نمایش 9 24 36

کلاه دخترانه

کلاه دخترانه پوششی مناسب برای سر در فصل سرما است و امروزه در انواع رنگ ها و مدل های مختلفی یافت می شود.  در واقع مدل های کلاه به گونه است که می توان گفت تعدادی از آن ها تنها به عنوان کلاه مردانه  و برخی تنها به عنوان کلاه زنانه شناخته می شوند. حتی امروه می توان به راحتی چند مدل متفاوت و بامزه را به عنوان کلاه نوزادی دخترانه نیز یافت. این مدل ها می تواند در هر فرهنگ و ملیت و بالاخره در کشور های مختلف، تغییر کند.

 منظور از زنانه در اصل جنس موئث و منظور از مردانه جنس مذکر است. بالطبع نمونه های تغییر شکل پیدا کرده و کوچک شده کلاه زنانه را می توان به عنوان کلاه دخترانه مورد استفاده قرار داد.

این اکسسوری دخترانه از آنجایی که می تواند در همه فصول سال با سایر لباس دخترانه هماهنگ شود، از اهمیت بالایی در کمد لباس بچه گانه برخوردار است.

کلاه ها چه کلاه مردانه و چه کلاه زنانه علاوه بر ایجاد ظاهری زیبا و فریبنده و می توانند نقش محافظتی پررنگی را نیز ایفا کنند. کافی است تنها یک روز که هوای سرد شده است از کلاه دخترانه استفاده نشود. یا به عنوان مثال یک روز تابستانی که هوا به شدت گرم شده است، از کلاه نقابدار استفاده نکرد. در مورد اول، متاسفانه به احتمال زیاد سرما خواهد خورد و در مورد دوم قطعا دچار آفتاب سوختگی خواهد شد.

با آنکه استفاده از کلاه دخترانه می تواند کاملا وابسته به شرایط آب و هوایی و جغرافیایی محلی که در آن زندگی می کنید باشد، اما شناخت مدل های مختلف آن می تواند آگاهی خوبی را نسبت به نیاز هایتان در هنگام تهیه کلاه دخترانه به شما بدهد. این مقاله دیبا مد به بررسی مدل های مختلف کلاه دخترانه  در فصل زمستان می پردازد.

انواع مدل های کلاه دخترانه در زمستان :

امروزه دیگر یک کلاه بافتنی ساده، تنها گزینه انتخابی به عنوان کلاه دخترانه در هوای سرد و زمستانی نیست. شما می توانید برای این کاربرد، کلاه های زیادی را در سبک ها و مدل های گوناگونی پیدا کنید. اگر چنانچه دختر شما خرد سال است، می توانید با انتخاب خودتان استایل های زیبای زمستانی او را با هر یک از کلاه های زمستانی گفته شده در ذیل تکیمل نمایید.

اما اگر دختر شما به سن نوجوانی رسیده است، باید گفت که خودش می تواند بسته به سلیقه خود یک مدل را انتخاب نماید.

زیرا هرچه سن فرزندان بیشتر می شود، دیگر تنها ترجیح آن ها برای انتخاب کلاه و شال گردن دخترانه ، گرم نگه داشتن سرشان نبوده و به موارد دیگری چون تطابق سبک و مدل کلاه دخترانه با استایل خود نیز برایشان اهمیت پیدا می کند.

مواد تشکیل دهنده یک کلاه دخترانه که بتواند برای فصل سرما هم مفید باشد، از پشم، مواد بافتنی و پنبه تشکیل می شود. بسیاری از والدین هنگامی که به فکر تهیه یک کلاه زمستانی برای دختر شان می افتنند به کلاه های بافتنی فکر می کنند. اما در ادامه با گزینه های دیگری آشنا خواهید شد که می توانید نمونه های مشابه آن را نیز در سایت فروشگاهی دیبامد بیابید.

کلاه دخترانه با مدل اسکلتی:

این کلاه دخترانه که به آن Beanie / Skullcap نیز گفته می شود، در واقع یک کلاه گرد بافته شده است که می تواند به راحتی سر کودک را بپوشاند و در عین حال سبک و راحت نیز باشد. این کلاه ها با لبه های برگشته خود، در انواع رنگ ها و الگو ها دیده می شوند و در بازار عرضه می گردند. در ضمن این کلاه ها برای دختران نوجوان یکی از مدل های پر طرفدار به حساب می آیند.

کلاه های پِرویی یا بالدار:

یکی از زیبا ترین و در عین حال کاربردی ترین مدل های کلاه دخترانه، کلاه های پرویی است. این کلاه ها که به مدل بالدار هم معروف هستند از یک قسمت گرد برای قرار گرفتن بر روی سر کودک و از دو قسمت مثلثی شکل برای پوشاندن گوش های او تشکیل شده است. به این ترتیب شما می توانید از گرم ماندن گوش های کودک نیز مطمئن شوید.

در بسیاری از مدل های این کلاه، می بینیم که دو منگوله بافتنی زیبا نیز از قسمت گوش های آن آویزان است. که آن را به یک کلاه دخترانه بامزه تبدیل کرده است. این کلاه یک کلاه دخترانه کژوال است و به راحتی با بسیاری از استایل های غیر رسمی هماهنگ می گردد.

کلاه بالدار نقابدار یا Earflap Wool

این کلاه دخترانه، در سال های گذشته بیشتر برای پسران و به عنوان کلاه پسرانه مورد استفاده قرار می گرفت اما به مرور و با آمدن نمونه هایی از این کلاه در رنگ هایی که مورد علاقه دختر بچه ها هم هست، توانست مجددا به کمد لباس دخترانه بازگردد.

از مزیت های این کلاه علاوه بر گرم نگه داشتن گوش ها و قسمت پشتی سر، می توان به داشتن یک نقاب برای محافظت از چشمان و یا وزش شدید سرما بر روی صورت کودک نیز اشاره کرد.

این کلاه دخترانه در واقع از دولایه تشکیل شده است. یک لایه مقاوم و محکم بیرونی که یا از پشم و یا یک پارچه ضخیم و مستحکم مانند پارچه های برزنتی، و یک لایه داخلی که از پشم می باشد، تشکیل شده است.

این مدل از کلاه دخترانه کاملا برای یک هوای سرد و زمستانی مناسب بوده و می تواند با ظاهر ایستاده ای که دارد برای استایل های جدی تر مورد استفاده قرار بگیرد.

کلاه روسی یا Trapper

اگر شما کلاه های اسکیموها و یا کلاه های سنتی روسی را برای یک بار هم دیده باشید، به خوبی با این مدل از کلاه دخترانه آشنایی دارید.

این کلاه ها دارای یک لایه اضافی در جلو و پشت کلاه هستند، که می توان آن ها را در پشت کلاه جمع کرد و در صورت نیاز باز نمود. وقتی که این لایه باز می شود به طور کلی همه قسمت های سر را و حتی گوش ها را به خوبی می پوشاند و از سرما حفظ می کند.

این کلاه دخترانه کاملا برای اواسط زمستان مناسب و کاربردی هستند. قسمت داخلی این کلاه ها از یک لایه پشمی ساخته شده است و لایه بیرونی آن از یک لایه پارچه ضخیم مثل چرم تشکیل می شود. در واقع از همان گذشته به خاصیت عدم نفوذ پذیری لایه بیرونی این کلاه در برابر روطوبت فکر می شده است.

شما می توانید این مدل از کلاه را نیز در انواع رنگ های روشن و زیبا که می تواند مورد علاقه دختر دلبندتان نیز باشد بیابید.