نمایش 9 24 36

روسری دخترانه

روسری دخترانه یک پارچه مثلثی شکل است که برای اهداف تزئینی، حفاظتی و یا پوششی به دور سر کودک بسته می شود. همچنین شما می توانید با کمک یک هدبند دخترانه و یا توربان نیز درست کنید و آن را به اطراف گردن و یا سر آن ها نیز ببندید. به روسری دخترانه بانداژ، دستمال و … نیز می گویند. آن چه که مهم است این است که این اکسسوری دخترانه علاوه بر کاربردهای دیگرش جنبه بهداشتی هم داشته و از نفوذ گرد و غبار بدر موهای دختر بچه ها هم جلوگیری می کند.

وقتی که می خواهید در هوای سرد و طوفانی کودک خود را به بیرون از منزل ببرید، روسری دخترانه در کنار سایر لباس بچه گانه زمستانی، حکم یک پوشش گرم مناسب را نیز پیدا می کند.

روسری های دخترانه در طرح ها و رنگ های متنوعی طراحی شده اند. همچنین می توانید بر اساس سلیقه و سبک مورد علاقه خود به انتخاب و تهیه روسری دخترانه دست بزنید.

شما سبک های گوناگونی را می توانید برای گره زدن روسری دخترانه امتحان کنید. یکی از ساده ترین مدل های بستن آن که کودکان هم با آن ارتباط خوبی برقرار می کنند، روش بستن روسری دخترانه به سبک باندانا است. در ادامه این مقاله دیبامد قصد داریم تا چهار روش بستن آن را توضیح دهیم.

روش های گره زدن روسری دخترانه:

روش اول:

یکی از جایگزین های مقنعه دخترانه ، روسری است. اما ساده ترین و روتین ترین مدل بستن روسری دخترانه روشی است که در ادامه می خواهیم برایتان توضیح دهیم.

در ابتدا باید روسری دخترانه را به شکل یک مثلث تبدیل کنید. کار سختی نیست تنها کافی است آن را روی یک سطح صاف و سفت پهن کنید چروک های احتمالی آن را با دست خود صاف کرده و سپس دو گوشه مخالف آن را روی هم بگذاید. به این ترتیب روسری مربعی شما به یک مثلث تبدیل می شود.

حالا دوقسمت انتهایی آن را در زیر چانه کودک گره بزنید به طوری که صاف و مرتب بایستد.

روش دوم:

به این مدل از بستن روسری دخترانه، روش بستن آن به صورت باندانا گفته می شود. در واقع باندانا یک دستمال سر است که به طریقه زیر در استایل هیپی بر روی سر جهت تزئین و حفاظت از موها بسته می شود. اتفاقا این مدل را می توانید با یک دستمال سر برای نوازد و به عنوان تنوعی در استایل لباس نوزاد دخترانه نیز به کار ببرید.

در ابتدا روسری دخترانه را درست مانند روش قبل به شکل مثلثی در می آوردید.

حالا وسط این مثلث را روی پیشانی کودک درست در قسمتی که رویش موها آغاز می شود بگذارید. دو قسمت انتهایی روسری دخترانه را  سعی کنید از پشت به هم دیگر برسانید و از پشت سر گره بزنید.

اگر موهای کودک بلند است بهتر است برای جلوگیری از شل شدن روسری، قبل از گره زدن موها را جمع کرده و دو قسمت انتهایی را زیر آن برده و آن گاه گره بزنید.

البته در روش سنتی روسری دخترانه به شکل باندانا، بهتر است که گره آن را روی موها بزنید. به این ترتیب با اندکی تلاش هم می توانید آن را از سر کودک باز نمایید.

شما می توانید بسیاری از مدل های تیشرت دخترانه به همره شلوار دخترانه یا شلوارک دخترانه ای که جین است، ست نمایید. درست است که این استایل برای لباس پسرانه هم کاربرد دارد، اما می توان گفت بسیاری از دختران هم از داشتن چنین استایلی لذت می برند.

روش سوم:

در این روش قصد داریم تا روسری دخترانه را به یک هدبند تبدیل کنیم. همان طور که می دانید گاهی کودکان تنها تمایل دارند که موهای آن ها در هنگام جست و خیز مرتب مانده و باعث آزار چشم هایشان نگردد.

