مشاهده همه 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

پالتو مردانه

روزهای سرد زمستانی، یک پالتو مردانه، همه آمال و آروزهایی را که یک مرد از یک لباس مردانه انتظار دارد، را برآورده می کند.

با آن که برای یک پالتو خوب مردانه باید بهای بیشتری را نسبت به دیگر لباس های خود بپردازید، اما دقیقا مانند یک جفت کفش مردانه خوب به همراه یک کت و شلوار متناسب، می تواند استایل شما را به کلی تغییر دهد و اگر آن را با هوشمندی و دقت انتخاب کنید به طوری که از کیفیت بالای آن اطمینان داشته باشید، ماندگاری آن برای سال های طولانی پابرجاست.

بیاید نگاهی به انواع پالتو های مردانه که تاکنون طراحی شده است بیندازیم.

انواع پالتو مردانه و نکاتی در هنگام تهیه آنها:

پالتو های ضخیم و بارانی:

یک پالتو مردانه ضخیم و بارانی می تواند به راحتی، حتی در سردترین هوای ممکن هم شما را گرم نگه دارد. بی دلیل نیست که این پالتو، مورد علاقه کوهنوردان و طبیعتگردان شناخته شده است.

ملاحظات:

در هنگام تهیه این پالتو مردانه به لایه بیرونی آن دقت کنید. در پالتو های بارانی که کیفیت پایین تری دارند به جای یک لایه شمعی مناسب که ضد باد و آب هست، از درصد زیادی نایلون استفاده می شود. همچنین به خز کلاه پالتو ( overcoat ) نیز دقت کنید. اگر یک خز معمولی و کم حجم است، چندان کاربردی برایتان نخواهد داشت و تنها جنبه تزیینی دارد.

در واقع خزی که روی کلاه شما است، از صورت شما در برابر وزش باد محافظت می کند. بندی که در این پالتو های بارانی در قسمت کمر به کار رفته است نیز می تواند علاوه بر زیباتر کردن ظاهر شما، بدن شما را در برابر هوای سرد، گرم تر نگه دارد.

نیم پالتو مردانه :

گرم بودن همواره یک مسئله مهم در روزهای سرد زمستانی است. اما با داشتن یک نیم پالتو در کمد لباس های خود دیگر جای نگرانی نخواهد بود. این سبک از پالتو مردانه، با الهام از لباس ارتشیان طراحی شده است. در ابتدا نیم پالتو تنها به عنوان یک لباس نظامی، آن هم افسران نیوری دریایی در روزهای سرد مورد استفاده قرار می گرفت. به مرور زمان زیبایی و ابهت این لباس توانست راهی را به سمت کمد لباس های مردانه باز کند. نیم پالتو مردانه در استایل مینیمال مردانه کاربردهای زیادی دارد.

ملاحظات:

شما بر روی یک نیم پالتو کلاسیک، تنها برش های عمودی مشاهده خواهید کرد و به حلقه هایی ختم می شود که که به سر شانه می رسند. در قسمت جلو با دو ردیف دکمه و جیب های مورب تکمیل می شود. جنس پارچه ای که برای نیم پالتو مردانه با کیفیت بالا استفاده می گردد، پشم است. بهترین رنگ برای نیم پالتو همان رنگ سورمه ای است که شما را به افسران نیروی دریایی نزدیک تر می کند.

پالتو های بادگیر چهار جیب:

این مدل از پالتو های مردانه در ابتدا برای کارگران ساختمانی و عمرانی طراحی شده بود. این پالتو سبک بوده و می تواند حجم بسیار زیادی از هوای سردی که به بدن شما می رسد را از شما دور نگه دارد.

درست است که در نگاه اول همان لباس کارگران را به خاطر می آورد اما باید این نکته را بدانید که باز هم می تواند در استایل های نیمه رسمی شما درخشش زیادی داشته باشد. کافیست آن را به همراه یک جفت چکمه چرمی سیاه چلسی، یک بلوز مردانه بافتنی و یک شلوار گرم زمستانی ترکیب کنید.

