نمایش 9 24 36

دستکش دخترانه

دست های کوچک دختر شما اگر با یک جفت دستکش دخترانه در هوای سرد زمستانی پوشیده نشود، سرما می خورد و مشکلات زیادی را ایجاد می کند. بسیاری از کودکان از شدت سرمای شدید دستان خود شب ها ممکن است نخوابیده و ابراز ناراحتی کنند. همچنین از آن جایی که دستان کودک بسیار ظریف هستند، به راحتی سرما می خورند و در بزرگسالی ممکن است مانند یک زخم کهنه مجددن اعصاب این ناحیه را با اندکی سرد شدن دمای محیط برای درد فعال نمایند.

خوشبختانه امروزه نمونه های بسیار مختلفی از دستکش دخترانه در بازار مو جود است. همانطور که می توانید این نمونه ها را در سایت فروشگاهی دیبا مد نیز بیابید. می توانید این دستکش های رنگی رنگی و زیبا را با دیگر لباس دخترانه نیز ست کنید و دیگر هیچ بهانه ای برای سرماخوردگی را برای دختر خود باقی نگذارید.

دستکش همانند دیگر لباس بچه گانه خود نیز به مراقبت و استفاده از آن نیاز به آموزش دارد. بنابراین بهتر است انواع مدل های این اکسسوری دخترانه را شناسایی و  نحوه پوشیدن و نگه داری آن را به دختر دلبندتان آموزش دهید.

انواع دستکش دخترانه برای تکمیل استایل کودک:

مدل بافتنی دستکش دخترانه:

دستکش های بافتنی عموما یکی از پرکاربردترین دستکش ها چه در مدل های دستکش زنانه ، دستکش مردانه ، دستکش پسرانه و … هستند. شما می توانید این دست کش ها را به راحتی در انواع رنگ دلخواه خود نیز تهیه نمایید. از آن جایی که شبیه سازی عروسک های فانتزی نیز در این مدل ها بسیار راحت است، به راحتی می توانید مدل هایی را پیدا کنید که دختر شما می تواند با آن ها ارتباط برقرار نماید. همچنین این دستکش ها به راحتی با انواع ژاکت دخترانه و شال گردن و کلاه دخترانه نیز هماهنگ می شوند.

بهتر است نمونه های پشمی این دستکش را در روز هایی استفاده کنید که هوا بارانی و یا مرطوب نیست. زیرا به راحتی خیس شده و دیرتر از نمونه های دیگر دستکش خشک می شوند.

نمونه های بافتنی دستکش دخترانه:

این شاخه از دستکش بسیار متنوع و رنگی است.  به عنوان مثال دستکش های بافتنی پنج انگشتی، دستکش های چهار و یک انگشتی، دستکش هایی که جای انگشت ها به هم متصل است و … . حتی می توانید نمونه هایی از دستکش آن هم مدل بافتنی را پیدا کنید که شخصیت کارتونی مورد علاقه دختر شما، در پشت دستکش طراحی کرده اند. همچنین بسیاری از این دستکش های طرح دار را می توانید با مدل های فانتزی گونه ی کیف دخترانه نیز ست نمایید.

مزیت های دستکش بافتنی:

از مزیت های این دستکش دخترانه این است که به راحتی می توان آن ها را هم در فصل پاییز و هم در فصل زمستان به راحتی استفاده کرد. نمونه های جدیدی از این دستکش ها که چند سالی است در بازار دیده می شود، به این صورت طراحی شده اند که از لایه ای آستری مانند از جنس پشم شیشه هم برخورد دار هستند. این مدل از پشم شیشه بی خطر بوده و دیگر امکان استفاه از این دستکش ها را در هوای بسیار سرد و مرطوب هم فراهم می کند.

