نمایش یک نتیجه

نمایش 9 24 36

بلوز دخترانه

شاید همان اوایلی که بلوز دخترانه از روی نمونه های بلوزی که برای بزرگسالان طراحی می شد، هیچ کس به مدل ها و الگوهای مختلف امروزی آن فکر نمی کرد.

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که به بلو ، بلیز می گویید دیبامد به شما می گوید: ” عیبی ندارد. هر چه می خواهید بگویید تنها فقط تفاوت آن را با پیراهن و شومیز بدانید. “

در واقع تفاوت اصلی بلوز و پیراهن دخترانه، در این است که بلوز یک لباس دخترانه است و پوششی برای بالاتنه بدن است و پیراهن یک لباس بچه گانه برای قسمت بالاتنه است. به همین سادگی!

بلوز دخترانه از کجا آمده است؟

در واقع بلوز دخترانه همان تغییر یافته ی بالاپوش هایی است که برای اولین بار توسط کارگران وکشاورزان و گاه هنرمندان پوشیده می شد. نمونه هایی از لباس هایی ساده و بی نقش که آستین های بلندی داشته و بر روی کمر جمع می شدند. کاربردی که این لباس برای این قشر از جامعه داشت، جلو گیری از آسیب های احتمالی بر اثر خراشیدگی و یا اشعه نور خورشید بر پوست دست ها بود.

امروزه به بلوز زنانه و دخترانه گاه در اصطلاح شومیز زنانه و دخترانه هم می گویند. این مسئله به دلیل ترکیب شدن الگوهای پیراهن زنانه و دخترانه با نمونه های بلوز است.

اگر بلوز مردانه ای که بر تن شاعران قزاق در دهه های قرن نوزدهم میلادی نگاهی بیندازید به خوبی ردی از نمونه های اولیه بلوز دخترانه و زنانه را به راحتی در آن ها مشاهده می کنید.

به طور سنتی تا مدت ها الگوهای اولیه بلوز تنها در حیطه لباس بانوان قرار داشت و مردانی که سعی می کردند پیراهن مردانه ای را انتخاب کنند، به ناچار ظاهری زنانه پیدا می کردند.

امروزه دیگر نمی توان به بلوز به عنوان تنها یک لباس برای در امان ماندن از تابش نور خورشید نگاه کرد. شما می توانید با یک بلوز مدل های بیشماری از استایل کژوال را امتحان کنید.

بلوز دخترانه در استایل کژوال:

در این قسمت از مقاله سایت dibamod می خواهیم تا با هم دیگر چند الگوی لباس پوشیدن با کمک بلوز را امتحان کنیم. در واقع از آن جایی که بلوز یک لباس غیر رسمی و کژوال به حساب می آید، باید به این نکته توجه کرد که همه موارد ذکر شده در دسته بندی استایل کژوال قرار می گیرند.

بلوز دخترانه به همراه یک شلوار جین و کفش ورزشی:

این مدل، ساده ترین حالت برای داشتن یک استایل شیک و زیبا با بلوز است. شما می توانید این مدل را در روزهای عادی برای قدم زدن در بیرون از منزل، و یا مهمانی ها و دور همی های دوستانه امتحان کنید. بهتر است در این حالت از شلوار دخترانه ی اسکینی از جنس جین و یک جفت کفش دخترانه راحت ورزشی استفاده نمایید.

آن چه که در نمونه اصلی این الگو بهتر است رعایت شود رنگ سفید بلوز و شلواری با رنگ تیره است.

تیشرت روی بلوز دخترانه:

اگر می خواهید کمی کودک را بیخیال و بانمک نشان دهید، می توانید یک تیشرت دخترانه نسبتا اورسایز را در رنگی تیره بر روی بلوز بر او بپوشانید. در این حالت دقت نمایید که انتهای بلوز را در شلوار جمع کنید. می توانید از چکمه های سیاه و یا کفش ورزشی نیز در این حالت استفاده نمایید.

بعضی از مادران در فضای مهمانی هایی که در خانه برگزار می کنند تمایل دارند به جای شلوار از شلوارک دخترانه به همراه یک جوراب شلواری دخترانه نیز این استایل را امتحان کنند. باید گفت این هم ترکیبی است که هدف اولیه شما را به خوبی بیان می کند با این تفاوت که تنها باید به راحتی کودک در پوشیدن شلوار و یا جوراب شلواری دقت کرد.

بلوز دخترانه را با دامن بپوشید:

امروزه استفاده از مانتو دخترانه در بسیاری از مکان های عمومی مثل رستوران، سینما، پارک و … مانند سابق رواج ندارد. شما می توانید دختر نوجوان خود را به این ترتیب که یک بلوز راحت و اسپرت را برتن کرده است با یک دامن دخترانه بر روی جوراب شلواری و یا جوراب دخترانه با ساق بلند، برای رفتن به بیرون از منزل آماده کنید. در این صورت می توانید از شال دخترانه و یا روسری دخترانه را به معمول ترین شیوه گره بزنید و از هر مدل کفش اسپرت نیز در این استایل استفاده کنید.

انتخاب قد دامن نیز بسته به سلیقه شما از زانو تا مچ پا متغیر است.

بلوز دخترانه به همراه شلوارک:

گاه بلندی قد یک بلوز به اندازه یک تونیک دخترانه است. در این حالت نگران نباشید می توانید آن را با یک دامن و یا شلوارک ست کنید. برای تکمیل بهتر این استایل نیز می توانید از چکمه و یا کفش هاییی باساق بلند استفاده کنید.

بسیاری از دختران این پوشش را از آن جایی که راحت و در عین حال شیک است برای شرکت در یک مهمانی دوستانه انتخاب می کنند. ترکیب لباس ها در این استایل، کمی مشابه لباس فرم دختران در کشور های اروپایی است.

ترکیب الگو سایر لباس ها با بلوز دخترانه :

از سرگرمی هایی که می توانید هنگام پوشاندن لباس بر تن کودک برای او ایجاد نمایید، همین مخلوط کردن الگوهای موجود در پارچه ها و یا رویه لباس های دخترانه است. به عنوان مثال اگر یک بلوز با طرح یلدا را انتخاب کرده اید، می توانید از یک شلوار قرمز و یا شلواری سبز که رنگ های غالب تم یلدا هستند استفاده کنید.

همچنین می توانید بلوز های ساده را با شلوار های خال خالی و یا بلوز های تابستانی با نوار های بازک را با صندل دخترانه ای که بندهای چرمی نازک دارد، امتحان کنید.

استفاده از بلوز دخترانه به جای ژاکت:

در فصل پاییز و زمستان، می توانید در زیر پالتو دخترانه و یا به صورت کلی به جای ژاکت دخترانه از بلوز استفاده کنید.

تنها کافی است که به دولایه بودن بلوز دقت کنید. زیرا این بلوز ها اگر می خواهند در هوای سرد مورد استفاده قرار بگیرند، باید از یک لایه پنبه ای در داخل بلوز برخوردار باشند. همچنین ضخامت و الگوی این بلوز ها هم نقش کلیدی در راحتی و انتخاب دیگر لباس های دختر دلبندتان را ایفا خواهد کرد.