت دادن آقایان به ظاهرشان بود. امروزه چه بخواهید شیک پوش باشید و یا نه پیراهن مردانه یک جزء ضروری در کمد های لباستان هستند. با این حال این روش در  پیراهن های بخش مد و هنرهای دستی مردانه رعایت شده است.

اندازه یک پیراهن خوب:

اکثر آقایان این موضوع را به خوبی می دانند که اگر یک پیراهن مردانه را متناسب با اندام خود بپوشند به طوری که در قسمت گردن، آستین، قفه سینه و شکم به خوبی قرار گرفته باشد، نه تنها به ایستادگی شما کمک می کند، بلکه ظاهر خود را به طرز چشم گیری بهبود خواهند داد.

این واقعیت که تصور کنید انتخاب های زیادی در تعیین پیراهن مناسب دارید، حقیقت ندارد. زیرا هرکسی اندام خاص به خود را داشته و شما با توجه به خصوصیات ظاهری خود از میان پیراهن های مدلی را انتخاب می کنید که برای شما مناسب باشد و تعداد این مدل ها برای هرکسی اندک است.

در هر حال برای داشتن یک پیراهن مردانه که کاملا متناسب با ویژگی های ظاهری شما باشد، بهتر است با یک خیاط در ارتباط باشید و این موضوع نیاز به صبر و حوصله شما دارد.

مگر انکه مطمئن باشید سایز های پیراهن مردانه یک برند خاص، کاملا فیت شما است. در این صورت دیگر کار شما در انتخاب پیراهن، به جنس پارچه و طرح پارچه های آن ها معطوف می گردد.

در مورد سایز پیراهن به همین نکته بسنده می کنیم که نباید جلوی حرکت آزاد و راحت شما را بگیرد و بتوانید برای افزایش دوام آن یک عرق گیر را به راحتی در زیر آن بپوشید.

نکاتی در مورد پارچه پیراهن مردانه:

ویژگی های پیراهن در اصل به ویژگی های پارچه ی بکار رفته در آن برمی گردد. رنگ، طرح و جنس پارچه ویژگی هایی هستند که می خواهیم در این قسمت، هر کدام از آن ها را بررسی کنیم.

رنگ پیراهن :

اولین چیزی که از یک پیراهن به چشم می آید رنگ آن است. رنگ پیراهن مردانه دقیقا پیامی را مبنی بر آگاه بودن شما از وضعیت اطرافتان به دیگران ارسال می کند. آقایان شیک پوشی که از قدرت جادویی رنگ ها و روانشناسی آن ها به خوبی اطلاع دارند با انتخاب هوشمندانه رنگ پیراهن های خود، می توانند چند برابر تاثیر بهتری را بر روی اطرافیانشان بگذارند.

بیشترین رنگ رایج برای پیراهن های مردانه رنگ سفیداست و در طول تاریخ هم در جایگاه خوبی ظاهر شده است که البته تنها انتخاب آقایان آن دوره بود.

انگلیسی ها از رنگ های مختلف پیراهن در جشن های محلی برای بیان رنگ های پرچم خود استفاده می کردند. اما باز هم رنگ سفید به عنوان رنگ رسمی در جایگاه خود باقی مانده است و شما می توانید با خیال راحت یک پیراهن سفید مردانه را بدون نگرانی از قدیمی شدن همواره در کمد خود داشته باشید.

رنگ آبی برای پیراهن ها بعد از رنگ سفید از لباس ها و مد آمریکا به صحنه آمد، اما باز هم نتوانست جایگاه رنگ سفید را برای پیراهن مردانه بگیرد و از طرفی برای همه چهره ها مناسب نبود. با این حال، رنگ آبی دومین رنگ محبوب پیراهن های مردانه است.

رقابت میان پیراهن های مردانه صورتی، کرمی و طوسی… همچنان ادامه دارد. اما نباید فراموش کرد که با وجود تفاوت محبوبیت این رنگ ها، باز هم هرکدام نقش و کاربردی دارند. زیرا هر مردی ظاهر منحصر به فردی داشته و باید بر اساس چهره، رنگ مو و چشم و کانتراست میان آنها باید رنگ پیراهن خود را انتخاب کند که از پیروی کردن رنگ های مناسب فصل مهم تر و اساسی تر است.

