مشاهده همه 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

شلوارک مردانه

شلوارک مردانه یکی از بحث برانگیز ترین لباس های آقایان است. این لباس مردانه می تواند شما را هنگام پوشیدن و انتخاب با چالش های فراوانی مواجه کند. ما در دیبامد به شما کمک می کنیم، با یافتن دلایل این موضوع، انتخاب مناسبی داشته و از پوشیدن شلوارک خود احساس راحتی و سرزندگی داشته باشید.  در واقع این لباس هم برای همین امر طراحی شده است.

بحث خود را با این موضوع آغاز می کنیم که چه دلایلی ممکن است شما را از پوشیدن شلوارک باز دارد؟

چرا برخی مردان از پوشیدن شلوارک مردانه امتناع می کنند؟

از نمونه های دست دوز آن گرفته که در بخش مد وهنرهای دستی مردانه دیده می شوند تا مدل های صنعتی، اگر برای شما هم این فکر ایجاد شده است که چرا در مورد چنین لباس ساده ای اینقدر سردرگمی وجود دارد، جواب خود را در بررسی تاریخچه شلوارک مردانه پیدا خواهید کرد.

در ابتدای قرن بیستم و اواخر قرن نوزدهم میلادی یک کلمه جداگانه و صریح برای شلوار مردانه های کوتاه وجود داشت. “Knickerbockers” یک شلوار مردانه بلند و تنگ بود که قد آن تا به زیر زانو شخص می رسید و پای او را می پوشاند. در واقع  شلواری که کوتاه تر و تنگ تر از یک شلوار معمولی بود و به زانو ختم می شد. به این شلوار که ” شلوار تا زانو” هم گفته می شد در مواقعی بسیار خاص به کار می رفت. این مواقع خاص شامل طبیعت گردی و یا راه رفتن مردان در منطقه ای بود که زمینی خیس داشت.

اما پسر بچه ها این شلوار کوتاه را در مدرسه های می پوشیدند و تا زمانی که به 15 سالگی نمی رسیدند، نباید شلوار بلند می پوشیدند.

مردان بالغ در سال های جنگ جهانی، در اب و هوای گرم شروع به پوشیدن این شلوارک ها کردند . در همین زمان سربازانی که در مناطق استوایی به دلیل جیره بندی پارچه های لباس نظامی در معرض قحطی بودند، از شلوارک مردانه استفاده می کردند.

بعد از جنگ، شلوارک مردانه به عنوان یک لباس شناخته شده برای بعضی از رشته های ورزشی خاص مثل دوچرخه سواری و تنیس و در حین بعضی از تفریحات در هوای آزاد مورد استفاده آقایان قرار گرفت. اما هیچ کدام از ورزشکاران از این لباس ها در مکان و انظار عمومی استفاده نمی کردندو بعد از انجام تمرینات خود به تعویض لباس های خود مبادرت می ورزیدند.

در سال های 1950 میلادی شلوارک مردانه در مجله های مد به عنوان یک تکه لباس تابستانی راحت و خنک معرفی می شد. اما با وجود این تبلیغات و همچنین پوشیدن شلوارک توسط بازیگران هالیوودی امری عادی جلوه داده می شد و در اکثر لباس های تابستانی کارکتر های سینمایی به عنوان یک استایل مدرن به چشم می آمد، مدت زمان اینکه آقایان آن را در پوشش روزمره خود جای دهند بسیار طولانی بود. زیرا اثر قریب به اتفاق، تصور می کردند شلوارک یک لباس برای پسران و آقایان نابالغ است.

شلوارک مردانه همانطور که گفته شد همچنان به عنوان یک تکه لباس جدید در کمد لباس های مردان جای دارد و همچنان در حال پذیرفته شدن توسط آنان است. درست است که در بسیاری از کشور های آمریکای شمالی، در انظار عمومی پوشیده می شود، اما در بسیاری از کشور های جهان با وجود داشتن آب و هوایی گرم پوشیدن آن از طرف مردم یک تابو محسوب می شود.

جالب اینجاست که پوشیدن شلوارک مردانه به عنوان یک لباس های ورزشی کاملا پذیرفته شده است. به طوری که حتی قد شلوارک های ورزشی که برای ورزش هایی چون دو و میدانی و بوکس استفاده می شود، بسیار کوتاه بوده و تقریبا تا بالای ران را می پوشاند.

