مشاهده همه 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

شلوار دخترانه

در قرن بیستم میلادی بود که واژه ی  شلوار دخترانه برای اولین بار به گوش می خورد. چرا که تا قبل از آن پوشیدن شلوار تنها مخصوص مردان و پسران بود. تا دهه 1920 میلادی شلوار دخترانه بیشتر برای نوزادان دختر مرسوم بود. در میان سال های دهه های 20 تا 40 ام قرن بیستم میلادی، محدودیت هایی چون ممنوعیت پوشیدن شلوار دخترانه در کلیسا ها، آیین های ملی و در مدرسه وجود داشت که با گذشت زمان و  کمی بعد با شروع دهه 1950،  این لباس بچه گانه برای همه رده های سنی دختران خردسال و در هر مکانی مورد استفاده قرار می گرفت. به گونه ای که دختران در منزل و بیرون از خانه می توانستند شلوار بپوشند. سال های بسیاری گذشت تا شلوارک دخترانه نیز توانست جایگاه خود را بیابد.

امروزه دیگر دختران می توانند در هر موقعیت اجتماعی شلوار بپوشند و دیگر شلوار به عنوان یک جزء اصلی از کمد لباس دخترانه به شمار می آید.

با  ورود شلوار جین به دنیای مد، دیگر مرز های جنسیتی در میان مدل های شلوار مردانه و زنانه برداشته شده و بسیاری طرح های شلوار جین دخترانه را به عنوان یک لباس یونیکس می شناسند. در این میان نمونه هایی از شلوار هم هستند که تنها برای دخترانه طراحی شده اند.

ما در سایت دیبامد تلاش کرده ایم تا بتوانیم بهترین مدل های شلوار دخترانه را برای شما عزیزان فراهم آوریم. اما خوب است در مورد هر کدام از این مدل ها و نحوه استفاده از آن ها اطلاعاتی هر چند اندک خدمت شما ارائه دهیم:

انواع مدل های شلوار دخترانه:

شلوار دخترانه 1:

همانطور که می دانید این شلوار دخترانه کاربردهای فراوانی داشته و می توان گفت یک وزنه سنگین در میان لباس های کمد فرزندتان به شمار می آید. رمز ماندگاری این شلوارها، راحتی، زیبایی، دوام بالا و انعطاف زیاد آن ها در هماهنگی با سبک های مختلف لباس است.

 همچنین تاکنون چندین طراحی مختلف از این شلوار ها به وجود آمده است که هر کدام می توانند در یک استایل خاص مورد استفاده قرار گیرند. از مدل های ساده گرفته تا مدل هایی که روی آن ها نقاشی شده و همچنین در رنگ های آبی روشن تا تیره. در ادامه به بررسی انواع مدل های شلوار جین دخترانه می پردازیم:

شلوار جین استرچ :

نام دیگر این شلوار ها، شلوار skinny است. ویژگی های این شلوار عبارتند از:

 • داشتن ظاهری امروزی، شیک و آراسته
 • هنگام نشستن و بلند شدن کاملا راحت است
 • تا حدودی کش می آید
 • با لباس های مختلف از جمله تونیک دخترانه ست می شود

این شلوار را بهتر است برای دخترانی که لاغر اندام هستند، تهیه کنید. زیرا همانطور که از نام این شلوار ها بر می آید برای افراد لاغر طراحی شده اند. شما می توانید این شلوار دخترانه کژوال را با یک ژاکت دخترانه ست کرده و در روز های بهاری و یا پاییزی بر تن کودک نمایید.