طرح پارچه های  پیراهن مردانه:

ساده:

درست است که پارچه های بدون نقش و نگار و طرح پارچه های ساده نامیده می شوند، اما نمی توانید پیراهن مردانه ای که از پارچه های ساده ساخته می شوند را پیراهن هایی ساده در نظر بگیرید. زیرا این پیراهن ها به راحتی با بقیه لباس های شما ست می شوند و می توانند با افزایش تاکید بیشتر به یک قسمت خاص از لباس های شما ظاهرتان را به کلی تغییر می دهند.

راه راه:

پیراهن مردانه راه راه از رسمیت کمتری برخوردار است اما می تواند با داشتن نوار های رنگی روی پیراهن ساده سفید، جلوه بهتری به چهره شما می دهد و می تواند در جلسات دوستانه و نیمه رسمی مناسب باشند.

پوشیدن پیراهن مردانه راه راه، در صورتی که به خوبی با لباس هایی که با آن ست نمی شود، آشنایی نداشته باشید، می تواند برایتان چالش برنگیز باشد. یکی از ویژگی های مهم پیراهن های راه راه، فاصله بین نوار های آن هاست.

بسیاری از مردان از پوشیدن این پیراهن ها با کت و شلوار خود، واهمه دارند. اگر شما به درستی یک پیراهن راه راه را با یک کت و شلوار ساده و کراواتی راه راه ترکیب کنید، بسیار شیک پوش و با اعتماد به نفس به نظر می رسید. فقط از پوشیدن آن در مجالس بسیار رسمی خودداری کنید.

جنس پارچه پیراهن مردانه:

اگر شما هم نگران انتخاب یک پیراهن مردانه پنبه ای و یا مخلوط هستید، بدانید که رقابت بین پارچه های پنبه ای و پارچه های ترکیبی همچنان، بین طراحان و استایلیست ها هم وجود دارد. در هرحال شما باید به نیاز خود و آن چه که از یک پیراهن مردانه انتظار دارید، توجه کنید.

اگر بودجه زیادی برای پیراهن های خود درنظر گرفته اید و می خواهید در هوای گرم احساس راحتی بیشتری داشته باشید از پیراهن های پنبه ای استفاده کنید و در غیر این صورت نمونه های ترکیبی پنبه با پلی استر را بپوشید.

یقه پیراهن:

یقه پیراهن اولین قسمتی از پیراهن است که به نظر مخاطب می آید. اگر شما پیراهنی با یقه مناسب را انتخب کرده باشید می توانید به بهتر نشانداد فرم چهره خود نیز کمک کرده باشید.

یقه پیراهن مردانه که اصطلاحا به آن یقه شکاری هم گفته می شود می تواند کوتاه و یا بلند باشد. معمولا یقه های کوتاه تر در ومواردی که میخواید از یک کراوات استفاده کنید، کاربرد بهتری دارند. زیرا نقاط تقاطق هرچه به کراوات نزدیک تر باشند می توانند چشم را به سمت کراوات شما متمایل کنند.

دکمه های پیراهن:

آستین های پیراهن مردانه اغلب با یک  دکمه و یا دو دکمه به دور مچ دست ها بسته می شوند. در زمان هایی که می خواهید یک استایل رسمی داشته باشید، بهتر است از دکمه های براق استفاده کنید. این دکمه های سردست که از مد فرانسه نشات می گیرند، را میتوانید با یک فاصله از قسمت سرمچ نصب کنید.

دکمه های یک پیراهن مردانه اصولا یک قسمت کوچک اما بسیار همه از مجموعه اجزای پیراهن است. امروزه بیشتر دکمه ها از پلاستیک ساخته شده اند و دو سوراخه هستند. گرچه نمونه های چهار سوراخه برای پیراهن های کژوال مناسب ترند.

جیب پیراهن:

پیراهن های آقایان عموما یک جیب درقسمت چپ بر روی سینه دارند. شاید هیچ گاه از این جیب استفاده نکنند اما وجود آن به ظاهر پیراهن هایشان عمق بیشتری می بخشد. واقعیت امر آن است که بهتر است پیراهن مردانه هیچ جیبی نداشته باشد. با این شرایط ظاهری ساده و آراسته خواهید داشت که به خودتان عمق بیشتری می دهد.

این مقاله دیبا مد تنها یک مقاله ابتدایی از آنچه در مورد قوانین پیراهن مردانه در میان طراحان رواج دارد، بود و شما نباید آن را به عنوان اصول حتمی و لایتغیر در نظر بگیرید. هدف و غایت ما آن است که با دانستن اصول اولیه بتوانید سبک فردی خودتان را کشف کرده و با شکستن خلاقانه و هنرمندانه این قوانین به آن دست پیدا کنید.