هیچ محصولی یافت نشد.

مقنعه دخترانه

مقنعه دخترانه به عنوان یک پوشش سر برای دختران خردسالی که به مدرسه می روند و نیز دختران نوجوان کاربرد دارد. مقنعه در واقع پارچه ای است که به صورت یک سره دوخته می شود و قسمت بالای بدن را می پوشاند. در ایران به دلیل آن که این اکسسوری دخترانه به عنوان لباس فرم رسمی مدارسه شناخته می شود، وجود آن در کمد لباس دخترانه ضروری و مهم تلقی می گردد.

به هرحال مقنعه چه به عنوان یک پوشش معمولی و چه به عنوان یک لباس فرم مورد استفاده قرار بگیرد، همواره در زمره ملزومات حجاب قرار گرفته و البته به صورت همزمان به بعضی از جنبه های بصری پوشنده خود توجه می کند. البته نمی توان نسبت به این تمایز مقنعه دخترانه با سایر پوشاک بچه گانه نیز غافل بود که مقنعه در کنار مانتو دخترانه رسمی تر به نظر می رسند.

مقنعه دخترانه در واقع یک تمایز بزرگ هم برای پوشندگان خود و کسانی که از پوشیدن آن اجتناب هم می کنند ایجاد کرده است. اصولا پوشیدن مقنعه دخترانه برای دختران با سن کم یک عمل چالشی به حساب می آید و می تواند تفاوت چشم گیری را نیز در ظاهر آن ها ایجاد نماید.که حتی روسری دخترانه نیز نمی تواند این تفاوت را رقم بزند.

نکته ای که در اینجا مطرح است، آن است که کودک با مقنعه خود احساس خوبی داشته باشد. این احساس خوب هم در انتخاب مدل و هم ترکیب این مقنعه با دیگر لباس های کودک می تواند به دست آید.

انواع مدل های مقنعه دخترانه:

در ادامه این مقاله دیبامد قصد داریم تا شما را با چند مدل از مقنعه دخترانه و کاربرد هر کدام از آن ها بیشتر آشنا کنیم.

مقنعه دخترانه مخصوص نماز:

منظور از حجاب داشتن در هنگام نماز خواندن، داشتن فروتنی و تواضع در هنگام نماز است. دخترانی که تازه به سن تکلیف رسیده اند، می توانند برای نماز خواندن از یک مقنعه که مخصوص این کار طراحی شده اند، استفاده کنند. این مقنعه های دخترانه که در واقع تنها برای استفاده و پوشش در هنگام نماز خواندن طراحی شده اند، می توانند بسیار خنک بوده و استفاده از آن ها بسیار راحت باشد. این مقنعه دخترانه می تواند تا نوک انگشتان پای شخص را بپوشاند.

امروزه نمونه هایی از مقنعه های دخترانه که برای نماز هستن که به گونه ای طراحی شده اند تا روی دست ها نیفتند و به این ترتیب مشکلی برای حرکت دست ها ایجاد نکنند.بسیاری از آن ها نیز با یک جفت ست شده از ساق دست دخترانه عرضه می شوند.

مقنعه دخترانه مدل اماراتی:

این مدل از مقنعه در میان مادرانی که می خواهند کودکان خود را با حجاب آشنا کنند بسیار پر طرفدار است. همچنین خود دختربچه ها نیز با آن احساس راحتی بیشتری دارند. این مقنعه از دوتکه مجزا تشکیل شده است.شما می توانید نمونه های مقنعه زنانه آن را نیز بیابید.

این مقنعه دخترانه یک کلاه دارد که در ابتدا بر روی سر گذاشته می شود و سر را می پوشاند. سپس یک قسمت استوانه ای شکل دارد که باید برروی آن کلاه پوشیده شود و می تواند قسمتی از بالا تنه را تا میان قفسه سینه بپوشاند.

معمولا این مقنعه را از جنس پارچه های پنبه ای تولید می کنند تا در عین راحتی برای کودک حساسیت زا نباشد.

