نمایش 9 24 36

ساق دست دخترانه

ساق دست دخترانه می تواند یکی از جالب ترین اکسسوری های موجود در کمد لباس دخترانه باشد. در واقع ساق دست دخترانه یک آستین کاملا مجزا از لباس اصلی است و از آن جایی که یک اکسسوری نیز به حساب می آید می تواند به راحتی به استایل دختر خانم ها اضافه و یا حذف گردد.

شاید در نگاه اول برای این اکسسوری دخترانه و ست کردن سایز لباس بچه گانه با آن ایده ای به ذهن تان نرسد اما با خواندن این مقاله دیبا مد قطعا نظرتان نسبت به ساق دست دخترانه عوض خواهد شد. ما در اینجا می خواهیم شما را با تعدادی از کاربردهای ساق دست دخترانه آشنا کنیم. اما قبل از آن خوب است بدانید ساق دست دخترانه را بهتر است برای دختران 9 ساله و بیشتر استفاده کرد و اگر سن دختر شما کمتر از آن است، کمی نگهداری و استفاده از آن برای دختر شما سخت و مشکل است.

کاربردهای ساق دست دخترانه:

برای پوشش کامل دستان:

ممکن است دختر نوجوان شما به هر دلیلی بخواهد دستان خود را کاملا بپوشاند. این دلایل ممکن است عبارت باشند از دلایل مذهبی، رعایت برخی نکات و اصول مربوط به مد، دلایلی چون حفاظت پوست دستان و … .

در فصل گرما به  هر حال لباس های آستین کوتاه از جنس نخی ساخته شده و خنک تر هستند و تمایل افراد به پوشیدن این لباس ها بیشتر است. با کمک یک جفت ساقدست دخترانه، می توانید یک تیشرت دخترانه اورسایز را به راحتی در بیرون از منزل نیز بر تن کنید.

علاوه بر این برخی از لباس ها به دلیل داشتن آستین های سه ربع می توانند مشکلاتی را برای دختران نوجوان ایجاد نمایند. آن ها در نگاه اول به شکل یک آستین کامل هستند اما تا چند سانیت متر قبل از رسیدن به مچ دست، تمام می شوند. گاهی اوقات بهترین مانتو دخترانه، ژاکت دخترانه و … را می توانید بیابید که در نگاه اول آستین هایشان بی عیب و نقص بوده و کامل هستند اما بعد از آن که آن ها را تهیه می کنید و می خواهید برتن نمایید، آستین های کوتاه آن ها چندان برای مکان و محیطی که می خواهید در آن شرکت کنید چندان مناسب نخواهند بود.

بهتر است در این مواقع از ساق دست دخترانه استتفاده نمایید. بهترین حالت انتخاب رنگی خنثی و یا رنگی کمرنگ تر از لباس اصلی شماست. بسیاری از استایلیست ها در این مواقع رنگ ساق دست دخترانه را مطابق با جزئیات لباس اصلی انتخاب می کنند.

برای حفاظت از تابش مستقیم نور خورشید:

اگر کودک و یا دختر نوجوان شما قرار است ساعاتی طولانی در بیرون از منزل و زیر تابش مستقیم نور خورشید قرار بگیرد؛ بهتر است از یک جفت ساقدست دخترانه استفاده نماید. در بسیاری از استایل های کژوال، خیابان و یا هنری که برای فصول گرم سال طراحی شده اند، ساقدست دخترانه دیده و توسط تعداد زیادی از استایلیست های معروف توصیه شده است.

مزیبت استفاده از ساق دست دخترانه در این شرایط آن است که می توان به محض رسیدن به مکان سر پوشیده آن ها را حذف کرده و به خنک شدن بدن کمک کرد.

برای حفاظت از دستان در حین فعالیت های ورزشی:

بسیار پیش می آید که در ورزش های گروهی و یا حین انجام فعالیت هایی که نیاز به جست و خیزی بیشتر است، کودک یا به وسیله چنگال هم تیمی هایش و یا خراش هایی که بر اثر افتادن به زمین اتفاق می افتد، آسیب ببیند.

