مشاهده همه 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

مانتو دخترانه

تهیه یک مانتو دخترانه برای یک دختر نوجوان همواره برای والدین به عنوان یک چالش به حساب می آید. درست است که لباس فرم مدارس دخترانه یک مانتو است اما این لباس دخترانه در کاربرد روتین و روزانه خود می تواند دغدغه هایی را ایجاد کند.

همانطور که می دانید مانتو در محیطی به غیر از مدرسه تنها برای یک گروه سنی خاص از دختران کاربرد دارد. نگرانی والدین از آن جایی نشئت می گیرد که ممکن است دختر نوجوانشان بدون اینکه خودش بخواهد و یا علاقه داشته باشد باید لباسی را بپوشد که بلند است و ظاهر آن تنها کوچک شده یک لباس زنانه است.

اما امروزه دیگر مد اسلامی ( Islamic Fashion ) نوپا کودک با این مسئله نا آشنا نیست. با آمدن مدل ها و طرح های جدید مانتو دخترانه که می توانید نمونه هایی از آن ها را در همین دیبامد هم ببینید، می توان گفت که دیگر جای نگرانی برای تصمیم گیری در مورد انتخاب این لباس بچه گانه وجود ندارد.

نکاتی مهم در هنگام تهیه مانتو دخترانه:

  • در تهیه مانتو دخترانه نیز آن چه که اهمیت دارد سلیقه دخترتان است.
  • بسیاری از برند ها و تولیدی های مانتو، سعی می کنند تا این لباس دخترانه را متناسب با شرایط آب و هوایی فصول سال ارائه دهند. پس به شرایط فصلی که در آن می خواهید اقدام به تهیه مانتو کنید، دقت نمایید.
  • مدل های مختلف مانتو را شناسایی کرده و متناسب با کاربرد مد نظر خود، اقدام به تهیه مانتو نمایید.
  • به تناسب کلی که در استایل دخترتان به وجود می آید دقت کنید. گاه وجود یک کیف فانتزی در بین سایر لباس های او می تواند به تلطیف ظاهرش کمک کند.

کاربرد های مانتو دخترانه:

به غیر از لباس رسمی مدارس دخترانه که مانتوبه همراه شلوار و مقنعه است، اگر دختر شما قصد رفتن به یک کتابخانه، یک نهاد رسمی، شرکت در کلاس های یک آموزشگاه و … را دارد به احتمال زیاد مجبور می شود از مانتو استفاده کند.

مدل های مختلف مانتو دخترانه:

اگر بخواهیم به صورت کلی مدل های مختلف مانتو  را نام ببریم، بهتر است با توجه به دسته بندی استایلی آن به این موضوع بپردازیم:

استیایل کژوال:

انواع مانتو های اورسایز، مانتو های جلو باز و مانتو های سبک و راحت جلو بسته در این گروه قرار می گیرند. در اصل تنوع مانتو در این گروه بسیار زیاد است و جالب است بدانید که بسیاری از این طرح ها و مدل های مانتو ابتکاری بوده و منبع الهام بسیاری از مدل های کژوال مانتو زنانه نیز به شمار می آید.

به همراه این مدل های مانتو می توانید انواع شلوار دخترانه 1 و کتان را امتحان کنید. همچنین می توانید در این کفش دخترانه های و  سبکی چون آل استار، سوپر استار و یا یک کفش اسپرت راحت را استفاده کنید.

استفاده از مقنعه های بلند و همچنین شال یا روسری دخترانه بلند و آزاد نیز در این استایل بلامانع است.

دختر شما نیز می تواند در زیر  مانتو جلوباز خود یک سرهمی دخترانه و یا یک تیشرت دخترانه اورسایز یا بلند را بپوشد.

استایل دانشجویی:

اگر دخترتان بخواهد در محیطی اداری و یا آموزشی شرکت کند می تواند از الگو های استایل دانشجویی الهام بگیرد. مدل هایی از مانتو دخترانه که در این دسته جای می گیرند، معمولا اورسایز و یا جلو بسته هستند. انتخاب رنگ این نمونه از مانتو هم مهم است. معمولا استفاده از رنگ های شاد در این دسته جای ندارند.

باز هم می توانید از کفش های ورزشی و یا آل استار دخترانه نیز در این استایل استفاده کنید اما بهتر است با یک کفش دخترانه 2 قضیه را حل و فصل نمایید.

استایل رسمی:

شاید درک این موضوع که ممکن است بخواهید یک مانتو مجلسی و رسمی دخترانه را برای دختر خود تهیه کنید سخت باشد. اما گاه در مراسم های رسمی و یا مجالس فرمال نیاز به استفاده از مانتو دخترانه 3 است.

برای این موضوع هم می توانید از مانتو های کتی استفاده نمایید. در واقع با این مانتو های کوتاه و جذاب به همراه یک شلوار دخترانه مجلسی پارچه ای که در قسمت کمر پلیسه دارد و در اصطلاح به آن شلوار های بگی می گویند، می توان ظاهر شاد و  سرزنده کودک خود را نیز حفظ نمایید.

در این میان برخی مانتو های گلدار و  یا پارچه های منقوش به طرح های سنتی نیز می تواندبرای برخی از دختران جلب توجه نماید. از اینکه این نمونه از مانتو ها را نیز برتن دختر خود کنیدف نهراسید. این ظاهر سنتی می تواند در بسیاری از اوقات یاد آور لباس های گلدوزی شده قدیمی باشد که ایرانیان از آن ها در مراسم و اعیاد خود به عنوان لباس کودک، برتن دختران خردسال خود می کردند.

جایگزین های مناسب برای مانتو دخترانه:

ویژگی های یک مانتو دخترانه چیست؟ داشتن یک بلندی معقول و مناسب ( حداقل تا زیر باسن)، پوشیدگی یقه و آستین های بلند آن. پس می توانید هر لباس دیگری را که این ویژگی ها را دارد، جایگزین مانتو نمایید.

به عنوان مثال یک پیراهن دخترانه و یا یک بلوز که بلند هم باشد و اصطلاحا به آن تونیک دخترانه می تواند همان کاربرد مانتو را برای دختران نوجوان داشته باشد. آن چه که مهم است توجه به زیبایی و معصومیت کودکانه دختران است که بهتر است با رنگ های شاد و انعطاف در پوشش حفظ شود.