نمایش 9 24 36

کوله پشتی دخترانه

برای انتخاب یک کوله پشتی دخترانه باید حتما به فاکتور هایی چون سن و کاربردی که مطلوب شما است، توجه کرد. اگر در طول دوران تاریخی مد و روند تغییرات آن را بررسی نماییم، درخواهیم یافت که کوله پشتی ها توانسته اند تاثیرات زیادی بر دنیای مد بگذارند. خواه کوله پشتی پسرانه باشد و خواه کوله پشتی دخترانه، آن ها به عنوان یک اکسسوری قابل حمل و بسیار کاربردی، تا بحال به عنوان یکی از تجهیرات ورزشی، به عنوان یک آیتم ضروری در هنگام رفتن به مدرسه و همچنین به عنوان یک اکسسوری دخترانه مد روز و در جهت زیبایی بیشتر در استایل کژوال به کمد لباس دخترانه راه پیدا کرده اند.

ما نیز در فروشگاه اینترنتی دیبامد با گردآوری انواع مدل های کوله پشتی دخترانه، قصد داریم تا در این مقاله به بررسی انواع کوله پشتی برای دختران و کاربرد های هر کدام از آن ها بپردازیم:

انواع کوله پشتی دخترانه و کار برد هر یک از آن ها:

کوله پشتی دخترانه کوچک:

نمونه های کوله پشتی کوچک، فرزندان خلف نمونه های کوله پشتی های مدرنی بودند که در دهه 1920 به تازگی رواج پیدا کرده بودند. تا قبل از آن کوله پشتی ها از جمله کوله پشتی چیزی جز یک کیسه پارچه ای برای جای دادن وسایل در آن، به همراه دو بند سرشانه چیز دیگری نبود. این مدل از کوله پشتی چندان راحت نبود. زیرا باعث می شد در هنگام حمل آن، وسایل با پشت بدن در تماس بوده و باعث ناراحتی و درد در کتف ها و قسمت پشت بر اثر استفاده طولانی مدت شود. و علاوه بر این چندان استحکامی نداشت تا در هنگام استفاده به خوبی سر جای خود یعنی میان دو کتف باقی بماند و به طرفین متمایل می شد.

به این ترتیب شخصی با نام لوید اف نلسون ( Trapper Nelson ) برای اولین بار یک کوله پشتی را طراحی کرد با نام قاب بسته. این مدل کوله پشتی که نمونه های کوله پشتی آن نیز بعد ها به میدان آمدند، از یک قاب فلزی و یا چوبی در قسمت پشتی کوله پشتی تشکیل می شد که کمک می کرد کیسه کوله پشتی با پشت حامل آن در تماس نباشد.

به این ترتیب وزن زیاد کوله پشتی لنگر نمی انداخت و شانه افراد را خسته و دردمند نمی ساخت. همچنین ایمنی وسایل در آن نیز تا حد زیادی تامین می شد.

البته این مدل از کوله پشتی ها تا زمان زیادی برای مقاصد نظامی مورد استفاده قرار می گرفت. ولی بعد از مدتی بهترین کوله پشتی ها برای ماجراجویی و مسافرت به شمار می آمد و با ظاهر نستالژیک خود به یکی از محبوب ترین کوله پشتی ها از جمله کوله پشتی دخترانه در میان انواع اکسسوری های لباس بچه گانه تبدیل شد.

پس اگر می خواهید برای یک سفر کوتاه به طبیعت بروید بهتر است از این کوله ها استفاده کنید. نام دیگر این کوله ها کوله پشتی طبیعت گردی است و می توانید حجم های کم آن را برای دختر دلبندتان به عنوان کوله پشتی تهیه نمایید. می توانید آن را با انواع پیراهن دخترانه و شلوارک دخترانه که مخصوص طبیعت گردی است، هماهنگ نمایید.