معایب دستکش های بافتنی:

از معایب این دستکش شاید همان آسیب پذیری بیشتر آن نسبت به دیگر نمونه های دستکش دخترانه باشد. درست همانند یک نمونه پلیور دخترانه بافته شده از پشم. زیرا الیاف تشکیل دهنده این دستکش ها ممکن است بر اثر استفاده بیش از اندازه، به راحتی فرسوده شوند. اما از آن جایی که بهای آن به نسبت کارکردش مناسب است، باز هم نمی توان این مورد را به عنوان یک عیب قلمداد کرد.

نمونه های مجلسی دستکش دخترانه:

کاربرد بیشتر این مدل از دستکش به مجالس رسمی و  یا هنگام پوشیدن یک پیراهن دخترانه خاص مجلسی است. در این رده می توان به نمونه هایی از دستکش که از تور و یا مخمل ساخته شده اند، اشاره کرد. بلند بودن ساق برخی از این دستکش های دخترانه موجب ناراحتی بعضی از دختران خردسال می شود که بهتر است در صورت آموزش دادن به آن ها جهت پوشش و نگهداری از این دستکش ها، از استفاده طولانی مدت شان پرهیز گردد.

مدل های ورزشی دستکش دخترانه:

اگر دخترتان به ورزش های گروهی علاقه مند است و یا به فعالیت در شاخه ای از ورزش روی آورده است که نیاز به استفاده از دستکش است، ممکن است برای تهیه این مدل از دستکش درست همانند تهیه کفش دخترانه مخصوص رشته ورزش خود، شما را به بازار بفرستد.

شما ممکن است به راحتی با این دستکش ها ی ورزشی دستان کودک خود را از آسیب های احتمالی ورزشی محفوظ بدارید. این دستکش از یک لایه بیرونی از جنس پلاستیکی یا جیر به عنوان عایق ساخته شده است و در برابر چنگال دیگران و خراش های احتمالی بر اثر زمین خوردن، بسیار مقاوم است.

نمونه های محافظتی دستکش دخترانه:

در این بخش به معرفی دستکش هایی می پردازیم که نقش آن ها برای محافظت از دستان کودک است. اصولا محافظت از دستان به دو بخش محافظت پوست چه در برابر خراش های احتمالی و یا در برابر مواد شیمیایی است و  همچنین محافظت از دستان  در برابر سرما است.

دستکش دخترانه لاتکس:

بسیاری از ما در مواقع مختلف که می خواهیم در برابر مواد شیمیایی و یا گلکاری از پوست دستان خود محافظت نماییم، از دستکش های الاستیکی و یا لاتکس استفاده می کنیم. بهتر است نمونه های کوچک آن را نیز برای دستان کوچک دخترتان تهیه نمایید. زیرا اگر آن ها مایل به همکاری کردن با شما باشند، پوست دستانشان به مراتب از پوست شما حساس تر است.

همچنین در مواردی که کودک دچار حساسیت های پوستی واگیردار نیز شده، استفاده از این مدل دستکش به یک امر ضروری تبدیل می گردد. خوشبختانه وجود دستکش های دخترانه پزشکی در رنگ های مختلف می تواند از کسالت باری این دستکش ها را هم برای کودک بکاهد.

دستکش دخترانه ضد آب:

 در روزهای برفی زمستانی، بهترین نمونه از دستکشی است که می شناسیم و می توانیم به شما معرفی کنیم. همانند ساق دست دخترانه که برای حفاظت از دستان کودک در روزه های گرم تابستان پیشنهاد می شود.این دستکش ها با داشتن یک لایه محافظتی از ورود آب به درون خود، دستان دخترتان را خشک نگه می دارند. همچنین با کمی پشم شیشه به عنوان لایه میانی خود بهمراه یک لایه پشم در قسمت درونی دستکش می توانند به گرم نگه داشتن دست ها نیز کمک کنند.

برای استفاده از آن ها نیز سعی کنید همواره چسب انتهایی آن را بر روی مج دست کودک ببندید و او را تشویق کنید که این چسب را باز نکند. چون ممکن است با باز شدن آن آب و رطوبت به درون آن نفوذ کرده و دیگر خشک شدن آن زمان زیادی را از شما بگیرد.