نمایش 9 24 36

کفش دخترانه

شاید برای شما هم انتخاب و تهیه کفش دخترانه ، یک مقوله پیچیده و وقت گیر به نظر بیاید. از آن جایی که دختران خردسال برای مناسبت ها و موقعیت های خاص نیاز به کفش های مختلفی دارند و از طرفی هم سرعت رشد آن ها در سنینی که قرار دارند بسیار بیشتر از سرعت شما در تهیه کفش دخترانه است.

ما در دیبامد تلاش کرده ایم تا شما را با راه کارهایی برای بیرون رفت از این مسئله ارائه دهیم. مهم ترین و اصلی ترین نکته که باید همواره به آن توجه کنید، دخالت دادن کودک در امر انتخاب هر مدل لباس دخترانه و دادن قدرت انتخاب به اوست. یکی از بهترین نتیجه های این کار در هنگام تهیه کفش دخترانه، سرگرم شدن خودتان و همچنین افزایش اعتماد به نفس کودک در حین تهیه این این اکسسوری دخترانه است.

بهترین زمان برای تهیه کفش دخترانه :

  • بهترین زمان معمولا زمانی است که خود کودک از پوشیدن کفش های خود ابراز ناراحتی می کند. اما برای آن که مطمئن شوید که اندازه کفش دخترانه ای ( girls’ shoes ) که می پوشد باید تغییر کند، بهتر است همواره کفش های او را وارسی کرده و با کف پای کودک مقایسه نمایید. یا اگر می بینید در قسمت درزها و جلوی کفش کمی بالاتر آمده است و مستعد پارگی شده، می توان از این موضوع اطمینان حاصل کرد که دیگر اندازه کفش کودک برای پایش مناسب نیست و وقت تعویض آن فرا رسیده است.
  • همچنین برای اطمینان از عدم فرسودگی و پارگی کفش های او می توانید با چک کردن دوره ای تا حدود زیادی این مسئله را کنترل نمایید. اصولا پاشنه ها و یا جلوی کفش دخترانه ای که کمی رنگ رفتگی و فرسودگی پیدا کرده است، نشان می دهد که باید کفش کودک عوض شود.
  • گاه پیش می آید که برای رفتن به یک مهمانی، می خواهید یک پیراهن دخترانه جدید را بر تن او امتحان کنید و بهتر است در این حالت در انتخاب اکسسوری های او نیز دقت کافی را به عمل آورید. در این زمان هم بسیاری از والدین به فکر تهیه یک جفت کفش دخترانه مناسب برای فرزندشان می افتند. با آنکه در ترکیب لباس بچه گانه نیاز به دقت و جزئی نگری فراوان نیست، اما باز هم می توانید با داشتن یک سری کفش دخترانه به رنگ های خنثی و در چند مدل، بر این موضوع نیز فائق شوید.

در هنگام تهیه کفش دخترانه به چه نکاتی دقت کنیم؟

  1. بهترین زمان برای تهیه کفش دخترانه یا به عبارتی دیگر آن زمان که می خواهید برای تهیه کفش دخترانه راهی بازار شده و یا در پای dibamod.ir بنشینید، بعد ازظهر می باشد. زیرا پاها معمولا تا بعد از ظهر ورم می کنند و می توان گفت به اندازه واقعی خود برای استفاده از کفش ها می رسند.
  2. سعی کنید همواره به فروشنده ای مراجعه کنید که آگاهی لازم را در مورد کفش های کودکان بالاخص کفش دخترانه را دارد. یا اگر می خواهید به صورت اینترنتی اقدام به تهیه کفش دخترانه نمایید، سایتی را انتخاب کنید که به طور کامل توضیحات و راهنمای مربوط به هر مدل را به خوبی و وضوح بسیار در اختیار شما می گذارد.
  3. می دانیم که کفش دخترانه بسیار فریبنده و زیباست. اصولا داشتن یک دختر می تواند مثل داشتن یک عروسک باشد و تهیه لباس برای دختر بچه ها به منزله پوشاندن لباس های مختلف بر تن یک عروسک است. اما به خاطر رشد سریع کودکان از تهیه کفش های مختلف و متعدد خودداری و عطش خود را کنترل کنید. زیرا مناسبت های خاص بسیار کم پیش می آیند و دیگر نیازی به کفش های تهیه شده برای پیش بینی این مناسبت ها نیست.
  4. همواره در هنگام تهیه کفش دخترانه به هماهنگ بودن مدل و رنگ آن ها با لباس های اصلی کودک خود چون : پالتو دخترانه، سارافن دخترانه، سویشرت دخترانه و یا پلیور و ژاکت دخترانه و همچنین انواع  پیراهن و سرهمی دخترانه.
  5. لازم به ذکر است که در استایل لباس پسرانه معمولا به هماهنگ بودن کفش پسرانه با کمر بند دقت می شود. این قاعده برای دختر بچه ها هم در موارد استثنایی رعایت می شود. شما می توانید انواع اکسسوری دخترانه ، از جمله گل سر و تل سر دخترانه را با طرحی از کفش دخترانه هماهنگ نمایید.