 مقنعه دخترانه به شکل توربان:

ابداع و استفاده از این مدل حجاب را می توان برای اولین بار به مسلمانان آفریقایی نسبت داد. آن ها از پیچاندن یک پارچه به شکل عمامه بر روی سر خود به عنوان حجاب ( little girl hijab ) استفاده می کردند.

امروزه این مدل از مقنعه می تواند برای بچه ها جذابیت زیادی داشته باشد. نمونه های مقنعه توربان، بسیار سبک و راحت بوده و به دلیل کش های نرمی که در پشت آن ها دوخته شده است می تواند بسیار انعطاف پذیر باشند. همچنین این موضوع سبب می شود از کشیده شدن موها و یا فشار وارد شدن به سر نیز جلوگیری به عمل آید.

شما می توانید در مهمانی ها و دور همی ها، از این مدل مقنعه دخترانه به عنوان پوششی برای سر دختر دلبندتان استفاده نمایید.بسیاری از آن ها دوست دارند هنگامی که از کوله پشتی دخترانه و یا کیف دخترانه خود استفاده می کنند، به غیر از بند آن، چیز دیگری روی شانه هایشان قرار نگیرد.

شال دخترانه به عنوان مقنعه دخترانه :

شال از آن دسته اکسسوری ها من جمله اکسسوری دخترانه ای به حساب می آید که می توان گفت در عین کاربردی بودن، راحت و شیک هم هست. شما به راحتی می توانید با کمی خلاقیت در بستن شال دخترانه، آن را تبدیل به یک مقنعه نمایید.

حتی نیازی به بستن یک گیره هم نیست. کافی است تنها آن را در پشت سر گره بزنید. شاید همین راحتی در استفاده است که بسیاری از دختران نوجوان بستن این مدل از شال را به عنوان مقنعه بیشتر دوست دارند. این روز ها می بینیم که شال های طرح دار، که با این روش بسته شده اند توانسته اند جایگزین های خوبی برای مقنعه باشند.

تنها دقت کنید که شال هایی که برای این منظور استفاده می کنید، حتما نرم، سبک و بدون نگین باشند. چون در غیر این صورت به راحتی بسته نمی شوند و برای شما و همچنین دختر دلبندتان، دردسر ایجاد می کنند.

مقنعه دخترانه نینجای کلاسیک:

اشتباه نکنید این مقنعه برای دختران ورزشکار طراحی نشده است. در واقع نام این مدل از مقنعه از روی حالت ضربدری است که هدبند آن دارد.

این مقنعه یک هدبند دارد که در واقع سرخود بوده و به بدنه اصلی مقنعه متصل است. می توان انتهای آن را از قسمت بناگوش با دو بندی که دارد در زیر چانه گره زد و آن گاه ادامه مقنعه را که در قسمت انتهایی آن به یک شال می ماند، به دور سر پیچاند.

این مقنعه دخترانه عموما از جنس ویسکوز و یا ریون می باشد. نتیجه انتهایی بر روی صورت زیبا و مرتب است. در رنگ های مختلف به تولید رسیده است و برای همه فصول سال کاربرد دارد. همچنین به خوبی می تواند موهای سر را بپوشاند.

مقنعه دخترانه به همراه یک هدبند دخترانه:

شما همواره می توانید برای آن که از حرکت کردن بیش از حد مقنعه به دور سر دختر خردسال خود جلوگیری کرده باشید از یک هدبند دخترانه ، یا یک توربان استفاده نمایید.

هدبند هایی که مخصوص این کار طراحی شده اند، نرم و نازک هستند و فشاری را به سر کودک وارد نمی کنند. همچنین می توانند به خوبی از ریزش مو ها به بیرون از مقنعه جلوگیری کنند. نمونه های گلدوزی شده و رنگی آن هم می توانند تنوع خوبی به حساب بیایند. بهتر است یک بار آن را امتحان کنید تا دیگر تا مدت ها به آن معتاد شوید.