اگر شما هدبند دخترانه ای دارید که می دانید برای این کار مناسب است می توانید این روش را هیچ وقت امتحان نکنید. اما اگر هنوز هدبند پهن و پارچه ای را که می تواند علاوه بر نگه داشتن موها به حفظ احساس راحتی کودک نیز کمک نماید، را تهیه نکرده اید، بهتر است از این روش استفاده کنید.

در ابتدا درست همانند مراحل قبل، روسری دخترانه را به شکل مثلث درآورید.

آن گاه آن را از روی سطحی که آن را تا زده اید، بندارید. بلکه تلاش کنید تا آن را از قسمتی که تاخورده است به اندازه پنج سانتی متر مجددا تا بزنید.

این کار را تا اتمام روسری دخترانه و رسیدن به قسمت نوک تیز مثلث تکرار نمایید.

حالا می توانید این بانداژ را روی سر کودک بگذارید. باز هم تاکید می کنیم که اگر موهای دختر خردسال شما بلند است، از قبل با کمک یک کش آن ها را ببندید. انتهای بانداژ را از پشت سر و در حالی که موهای کودک را از وی آن ها رد کرده اید، در پشت سر کودک گره بزنید.

تبصره: در این روش می توانید به جای آن قسمت از مرحله آخر که انتهای بانداژ را پشت سر کودک گره می زنید، کل بانداژ را از زیر موهای پشت سر او رد کرده و دو طرف انتهایی بانداژ را روی سر درست در بالای پیشانی گره بزنید. به این ترتیب می توانید با زدن گره بانداژ، یک پاپیون زیبا هم بر روی سر کودک ایجاد کنید.

این مدل را می توانید به راحتی با انواع پیراهن دخترانه مخصوص بهار و تابستان امتحان کنید. همچنین بسیاری از مادران برای ست کردن خود با دخترشان از این مدل برای کودک و یک هدبند یا روسری زنانه که با این روش بسته شده است، برای خود استفاده می کنند.

روش چهارم :

از این روش می توانید در استایل های تابستانی و یا در هنگام بازی کودک استفاده کنید. به این مدل از بستن روسری دخترانه مدل ” دزد دریایی ” ( pirates bandanas ) گفته می شود.

در ابتدا روسری را به شکل یک مثلث تا بزنید. در این جا دقت کنید که یک لای آن کوتاه تر از لای دیگر باشد. به عبارت دیگر دو لای روبروی هم کاملا روی هم قرار نگریرند.

حالا مانند روش بستن باندانا آن را روی سر کودک بگذارید. تنها با این تفاوت که تقریبا کل پیشانی کودک را احاطه کند. حالا دقت کنید که موقع گره زدن دو قسمت انتهایی روسری دخترانه ، تیزی مثلث که در پشت سر قرار گرفته است درست مانند شکل در زیر گره قرار بگیرد.

و تمام. به این ترتیب روش بستن روسری دخترانه با روش دزد دریایی به اتمام می رسد. این مدل از آنجایی برای مدل های تابستانی مناسب است که می تواند به خوبی موهای کودک را از تابش مستقیم نور خورشید محافظت کرده و ساعات طولانی تری هم روی سر بدون ایجاد احساس ناراحتی باقی بماند.

شما حتی می توانید این هدبند را به همین روش به شکل یک هدبند مردانه یا یک هدبند پسرانه تبدیل کرده و با دختر یا خواهر کوچک خود ست کنید.

با توجه به مراحل و روش های ذکر شده در بالا، شما می توانید به دلخواه کودک هر کدام از این روش ها را در موقعیت ها و فصل های مختلف امتحان نمایید. حتما سعی کنید که بستن روسری دخترانه را به شکل یک بازی درآورده و آن را به یک جنبه سرگرمی تبدیل کنید. دختر بچه ها در هر سنی که هستند از اینکه بتوانند با لباس دخترانه خود ارتباطی فانتزی پیدا کنند، لذت برده و در حفظ آن ها نیز تلاش بیشتری می کنند.