اندازه گیری مناسب برای تهیه کفش دخترانه:

خیلی از اوقات پیش می آید که یک کفش دخترانه در آن زمانی که می خواهید آن را برای کودک تهیه نمایید، به خوبی اندازه باشد ولی در هنگام بازی و جست و خیز درست یک روز بعد از تهیه کفش، دیگر به آن راحتی نباشد. این موضوع البته برای همه مدل های کفش از جمله کفش مردانه و کفش زنانه نیز صدق می کند. پس بهتر است برای جلو گیری از این اتفاق پای کودک را حتما اندازه گیری کنید.

در هنگام تهیه کفش همواره به یاد داشته باشید که باید اانگشتان پای کودک به خوبی کشیده شده باشند. به طوری که انگشتان در پنجه پا خم نشده باشد. بعلاوه بهتر است به وجود یک فاصله تقریبا یک سانتی متری بین جلوی کفش با انگشتان پای کودک هم فکر کنید. زیرا ممکن است یک جوراب دخترانه و یا جوراب شلواری دخترانه ای که میخواهید به پای کودک کنید نیاز به جای اضافی داشته باشد. اگر هم میخواهید به تهیه کفش بصورت اینترنتی اقدام کنید در نظر گرفتن این مسئله هم بلامانع است. شما می تواند اندازه کف پای کودک را با آنچه که به عنوان کف پا در توضیحات مدل کفش آمده است مقایسه نمایید.

درست است که تهیه کفش دخترانه ای که شیک است اما سایز بزرگی دارددرست مثل کیف دخترانه ، در نگاه اول ممکن است بسیار جذاب باشد. اما توصیه ما به شما عدم تهیه این کفش هاست. این موضوع را به چند دلیل رد می کنیم. اول آن که بسیار پیش می آید که این کفش ها درست در زمانی که ساز کودک می شوند، دیگر از مد رفته باشند. دوم آن که شاید هیچ گاه اندازه پای کودک شما نشوند. خیلی از اوقات پیش می آید که پای کودک تغییر سایز می دهد و ما متوجه این تغییر نشده ایم . دلیل سوم آن که زمانی که اندازه پای کودک شوند ممکن است مورد سلیقه و مطلوب کودک نباشند.

پاشنه کفش کودک نباید خیلی سفت باشد. بعلاوه از تهیه کفش دخترانه پاشنه بلند که اندازه آن بیشتر از 3 سانتی متر است اجتناب کنید. پاشنه کفش باید متعادل و نرم باشد. البته تهیه کفش های خیلی شل و وارفته هم چندان مناسب نیست و دردسر ساز است.

بسیاری از والدین در هنگام تهیه کفش دخترانه، می گویند :” جا باز می کند! ” این یک انتظار غلط و بی جاست. پای کودکان بخصوص دختر بچه بسیار ظریف و حالت پذیر است. بهتر است به این موضوع دقت کنید که یک کفش باید در همان لحظه ای که تهیه می شود، برای پای کودک راحت و اندازه باشد. بسیاری از کفش ها علاوه بر جا باز نکردن می توانند در صورت وجود ناراحتی برای پای کودک، به شدت به فرم استخوان ها و غضروف های مفصلی او آسیب وارد کنند. و به دلیل نرم بودن استخوان ها خود کودک هم متوجه آن نشود که بخواهد اعتراضی بکند.