نمایش 9 24 36

هدبند دخترانه

استفاده از هدبند دخترانه می تواند یک تغییر اساسی در چهره و نحوه بستن موهای دختر شما باشد. اگر شما بدانید که به صورت دخترتان چه مدل از هدبند دخترانه بیشتر می آید، می توانید به راحتی آن را از میان هدبند های سایت dibamod انتخاب کرده و برای فرزند دلبندتان تهیه نمایید.

دانستن مدل مناسب هدبند دخترانه کار سختی نیست. بعد از آن دیگر این اکسسوری دخترانه را می توانید به راحتی در مناسبت های گوناگون به همراه دیگر لباس دخترانه نیز استفاده نمایید. تنها کافی است با چند روش بستن آن آشنا شوید. ما در این مطلب می خواهیم شما را با چند روش انتخاب هدبند دخترانه و نحوه ی بستن آن بیشتر آشنا کنیم.

چگونه یک هدبند دخترانه مناسب را انتخاب کنیم؟

فرقی نمی کند که بخواهید کدام مدل را انتخاب کنید. اینکه هدبند دخترانه نعل اسبی دارید و یا مدل های پارچه ای یا پلاستیکی و فلزی و یا حتی یک روسری دخترانه در سایز کوچک را . آن چه که مهم است این است که اگر تمایل دارید از هدبند دخترانه به عنوان روشی برای نگه بستن موهای سر دخترتان استفاده کنید به این نکته توجه داشته باشید.

  • اگر موهای دختر شما بلند و یا پرپشت است باید از یک هدبند دخترانه پهن و قوی تر استفاده کنید. این مسئله در زیر مقنعه دخترانه نیز می تواند در ساعاتی که در مدرسه حضور پیدا می کند موثر باشد.
  • چنانچه موهای دختر دلبندتان، کم پشت و لخت بوده و یا کوتاه است از هدبند دخترانه باریک و سبک استفاده کنید. این موضوع کاملا برای نوزادان و نوباوگان دختر صدق می کند.
  • اگر کودک شما صورت گردی دارد، بهتر است از هدبند هایی استفاده کنید که زاویه دار هستند و یک برجستگی مانند یک پاپیون و یا گل دارند.

روش های بستن هدبند دخترانه :

بستن هدبند دخترانه بر سر دختر بچه ها کار دشواری نیست. درست مثل پوشیدن همه انواع لباس بچه گانه ها بعد از چند بار بستن نه تنها به یک کار روتین تبدیل می شود بلکه خود فرزند 3 ساله شما نیز می تواند به راحتی این کار را انجام دهد. شما همچنین می توانید با هماهنگ کردن هدبند دخترانه با طرح و یا مدل پیراهن دخترانه ای که بر تن کودک کرده اید، او را برای استفاده و نگه داری آن بر روی سرش مشتاق تر کنید. بسیاری از مدل های پیراهن و یا بلوز دخترانه به این گونه طراحی شده اند که به همراه خود یک هدبند دخترانه از همان پارچه را به عنوان اشانتیون در اختیار شما قرار می دهند.

ما در اینجا به چهار مدل از روش های بستن هدبند اشاره خواهیم کرد. البته خوب است بدانید همه این مدل ها را می توانید برای بستن هدبند زنانه نیز امتحان کنید.

روش اول: با هدبند دخترانه موهای کوتاه دور پیشانی را جمع کنید

در ابتدا همه موهای سر را شانه کنید تا هیچ گره ای در آن باقی نماند. می توانید از یک مسواک برای جمع کردن موهای دور پیشانی هم استفاده کنید. سپس هدبند دخترانه ای را که تهیه کرده اید، از سر کودک رد کرده به طوری که دور گردن او قرار بگیرد. حالا موهای مرتب شده و شانه شده اش را از پشت سر از میان هدبند دخترانه به آرامی رد کرده و همزمان قسمت جلوی هدبند را روی پیشانی بالا بکشید.

اگر هدبندی که تهیه کرده اید شل و یا گشاد تر از سر کودک نباشد با این روش همه موهای او را در اطراف پیشانی نگه می دارد.

روش دوم: فرق کج را با هدبند نگه دارید

در بسیاری از اوقات می توان از هدبند به جای گیره مو دخترانه استفاده کرد. به این ترتیب که قبل از بستن هدبند می توانید یک فرق کج و یا یک مدل خاص را روی سر کودک آماده کنید و سپس هدبند دخترانه اش را با روشی که در قسمت قبل به آن اشاره کرده ایم، برروی سرش ببندید.

به این ترتیب هم مدل موی کودک فیک شده باقی می ماند و هم می توانید با کمک آن هدبند به ظاهر او جلوه ای تازه ببخشید.

این مدل را به راحتی می توانید با یک عدد تیشرت دخترانه به همراه شلوارک دخترانه امتحان کنید. زیرا کژوال است و نیاز به سخت گیری زیادی ندارد.

روش سوم: هدبند دخترانه را روی سر کودک قرار دهید

شاید تنها بخواهید از کاربرد تزئینی هدبند دخترانه استفاده کنید. به این ترتیب بهتر است تنها هدبند را با رد کردن از سر کودک به آرامی به بالای سر برده و حتی دسته ای از موهای جلوی پیشانی را از آن عبور دهید.

این مدل که برای همه مدل های موی کوتاه و بلند مناسب است، امکان بستن موهای بلند تر را به شکل دم اسبی نیز فراهم می کند. کافی است قبل از بستن هدبند، موهای سر کودک را با دقت شانه کرده، در پشت سر جمع کنید، آن ها را با یک کش بسته و در پشت سر محکم کنید. حالا هدبند را به روشی که در بالا به آن اشاره کردیم روی سر کودک ببندید.

شما می توانید به جای مدل دم اسبی از مدل شینیون کامل نیز استفاده کنید.  اگر از نتیجه کار خود راضی بودید، می توانید در این حالت از یک اسپری تافت مو نیز استفاده کنید تا موها برای ساعات طولانی تری به همین شکل باقی بمانند.

روش چهارم: هدبند دخترانه را با موی سر کودک ببافید

اگر کمی وقت و حوصله داشته باشید می توانید این مدل را هم امتحان کنید. بهتر است این مدل را تنها با هدبند های پارچه ای ببندید گرچه با دیگر مدل های هدبند نیز نشدنی نیست.

برای داشتن این مدل کافی است ابتدا هدبند را مطابق با روشی که در قسمت قبلی گفته ایم ، روی سر کودک بگذارید سپس دو دسته مو از سمت راست سر، به طوری که هدبند دخترانه در میان این دو باشد، با کمک انتهای شانه و یا هر وسیله نوک تیز دیگری، جدا کنید. اگر موهای دختر شما بلند است  همین کار کافی است و می توانید به مرحله بعدی بروید اما در غیر اینصورت بهتر است دقیقا همین کار را برای سمت چپ تکرار کنید.

حالا باید با همان انتهای شانه و یا هر وسیله نوک تیز دیگر مو ها را به دور هدبند ببافید. اگر بافتن مو را بلد باشید به خوبی می دانید که با این کار هدبند در حکم دسته سوم زنجیر بافته شده عمل می کند.

اگر دسته های موی سمت چپ را هم می خواهید ببافید می توانید همین کار را دقیقا با این قسمت هم تکرار کنید.

به یاد داشته باشید که حتما انتهای هر دو طرف را بعد از اتمام بافتن با یک گیره مو فیکس کنید. می توانید از هدبند دخترانه به عنوان یک مخفی گاه برای گیره های روی سر استفاده کنید.