شلوار جین راسته:

ویژگی های این شلوار دخترانه عبارتند از:

 • بدون اینکه خدشه ای در احساس راحتی کودک ایجاد نماید، او را لاغر و کشیده نشان می دهد
 • د رهنگام نشستن و برخاستن، ظاهر آن تغییری نکرده و ایستاده و شیک می ماند
 • هیچ گاه از مد نمی رود
 • یک ظاهر معمولی دارد

این شلوار گزینه ای مناسب برای استایل روزمره کودک به حساب می آید. شما می توانید در مواقعی که مطمئن هستید کودک به جست و خیز زیادی مشغول خواهد شد از این شلوار بچه گانه به عنوان پایین پوش کودک استفاده نمایید.

همچنین این نمونه از شلوار جین به راحتی با کفش دخترانه ورزشی و سویشرت دخترانه ست می شود.

شلوار جین دمپا:

از ویژگی های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پاچه های شلوار از قسمت زانو ها گشاد می شوند.
 • با زاویه ای که در پاچه های شلوار وجود دارد پاها را کمی لاغر تر نشان می دهد
 • وقتی که می خواهید از نیم بوت و یا چکمه استفاده کنید، این شلوار ها مناسب هستند
 • همه گروه های سنی می توانند از این شلوار استفاده کنند.

شلوار جین دولایه:

این شلوار ها با یک لایه روپوش دیگر ساخته می شوند. شاید در ایران به دلیل آن که در اکثر مناطق از آب و هوای گرمی برخوردار است، این شلوار دخترانه را کمتر بیابید. این شلوار ها با یک روکش صورتی رنگ زیبا از جنس پنبه و یا مخلوطی از اسپندکس ساخته شده اند و بسیار راحت هستند. این شلوار می تواند در استایل روزانه یک کودک جای گیرد .

همچنین شما می توانید این شلوار دولایه جین را با انواع لباس های گرم از جمله ژاکت و پولیور دخترانه و پالتو دخترانه استفاده نمایید.

مراقبت کردن از شلوار دخترانه 1:

مهم نیست که شلوار جینی را که برای دختر خود تهیه می کنید از چه مدل باشد. مهم این است که باید از آن به خوبی نگهداری شود تا بر طول عمر آن افزوده شود. خبر خوب آن که این مسئله برای همه شلوار های جین یکسان است.

اگر شلواردخترانه ای را برای فرزند خود تهیه کره اید که جای رشد کردن را برای او در نظر گرفته اید، باید مراقبت بیشتری از آن شلوار کنید تا بتوانید برای سال دیگر هم قابل استفاده باشد.

نکاتی ساده برای مراقبت از شلوار :

 • همواره سعی کنید کمر شلوار دخترانه کاملا اندازه کمر کودک باشد. زیرا اگر گشاد تر باشد، پاچه های آن به خوبی سرجای خود قرار نگرفته و به راحتی دچار ساییدگی می شوند.
 • هر گاه می خواستید غبار و گرد وخاک روی شلوار را بزدایید بهتر است به جای استفاده از هر وسیله دیگر، از یک پارچه نمدار کمک بگیرید.

شلوار جین یک شلوار سه فصل است. بنابراین در طول عمر خود اصطحلاک زیادی را متحمل می گردد.

مراقبت از شلوار در هنگام شستشو:

بهتر است در هنگام شستشوی شلوار دخترانه از جنس جین به موارد زیر توجه کنید.

 1. شلوار را قبل از آن که بشویید لکه گیری نمایید. به این ترتیب می توان گفت شلوار زمان کمتری را در ماشین لباسشویی و یا در حال چنگ زدن می گذراند
 2. سعی کنید درجه آب را هم دمای با دمای بدن انسان تنظیم نمایید. این دما چیزی در حدود 34 درجه است.
 3. اگر از خدشه دار شدن شلوار جین نگران هستید بهتر است در هنگام شستشو از کمی نرم کننده نیز استفاده نمایید.
 4. همواره شستن شلوار جین با دست همانند تیشرت دخترانه از آن جایی که یک شلوار لطیف و پنبه ای است، در اولویت است. اما اگر این امکان برای شما مقدور نبود بهتر است در ماشین لباسشویی با دور کم، شلوار را بشویید.