مشاهده همه 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

پولوشرت مردانه

پولوشرت مردانه لباسی بود که در ابتدا به عنوان لباس چوگان طراحی شده بود. امروزه این لباس مردانه را به راحتی می توانید با شلوارک مردانه و شلوار های جین ست کرده و یک استایل کژوال و شیک را آماده کنید. این لباس می تواند بهترین انتخاب برای یک پیاده روی عصرانه، و در حین انجام فعالیت های ورزشی مخصوصا تنیس، گلف و چوگان باشد.

شما می توانید در کنار بازدید از انواع مدل های پولوشرت مردانه در سایت دیبامد با خواندن این راهنما، اطلاعاتی نظیر تاریخچه، آشنایی با مدل های پولوشرت و نحوه ست کردن آن ها با دیگر لباس هایتان به دست آورید.

پولوشرت مردانه چگونه برای اولین بار طراحی شد؟

در اینکه دقیقا چه کسی و در چه تاریخی اولین پولوشرت را ابداع کرد، اطلاعات دقیقی در دست نیست. اما دو نظریه در این باره  است. بسیاری آن را در دهه 1920، از طراحی های رنه لاکوست قهرمان تنیس آن سال ها دانسته و برخی دیگر آن را به کشور هندوستان، جایی به نام مانیپور در سال های دهه 1800 میلادی مرتبط می نامند.

در نظریه دوم هم نباید به اشتباه ابداع آن را به هندی ها نسبت داد. بلکه انگلیسی های مقیم هند در هنگام مشاهده مسایقه چوگان به فکر طراحی این لباس افتادند.

این فکر از آن جایی نشأت می گرفت که همه آن ها در هنگام مسابقه پیراهن مردانه آستین بلند می پوشیدند اما به دلیل گرمای زیاد آن منطقه شروع به اتصال دکمه ها تنها به یقه پیراهن نمودند. اما همچنان استین های پیراهن هایشان بلند بود. در نهایت این لباس را به همراه خود به انگلیس برده  و از آنجا به همه جهان معرفی کردند. در برند سازی این لباس چوگان افرادی چون برادران بروکس با برند تجاری OCBD نقش بسیاری داشتند.

بازیکن چوگان به عنوان لوگوی پولوشرت مردانه

یک طراح و بازیکن حرفه ای چوگان با نام لوییس لی سی بعد از اتمام بازی های معروف roaring twenties ، تصویری از یک  بازیکن چوگان سوار بر اسب خود را بر روی سینه پولوشرت ( Polo shirt ) بازکنان چوگان گلدوزی کرده و به فروش رساند.

پولوشرت های لاکوست:

در همین زمان رنه لاکوست، پولوشرت مردانه طراحی شده خود را با همین عنوان به دنیا معرفی نمود. لاکوست که پی به ضرورت وجود یقه لباس برای جلوگیری از ضربات باد به صورت چوگان باز ها پی برده بود، پولوشرت را با همان ظاهر یقه دار خود برای بازیکنان تنیس نیز معرفی کرد. همچنین این رنه لاکوست بود که از جمع کردن آستین ها توسط تنیس بازان مزیت کوتاه بودن آستین پولوشرت برای آن ها ، را کشف و آن را به شکل امروزی طراحی کرد.

لاکوست با گسترش تولیدات خود در زمینه پولوشرت دست به ساختن پارچه هایی مخصوص پولوشرت شد که به صورت خاصی بافته می شدند.  و این مزیت اضافه منجر به تولید برند Lacoste شد. این برند با یک تمساح را آرم تجاری خود ساخت و آن را برروی پیراهن های یقه دار خود پرس کرد.

پولوشرت های رالف لورن:

سال های 1980 تا 1990 میلادی رقابت شدیدی بین لاکوست و رالف لورن جوان بر سر پولوشرت مردانه بود. تا آن که رالف لورن توانست با استفاده از پولوشرت مردانه به عنوان لباس نیروی کار شرکت ها کارمنده رستوران ها، این رقابت را پیروز شود. در واقع با این ایده بود که عموم مردم به استفاده از پولوشرت روی آوردند. رالف لورن آرم تجاری خود را یک چوگان باز انتخاب کرد که اشاره به این پیروزی وی در دنیای مد و لباس بود.

