نمایش 9 24 36

شال دخترانه

شال دخترانه ، یک تکه از لباس هایی است که تنها برای دختران طراحی شده و علاوه بر پوشش سر جنبه ها و کاربردهایی در زمینه مد و فشن ایفا می کند.

خواه برای رعایت حجاب و پوشش سر استفاده شود یا نه، به هرحال شال دخترانه به زوایای بصری پوشنده نیز توجه می کند.

در این مسئله که داشتن حجاب و استفاده از شال دخترانه برای دختران نوجوان و حتی کوچک تر چه پیامدی را در بر خواهد داشت، نمی توان یک نظریه کلی داد. داشتن حجاب و رعایت این مسئله برای شما یک انتخاب شخصی است. زیرا به قول ال گاندی ( El Guindi ) :” حجاب پدیده ای غنی و ظریف است، زبانی که پیامد های اجتماعی و فرهنگی خاصی داشته و پیامی مشخص را به شما منتقل می کند. یک روش برای بیان هدفی شخصی است که از زمان های بسیار قدیم رواج داشته است و نمادی است که از نظر عقیدتی برای مسیحیان کاتولیک، چشم انداز زنانه و تقوا، و وسیله ای برای مقاومت در جوامع اسلامی است. “

نحوه بستن و استفاده از شال دخترانه می تواند به کلی ظاهر لباس دخترانه ای که یک دختر نوجوان پوشیده است را به کلی تغییر دهد. این اکسسوری دخترانه شیک تنها راحت و زیبا نیست بلکه می تواند با یک تغییر جزئی به کلی ظاهر پوشنده را تحت تاثیر قرار دهد.

همان طور که مدل های گوناگونی از شال دخترانه تولید شده است و شما می توانید آن ها را در سایت دیبامد مشاهده کنید، نحوه گره زدن و بستن شال ها هم از این قاعده مستثنی نیست. شما کاملا می توانید بسته به سلیقه خود در این زمینه دست به انتخاب بزنید.

شال دخترانه ها می توانند تنوع در رنگ و استایل را به راحتی به لباس شما اضافه کنند. در روزهای تابستانی می توانند از تابش نور خورشید به اطراف گردن جلوگیری کرده و در روزهای سرد زمستانی از سر کودک در برابر وزش باد سرد محافظت به عمل آورند.

پس با یاد گرفتن چند روش در بستن و استفاده از شال دخترانه می توانید به تنوع استایل دختر نوجوان خود کمک بزرگی بکنید.

انتخاب رنگ شال دخترانه:

در این قسمت می خواهیم شما را با چند قانون کلی پیرامون انتخاب رنگ های شال دخترانه آشنا کنیم.

از تضاد رنگی بهره بگیرید:

رنگ های خنثی و یا رنگ های شاد و ترکیبی هر دو برای شال دخترانه کاملا مناسب هستند. اما نکته ظریفی که باید هموراه به آن دقت کنید، در نظر گرفتن رنگ شال با توجه به لباس اصلی است. توصیه ای که می شود معمولا انتخاب رنگی متضاد با لباس اصلی است. به عنوان مثال اگر قرار است دختر شما یک مانتو دخترانه سبز تیره را بپوشد بهتر است از شال قرمز و یا سفید رنگ استفاده کند.

این نکته برای همه انواع اکسسوری بهتر است رعایت شود. به عنوان مثال اگر یک گوشواره زرد رنگ را به همراه یک پیراهن دخترانه آبی استفاده کنید، کاملا این موضوع را درک خواهید کرد.

همچنین می توانید این تضاد را با کانتراست رنگ های روشن و تیره نیز نشان دهید. به عنوان مثال سبز روشن را با یک لباس سبز تیره امتحان کنید.

رنگ های جسورانه در فصل زمستان:

هیچ گاه از استفاده از رنگ هایی برجسته، شلوغ و چشم گیر در فصل زمستان نهراسید. این موضوع نه تنها برای شال که برای شال گردن دخترانه نیز صادق است.

این موضوع می تواند همان تضادی را که در قسمت قبل مد نظرمان بود را با توجه به محیطی که فصل زمستان ایجاد می کند، تداعی کند.

به عنوان مثال یک شال به رنگ زرشکی را در حالی تصور نمایید که به همراه یک پالتو دخترانه به رنگ زرد پوشیده شده است. این ظاهر چشم نواز و جذاب می تواند گرمای لازم را به شما و اطرافیانتان منتقل نماید.

از رنگ های مکمل استفاده کنید:

جنبه دیگری که می توانید از آن برای انتخاب رنگ شال بهره بگیرید، انتخاب رنگ های مکمل با توجه به رنگ چشم و پوست صورت کودک است. این نکته را می توانید حتی در هنگام انتخاب شال زنانه نیز رعایت کنید.

تنها باید به این مسئله توجه کنید که این رنگ مورد نظر شما باید بتواند درخشش صورت و چشم های دختر نوجوان شما را بیشتر کند. همچنین بتواند توجه دیگران را به چشم های او جلب نماید.

این رنگ ها به صورت سنتی به عنوان رنگ های فلت هم شناخته می شوند. معمول ترین آن ها شامل بنفش بادمجانی، قرمز، صورتی چرک یا کالباسی و فیروزه ای تیره است.

انتخاب طرح زمینه شال دخترانه :

طرح ها، الگو ها و پترن های بیشماری برای شال تا به امروز به ثبت رسیده است. اما بهتر است نکاتی را در این زمینه به خاطر داشته باشید:

  • هیچ گاه پترن یا طرح زمینه لباس اصلی را با طرح روسری، شال و مقنعه دخترانه ست نکنید. به این ترتیب ظاهری بسیار شلوغ، شلخته و در هم و برهم خواهید داشت.
  • اگر می خواهید که شال را بایک بلوز دخترانه هماهنگ کنید، هیچ گاه سعی نکنید از طرح های متضاد استفاده کنید. به عنوان مثال اگر بلوز یا پیراهن دخترانه ای که انتخاب می کنید، راه راه باشد، نباید طرح شال دخترانه را خال خالی انتخاب کنید.

در انتخاب شال دخترانه جسورانه اقدام کنید.

از اینکه یک شال با طرح های شلوغ و یا رنگ های برجسته تهیه کنید، نهراسید. شما می توانید لباس اصلی دختر خود را با رنگ یکی از جزئی ترین قسمت های طرح شال او ست کرده و هارمونی مطلوب را در استایل او ایجاد نمایید.

 نحوه بستن شال دخترانه :

شاید تا به امروز بتوان گفت برای بستن شال و روسری دخترانه صدها روش را امتحان کرده و به صورت مد درآورده اند.

ساده و کژوال :

اما معمول ترین شیوه بستن شال دخترانه، همان بستن آن به صورت کژوال و راحت است. اینکه یک طرف شال را بر روی سینه نگه داشته و طرف دیگر آن را به دور گردن بپیچانید.

خاص و چشم نواز:

گره های مخصوص و حالت دادن به شال را می توانید در یوتیوب ( YouTube ) و صدها رسانه دیگر آموزش ببیند. تنها به این نکته توجه کنید که زیباترین راه برای بستن یک شال دخترانه بستن آن به دور گردن است در حالی که بتوان آن را به گونه ای جایگزین یک گردنبند نشان داد. روسری ها و شال های دخترانه ای را که از جنس حریر هستند را می توانید به راحتی برای این منظور استفاده نمایید.