همان طور که پیش از این نیز به آن اشاره شده بود، استفاده از تیشرت دخترانه در این مواقع بسیار مناسب است اما بهتر است برای حفظ دستان کودک یا نوجوان از آسیب های احتمالی در زمان ورزش کردن از ساقدست دخترانه استفاده گردد.

برای تغییر ظاهر و یا تکمیل استایل:

یکی از بهترین راه کار ها برای تغییر جلوه و ظاهر شما در مهمانی ها و دورهمی های دوستانه استفاده از ساق دست دخترانه رنگی است. شاید بتوانید با ایجاد هماهنگی میان رنگ و گاه طرح ساقدست دخترانه، تفاوت ها و تمایز های زیبایی را هنگام پوشیدن یک تیشرت ساده دخترانه ایجاد نمایید. کافی است کمی حوصله به خرج داده و رنگ های مناسب را انتخاب کنید.

جنس ساق دست دخترانه:

ساق دست های دخترانه بسته به کاربردی که دارند، از جنس های مختلفی ساخته شده اند. به عنوان مثال در هوای سرد و زمستانی مدل  های بافته شده از پشم ساقدست دخترانه با گوناگونی و رنگ بندی های مختلفش می تواند گزینه ی خوبی برای محافظت دستان از سرمای آن موقع از سال باشد.

ساقدست های بافتنی از آن جهت که انگشتان دست در آن ها قرار نمی گیرد، کار با آن ها راحت تر است. به طوری که ممکن است تماس صفحه های گوشی همراه را در مواقعی که نمی خواهید دستکش دخترانه خود را از دست ییرون بیاورید، بسیار مناسب است. این مدل را می توانید به راحتی با یک کلاه دخترانه نیز ست شود.

شایع ترین نمونه های دیده شده از ساقدست دخترانه، مدل های ساخته شده آن از ریون هستند. مزیت این گونه از ساق دست دخترانه استرچ بودنشان می باشد که می توان گفت به راحتی با هر اندازه ساق دستی هماهنگ می شوند.

بعلاوه آن که بیشتر مدل های نگین دار و مجلسی ساق دست دخترانه نیز در این طیف جای گرفته اند. سبکی و راحتی ساقدست دخترانه تهیه شده از ریون نیز می تواند به عنوان یک مزیت بزرگ تلقی گردد.

در سال های اخیر تهیه و پوشش ساقدست دخترانه نخی که از پارچه های طرح دار تشکیل شده اند، بسیار رواج پیدا کرده است. دختران جوان گاه طرح مقنعه دخترانه و یا روسری دخترانه خود را نیز مطابق با ساق دست های خود انتخاب می کردند. به این ترتیب یک هماهنگی و یکنواختی را در استایل خود به وجود می آوردند.

نکات مربوط به تهیه یک ساق دست دخترانه خوب:

در هر حال اگر زمانی به فکر تهیه ساقدست دخترانه افتادید، بهتر است از اندازه ای که برای دستان دختر شما مناسب است، مطمئن شوید. همیشه قد ساقدست ها یکسان نبوده و شما می توانید آن ها را مطابق با کاربرد خود انتخاب و تهیه نمایید.

به درز های ساقدست توجه کنید که به خوبی مقاوم سازی شده باشند و هیچ گونه پارگی و یا زدگی نداشته باشند.

رنگ آن را مطابق با سلیقه کودک و کاربردی که مد نظر شماست تهیه کنید

از سلامت کش های ساق دست دخترانه قبل از تهیه آن اطمینان خاطر پیدا کنید.

سعی کنید در شرایط ایده آل برای تهیه ساقدست و انتخاب مدل، به رنگ و مدل آن مانتو دخترانه ، پلیور دخترانه و هر لباس اصلی دیگری که می خواهید ساقدست را با آن هماهنگ کنید، نیز توجه کنید.