مشاهده همه 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

جلیقه مردانه

اگر شما با دانشگاهیان، افراد با پرستیژ بالا و هنرمندان سر وکار دارید، عجیب نبست که بخواهید جلیقه مردانه بپوشید. این لباس مردانه علاوه بر مرتب نشان دادن پیراهن و احیانا کت و شلوار شما و شیک تر نشان دادن اندامتان در اطراف کمر و شکم تان ، یک لباس مردانه خاص و چشم نواز به حساب می آید.

باریک تر نشان دادن کمر، یک موضوع پسندیده از جانب طرفداران استایل های رسمی و مجلسی است، اما چعه افراد پیر و چه جوان باید چند اصل اساسی را در مورد نحوه درست پوشیدن جلیقه مردانه خود بدانند.

جلیقه مردانه مناسب چگونه است؟

اگر شما می خواهید یک جلیقه مناسب داشته باشید باید به نکاتی که در این قسمت به آنها اشاره می کنیم دقت کنید.

  1. اولین نکته اندازه و سایز مناسب جلیقه شماست. به طوری که جلیقه مردانه شما باید برای پوشاندن کمرو شکم تان بر روی یک پیراهن مردانه که داخل کمربند مرتب شده است، به اندازه کافی جا داشته باشد.
  2. همچنین در هنگام پوشیدن جلیقه مردانه، یک پیراهن با سایز متناسب که محکم در زیر کمربندتان قرار می گیرد انتخاب کنید تا از ایجاد پف های کوچک در زیر جلیقه خودداری کرده باشید. این موضوع در صورت اتفاق افتادن، سبب جلب توجه دیگران به کمر شما می شود و ظاهری شلحته را به استایل شما می بخشد.
  3. شانه های جلیقه نباید بزرگتر از سرشانه های شما باشد و یقه آن باید دقیقا در وسط و هم راستا با یقه پیراهن باشد.
  4. اگر می خواهید جلیقه مردانه خود را در زیر کت بپوشید، باید شکل یقه V جلیقه باریک تر باشد به عبارت دیگر خیلی باز نباشد تا جلیقه شما در زیر یقه کت پنهان نگردد.
  5. اگر می خواهید دکمه های کتتان را ببندید باید بدانید که بستن دکمه ها کت شما، اختیاری است و حتی بهتر است آن ها باز بگذارید. در هر حال اگر تمایل به بستن کت خود داشتید دکمه ی بالاتر را به حالت نیمه باز و خمیده ببندید. این یک سنت چند هزار ساله در مورد جلیقه هاست. درست همانند قوانین مربوط به کاپشن ها و لباس مردانه گرمی که نباید آن ها را در هوای گرم بپوشید، رعایت نکردن این اصل هم می تواند باعث جل توجه منفی از سوی اطرافیانتان گردد.
  6. یقه پیراهن شما در صورت پوشیدن جلیقه حتی هنگامی که قصد استفاده از کراوات و یا پاپیون را ندارید، باید باسته باشد. زیرا باز بودن یقه شما برای سه تکه کت و شلوار و جلیقه تا حد زیادی غیر رسمی است.

در چه مناسبت هایی می توانیم جلیقه مردانه بپوشیم؟

شما می توانید در هر مراسمی که رسمی به حساب می آید کراوات یا پاپیون می زنید  جلیقه مردانه بپوشید.

 به جلیقه هایی که به همراه کراوات پوشیده می شود، جلیقه کمری گفته می شود. این جلیقه ها معمولا بدون تکه پشتی جلیقه بوده و با یک سری بند قابل تنظیم بسته می شوند. مانند جلیقه های گلدوزی شده که در قسمت مد و هنر های دستی مردانه وجود دارد.

جلیقه هایی هستند که در قسمت جلو از چرم و یا پارچه های براق تهیه شده اند. این جلیقه ها رسمی ترین نمونه های جلیقه مردانه بوده و در واقع متناسب با پارچه های کراوات ساخته شده اند.

در روند رو به جلوی جلیقه ها، کم تر شدن قسمت پشتی آن را انتظار داریم به گونه ای که پیراهنی که در زیر آن پوشیده می شود بیشتر دیده شود.

جلیقه های رنگی:

رنگ مشکی را می توان پرکاربردترین رنگ برای جلیقه مردانه دانست. اما باز هم می توانید از آن جایی که می خواهید در عین سادگی، متفاوت و شیک تر به نظر بیایید می توانید از رنگ های دیگر البته متناسب با رنگ کراوات خود دست به انتخاب رنگ جلیقه بزنید.

اگر تمایل دارید که یک جلیقه رنگی را بپوشید، دقت کنید که این لباس تنها تکه رنگی لباس های شما باشد. زیرا لباس های سه تکه ( شامل کت، شلوار و جلیقه) می تواند تاثیر زیادی در استایل مردانه داشته باشد.

کت و شلوار به همراه جلیقه های براق و رنگی، یک ظاهر متفاوت و چشم نواز را ایجاد می کند که البته امروزه به ندرت هم دیده می شود. زیرا داشتن این استایل به کمی جسارت نیازمند است.

اگر می خواهید این استایل را امتحان کنید، هیچ ایرادی ندارد منتها به بازخورد اطرافیانتان هم کمی دقت کنید. به نظر می آید در یک جلسه عروسی بخواهید شما بیشتر از داماد، به چشم بیایید.

خوشبختانه امروزه می توان جلیقه را به تنهای و بدون کات و یا پالتو مردانه هم پوشید. در این حالت شما می توانید از نمونه های غیر رسمی آن با شلوار جین و یا کتان را ست کنید.

داشتن پیراهن های آستین بلند زیر جلیقه مردانه، یک گزینه همیشگی و ثابت است. ما اگر قصد پوشیدن جلیقه ( vest ) بدون کت و شلوار را دارید، می توانید آستین های پیراهن خود را تا بالاتر بپیچانید.

شما می توانید متناسب با نیاز خود در بین مدل های جلیقه مردانه که در فروشگاه اینترنتی دیبامد موجود هستند، و با توجه به قوانین گفته شده دست به یک انتخاب درست بزنید.