پولوشرت امروزی:

امروزه دیگر پولوشرت ها در همه محیط ها استفاده می شود. این لباس مردانه به راحتی می تواند جایگزین پیراهن مردانه و کراوات شود. در هر حال به نظر می رسد نمی شوند این لباس را دست کم گرفت.

همچنین با نکات جالبی که در نمونه های پیراهن های سنتی آستین کوتاه ایرانی نظیر آن چه که در بخش مد و هنرهای دستی مردانه دیده می شود، این مدل ها بسیار نزدیک به پولوشرت های امروری است.

باید ها و نباید های پولوشرت مردانه:

در این قسمت می خواهیم چند اصل مشترک در پوشیدن همه انواع پولوشرت های موجود را با هم بررسی کنیم. تا در انتخاب استایل مناسب با پولوشرت خود موفق ظاهر شویم.

در زیر پولوشرت لباس دیگری نپوشید:

پولوشرت مردانه برای سبک پوشش چند لایه ای طراحی نشده است. بنابراین از پوشیدن چند لایه لباس دیگر حتی عرق گیر در زیر پولوشرت خود جدا خودداری کنید.

این کار باعث می شود تا پولوشرت شما به بدنتان بچسبد و دیگر آن ظاهر شیک و ایستاده خود را از دست بدهد.

پولوشرت خود را در سایز مناسب تهیه کنید:

هموراه به این مسئله دقت کنید که پولوشرت باید با ایستایی راحت و آزاد بر روی اندام شما قرار بگیرد. تنگ بودن پولوشرت مردانه نشانه خوبی نیست. بنابراین اگر بین آستین پولوشرت خود و بازوی تان نمی توانید دیگر انگشت درست دیگرتان را عبور دهید، بهتر است یک سایز بزرگتر و اگر خیلی شل و ولو گشاد بود یک سایز کوچکتر را انتخاب کنید.

 قد پولوشرت باید متناسب با قد خودتان باشد:

قدی که برای یک پولوشرت مردانه مناسب است، آن قدر هست که تا کمی پایین تر از کمرتان و روی باسن قرار بگیرد در غیر اینصورت تناسب اندام شما را به هم ریخته و البته یک جور نافرمی را در استایل شما به همراه خواهد داشت.

از کشیدن یقه خود خودداری کنید:

کشیدن بیش از اندازه یقه تان چه از روی عمد و یا چه سهوا می تواند به یقه پولوشرت تان آسیب رسانده و باعث شود تا کارایی خود را ازدست بدهد. یقه پولوشرت مردانه جهت جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید به پوست گردن و قفسه سینه طراحی شده است پس در واقع باز و کشیده گذاشتن یقه پولوشرت می تواند به منزله پوشیدن عینک آفتابی در شب باشد.

این عمل، خارج از عرف عادی بوده و معمولا توسط کسانی انجام می شود که می خواهند با نشان دادن موی های قفسه سینه خود جلب توجه کنند.

پولوشرت هایی با آرم های بزرگ را نپوشید:

در سال های اخیر پولوشرت مردانه با آرم هایی درشت و رنگی در بازار دیده می شود. این روند را در ابتدا رالف لورن آغاز کرد اما به زودی پشیمان شد. پولوشرت مردانه یک لباس شیک به حساب می آید و داشتن آرم هایی ریزبرای  رعایت ظرافت نستالژیک آن به صورت استاندارد درآمده است. پس پوشیدن پولوشرت هایی با آرم های بزرگ را رد کرده و آن را به کودکان بسپارید.

با پولوشرت مردانه جلیقه نپوشید:

برخی فکر می کنند پولوشرت مردانه همان پیراهن آستین کوتاه است و با پوشیدن جلیقه مردانه بر روی آن می توانند هوشمندانه به نظر بیایند.

لطفا اگر شما هم جطو این دسته هستید و در حال مطالعه این مطلب می باشید، این فکر را از سر خود بیرون کنید. جلیقه یک لباس رسمی تر بوده و تنها با یک پیراهن ساده می تواند ارتباط خوبی داشته باشد.