کوله پشتی دخترانه برزنتی:

البته نمی توان به درستی نام دخترانه در ادامه این مدل از کوله پشتی گذاشت. زیرا این یک مدل از کوله پشتی است که می تواد هم برای دختران و هم پسران مورد استفاده قرار بگیرد. در زمان های قب تر به آن کوله پشتی پسران پیشاهنگ گفته می شد.

همانطور که می دانید صرف نظر از مد، کوله پشتی برای حمل وسایل شخصی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین از آن برای استفاده های طولانی مدت و برای رفتن به مکان های دوردست استفاده می شود.

کوله پشتی از آنجایی می تواند برای این هدف مناسب باشند، زیرا که از دو بند پهن سر شانه تشکیل شده اند که می تواند وزن کوله پشتی را به راحتی میان دو کتف و سرشانه تقسیم نماید. , و جنس آن نیز به گونه ای باشد که به لباس دخترانه نیز آسیب نرساند.

استفاده از یک کیف دخترانه بزرگ آن هم با یک بند سر دوشی می تواند هر یک از شانه ها را خسته کرده و دفعات توقف را در طول پیمایش مسیر بیشتر کند.

مزیت توزیع وزن در این مدل از کوله پشتی دخترانه سبک، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. آن هم درست در زمانی که می خواهید حمل تعدادی از وسایل شخصی کودک را بر عهده خودش بگذارید.

این کوله پشتی کاملا مناسب برای سفر هایی کوتاه چون اردوی مدرسه و یا رفتن به یک پیک نیک به همراه خانواده است. گرچه می توان از آن برای رفتن به مدرسه و یا یک مکان آموزشی هم استفاده کرد.

کوله پشتی دخترانه مناسب برای مدرسه:

امروزه دیگر نمی توان به یک کیف مدرسه فکر کرد و به مدل های کوله پشتی مانند آن نیندیشید. نمونه های گوناگون کوله پشتی که امروزه حتی برای دانشجویان دانشگاه ها هم کاربردی است، در مدل ها و رنگ های گوناگون تولید شده اند.

نمونه های چرمی این مدل از کوله پشتی دخترانه بیشتر مورد علاقه دانشجویان و یا دختران نوجوان است. با این حال می توان گفت مدل های پارچه ای و یا حتی ترکیبی آن با چرم نیز می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای حمل کتاب های مختلف باشد.

همواره سعی کنید برای رفتن به مدرسه یک کوله پشتی با کیفیت را تهیه کنید. و به یاد داشته باشید که آموزش انداختن هر دوبند کوله پشتی بر روی شانه ها را از همان سنین پایین با کودک تمرین کنید.

کوله پشتی دخترانه بسیار کوچک یا مینی:

این کوله پشتی که به تازگی دیده می شود، از نمونه های است که می تواند به راحتی جایگزین کیف دستی برای دختران خرد سال و نوجوان باشد.

همچنین می توانید این کوله پشتی دخترانه ها را در طرح و جنس های مختلف مثل کفش دخترانه بیابید. از آن جایی که کیف های دستی ممکن است دست کودک را خسته کرده و یا از روی شانه های او بیفتند، همچنین باعث شوند تا جلوی حرکت راحت کودک را بگیرد. بنابراین می توان گفت این مدل از کوله پشتی را می توانید به راحتی جایگزین آن ها کنید و دیگر دختر دلبندتان این مرارت ها را هم تجربه نمی کند. این کوله پشتی می تواند به راحتی به عنوان یک کیف پول، جای هنذفری و گوشی و… مورد استفاده قرار بگیرند.

این کوله پشتی ها تا اواسط دهه 90 میلادی بسیار رایج بود. اما بعد از مدتی استفاده از آن کمرنگ و به کلی ازبین رفت. اما امروزه به دنیای مد بازگشته اند و فرصت خوبی را برای جذاب تر کردن استایل های کژوال و دخترانه را فراهم کرده اند. مخصوصا آن که توانسته باشند آن را با یک شلوار دخترانه ست کنند.