ملاحظات:

یک کت بادگیر چهار جیب با کیفیت خوب از یک پارچه ضخیم 100% پنبه ای ساخته شده است. چهار جیب آن با دوخت و کیفیت عالی دوخته شده و دو جیب برروی سینه و دوجیب در انتهای پالتو قرار گرفته است. اندازه یقه این پالتو می تواند در نمونه های مختلف آن تغییر کند. اما باز هم یقه هایی که پهنای بیشتری دارند برای جلوگیری از سرد شدن گردن شما بهتر هستند.

اورکت ها:

به نمونه های کلاسیک پالتو مردانه که از پارچه های پشمی فوتر تهیه شده اند، اورکت گقته می شود. با آنکه این مدل از پالتو ها در روزهای بارانی توصیه می شوند، اما به دلیل گرم بودن می توانند تا حد بسیار زیادی از سرما خوردن بدن شما در روزهای زمستانی جلوگیری کنند.

پشم به صورت طبیعی به عنوان عایقی در برابر رطوبت عمل می کند. همچنین به خاطر وجود آستر دوزی و لایه هایی از پشم شیشه و بلند بودن این مدل پالتو مردانه تا روی زانو می تواند گرم و راحت باشد. از گران بودن آن نترسید. زیرا این پالتو مردانه هیچ گاه قدیمی نمی شود و هواره با یک شلوار جین به راحتی ست میشود.

ملاحظات

قد یک پالتو اورکت کلاسیک و سنتی، تا زیر زانو است و دو جیب فیلتابی بر روی سینه است. با این حال امروزه مدل های تک جیب آن طرفدار بیشتری دارد. اگر به دنبال راحتی بیشتر هستید سعی کنید اورکت هایی را انتخاب کنید که در قسمت سرشانه کمی بزرگتر هستند و در پایین تنه کمی تنگ تر. زیرا سنگینی اورکت بر روی بدن شما تقسیم می گردد.

پالتو بارانی:

اگر در یک شب بارانی بخواهید مسافتی را با پای پیاده در خیابان ها تردد کنید، هیچ چیزی مثل یک پالتو بارانی نمی تواند به شما کمک کند. بارانی ها نسخه های بهینه شده ای از کت های لاستیکی هستند که امروزه حتی به عنوان یک لباس مجلسی هم کاربرد دارند.

این کت در ابتدا در کشور انگلستان طراحی شد و همچنان در سرتاسر جهان طرفداران زیادی دارد. از خصوصیات خوب این پالتو می توان به خاصیت ضد باد بودن آن هم اشاره کرد. برخلاف بقیه پالتو ها، این پالتو مردانه بادی که به سمت شخص می وزد را در یک نقطه متوقف نکرده و باعث تغییر مسیر آن می شود.

با بارانی ها به دلیل ظاهر ساده ای که دارند می توانید هر مدل بلوزی را ست کنید. بعلاوه این پالتو مردانه را می توان با یک پیراهن مردانه و یک کت، در مواقع رسمی نیز پوشید. همچنین در بخش مد و هنر های دستی مردانه می توانید نمونه هایی را بیابید که مزین به نقوشی است که با هنر های دستی ایجاد شده اند.

ملاحظات

یک پالتو مردانه ی بارانی همانطور که از اسمش پیداست، باید 100% ضد آب باشد و قد آن تا زیر زانو برسد تا از قسمت بالایی شلوار شما محافظت کند. اگر می خواهید واقعا زیر باران خشک بمانید، از جزئیات یک بارانی خوب مثل زیپ ضد آب و درزهایی که آب از آن ها نمی تواند به داحل نفوذ کند، غافل نشوید.

پارچه هایی مثل تی وک ، به دلیل خاصیت تنفسی که دارند، در جریان هوای بدن و جلوگیری از تعریق زیاد بسیار مفید باشند. پس بهتر است به جنس لایه بیرونی بارانی خود نیز دقت داشته باشید.

امیدواریم این مقاله دیبا مد  در انتخاب یک پالتوی مناسب برای شما مفید بوده باشد.