طراحان لباس، هرساله با فرارسیدن تابستان، ایده های زیادی را برای آقایان جهت پوشیدن شلوارک در شو ها و مجلات مد آماده می کنند اما باز هم این لباس مردانه در انزوای معصومانه خود به فراموشی سپرده می شود. مخصوصا اگر مردی چهل سال به بالاتر باشد، بدون آن که بداند چرا اما فکر می کند شلوارک یک لباس بچه گانه است و او را از سنش جوان تر نشان می دهد.

چه زمانی شلوارک بپوشیم؟

اگر هر ساله مدل های زیبا و جدیدی از شلوارک مردانه تولید می شود و این لباس می تواند گره ای از ما را بگشاید، پس باید آن را چه زمان هایی بپوشیم؟

جواب بسیار ساده است. اگر در هر یک از این دو موقعیت قرا گرفته بودید:

  1. وقتی که هوای محل کار شما، خانه و یا شهر شما گرم و غیر قابل تحمل شده بود.

  1. وقتی یک قرار جدی ندارید تنها برای سرگرمی می خواهید در جایی شرکت کنید.

تفریح با خانواده و دوستان همواره بهترین فرصت برای لباس پوشیدن جسورانه است. این زمان های کوتاه در کنار ساحل، مهمانی های دوستانه و در هنگام انجام تفریحات ورزشی در فضای باز و اصولا هر جایی که غریبه نباشد، نیز صدق می کند. البته باز هم برای اطمینان از اینکه مورد توجه بیش از اندازه قرار نگیرید به گرم بودن هوا توجه کنید. چون پوشیدن شلوار در هوای خنک اولین کسی را که معذب می کند خود شما خواهید بود.

چه زمان هایی از پوشیدن شلوارک اجتناب کنیم؟

در انجام معاملات تجاری از هر نوعی که هستند، از پوشیدن شلوارک جدا بپرهیزید. حتی اگر می خواهید به همراه شریکان تجاری خود به یک ورزش دوستانه بروید. به این که دیگران شلوارک می پوشند یا نه توجه نکنید. در این مواقع حتما از یک شلوار سبک و راحت استفاده کنید.

در هر نوع جمعی که غیر دوستانه و با خانوادگی باشد، اگر شرکت می کنید، حتی اگر به ناهار های غیر رسمی و تابستانی در هوای آزاد دعوت شده اید، پوشیدن شلوارک مردانه را فراموش کنید.

درست است که در برخی از کشور های جهان، پوشیدن شلوارک جلوی غریبه ها را امری عادی و حتی بعضا جزو آداب و رسوم خودمی دانند؛ اما باز هم شواهد حاکی از این است که در بسیاری از نقاط جهان چندان مورد پسند عموم نیست.

اگر قصد سفر به کشور های دیگر را دارید، از قوانین پوشیدن شلوارک در آن کشور ها مطلع شوید، زیرا در بسیاری از این مکان ها پوشندگان شلوارک مردانه را به عنوان گردشگر شناخته و نگاه های عجیب و ناخواسته ای به آن ها می کنند.

داشتن استایل مناسب با شلوارک مردانه:

اول از همه مطمئن شوید شلوارکی که می خواهید بپوشید، تا زانو های شما و حتی پایین تر از آنها را می پوشاند. هیچ گاه کوتاهی شلوارک نشان دهنده خاص بودن نیست بلکه نشان دهنده یک حماقت ظریف در رفتار های شخصی فرد به شمار می آید. البته آن قدر بند نباشد که دیگر نتوان به آن یک شلوارک گفت.

شلوارک های بالای زانو تنها مخصوص ورزشگاه ها و محیط ورزشی است.

پوشیدن تی شرت و یا پولوشرت مردانه برای کمی رسمی تر به نظر آمدن بلامانع است. با اینکه پوشیدن پیراهن آستین کوتاه به همراه کمر بند و کراوات با شلوارک های کتانی قدیمی شده است اما باز هم می تواند برای مهمانی های دوستانه جالب و زیبا به نظر بیاید.

همچنین در اکثر مواقع می توانید به همراه شلوارک، صندل بپوشید اما پوشیدن کفش ورزشی به همراه یک جوراب مردانه با ساق بلند با آن در همه موارد انتخاب مناسبی است.