نمایش 9 24 36

جوراب شلواری دخترانه

جوراب شلواری دخترانه آن طور که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد برای اولین بار در سال های بعد استفاده از جوراب شلواری زنانه در سال 1960 میلادی در ایالات متحده امریکا به ظهور رسید. در آن سال ها جریان مینیسکینگ به عنوان یک گرایش در مد به راه افتاده بود. تا قبل از آن بسیاری از دختران خرد سال از دامن کوتاه به همراه جوراب دخترانه با ساق بلند می پوشیدند.

امروزه جوراب شلواری به عنوان یک اکسسوری دخترانه ضروری در کمد لباس دخترانه حضور دارد. اما همچنان برخی از استایلیست ها، بلاگر ها و طراحان مد، استفاده درست از آن را نمی دانند. و در مورد نحوه پوشیدن و یا اصلا پوشیدن آن بحث می کنند.

شاید شما هم به این موضوع دقت کرده باشید که در بسیاری از مدل های پیراهن دخترانه و یا مانکن های لباس بچه گانه، استفاده از جوراب شلواری به چشم نمی خورد. اما خیلی از ما به دلیل شرایط آب و هوایی سردی که در آن هستیم و یا به دلیل آن که می خواهیم به تکمیل پوشش دختر خود کمک نماییم، از جوراب شلواری بهره می گیریم.

در این گفتار dibamod.ir می خواهیم به بررسی اصول پوشیدن جوراب شلواری آن هم با در نظر گرفتن مدل ها و رنگ های مختلف آن بپردازیم:

نکات استفاده از جوراب شلواری دخترانه :

امروزه محدودیت زیادی برای پوشیدن لباس تنگ آن هم برای دختران جوان مانند قبل چندان مرسوم نیست. بهتر است تنها برای مرتب بودن و شیک به نظر رسیدن دختر خردسال خود به تابوهایی که در مورد پوشیدن لباس در موارد و مکان های مختلف وجود دارد آگاهی داشته باشید. به عبارت دیگر بهتر است قبل از استفاده از جوراب شلواری برای کودک خردسال خود به این موراد دقت کنید:

  • محیط و سبک لباسی که برای آن جا مناسب است ( محیط رسمی، مهمانی دوستانه، پیاده روی روزانه و…)
  • شرایط آب و هوایی
  • روند مد و آن چه که از آن برای شما اهمیت دارد و سلیقه شما به حساب می آید

نحوه لباس پوشیدن با جوراب شلواری :

اگر هنگام استفاده از این اکسسوری دخترانه سایر لباس های کودک را نیز با تراکم کم و تنگ و چسبان انتخاب کنید، نباید انتظار  ظاهر چندان زیبایی را داشته باشید. بهتر است به همراه جوراب شلواری از کفش های عروسکی پایپیون دار و یا هر کفش دخترانه ای که می تواند کمی حجیم تر باشد استفاده کنید.

برای این منظور بهتر است از دامن دخترانه فون دار و یا پفی استفاده کنید. همچنین اگر نتوانستید هیچ کدام از موارد گفته شده را رعایت کنید از یک تیشرت دخترانه گشاد ، بلوز دخترانه پفی و یا یک ژاکت دخترانه اورسایز می توانید استفاده کنید.

در انتخاب یک جوراب شلواری با کیفیت حتی با بهای زیاد، صرفه جویی نکنید. کودکان به دلیل جست و خیز بیشتر همواره در معرض آسیب رساندن به و یا پاره کردن لباس های خود آن هم چنین اکسسوری دخترانه حساسی مانند جوراب شلواری ( pantyhose for kids ) هستند.

نیازی به هماهنگی رنگ های لباس اصلی و یا پیراهن دخترانه با رنگ جوراب شلواری جز در مواقع شرکت در یک جلسه رسمی نیست.

قوانین هماهنگ کردن جوراب شلواری دخترانه با کفش:

چند نکته اصلی که بهتر است آن ها را در هنگام انتخاب کفش دخترانه زمانی که می خواهیم از جوراب شلواری استفاده کنیم، رعایت نماییم به شرح زیر است:

  1. سعی کنید از کفش های رسمی مثل کفش های عروسکی، کفش های پاشنه بلند، صندل های نگین دار و … استفاده کنید.
  2. جوراب شلواری نباید شفاف و شیشه ای باشد و اگر هم این چنین است بهتر است به همراه صندل دخترانه پوشیده شود.
  3. نیازی به هماهنگی رنگ جوراب شلواری با کفشی که انتخاب می کنید، نیست.

ترکیب جوراب و جوراب شلواری ممنوع:

هیچ گاه یک جوراب دخترانه را به همراه جوراب شلواری به پای کودک نکنید. این موضوع را تنها در یک حالت می توانید نقض کنید و آن هم در شرایط هوای سرد هنگامی که می خواهید یک چکمه دخترانه را به پای کودک کنید و می خواهید با این کار برخی ملاحظات چون اندازه کردن چکمه و یا گرم تر شدن پای کودک را رعایت کنید.

در غیر این صورت حتی اگر می خواهید یک جوراب دخترانه تور دار را به پای کودک کنید، جوراب شلواری او را به کمد لباسش برگردانید . از یک ساپورت دخترانه توری استفاده کنید.

پوشیدن جوراب شلواری دخترانه در آب و هوای مختلف:

جوراب شلواری در هوای گرم:

اگر در یک هوای گرم تابستانی می خواهید برای یک پیاده روی عصرانه کودک خود را همرهتان ببرید، بهتر است از جوراب شلواری استفاده نکیند. زیرا لباس هایی که تنگ و چسبان هستند عموما به گرمتر شدن دمای بدن کمک می کنند.  پس با یک دامن بلند دخترانه و یا یک شلوارک دخترانه سعی کنید لباس او را تکمیل نمایید. و اگر می خواهیداز پوست پاهای کودک در برابر آفتاب محافظت نمایید شلوار دخترانه گشاد می تواند گزینه ای مناسب در این شرایط باشد.

همچنین از پوشاندن جوراب شلواری در رنگ های تیره ای چون مشکی، سورمه ای، زرشکی و … در هوای گرم به پای کودک اجتناب کنید. همواره در این هوا به فکر استفاده از یک جوراب شلواری با رنگ روشن و نازک باشید. اصولا رنگ های روشن جوراب شلواری ، مخصوص دختران و خانم های جوان است. به طوری که در موارد خیلی کمی پیش می آید که یک جوراب شلواری زنانه سفید را یک خانم بالغ بپوشد.

جوراب شلواری در هوای سرد:

در هوای سرد پاییزی و یا زمستانی بهترین گزینه برای پوشیدن جوراب شلواری ، نمونه های پشمی و یا تو کرکی آن است. البته دقت داشته باشید که این موضوع در حالی است که شما قصد رفتن به یک مهمانی و حضور در یک محیط گرم تر در منزل را دارید. زیرا نمی توان باز هم به این مدل از جوراب های شلواری به چشم یک لباس بچه گانه زمستانی و گرم صرف نگاه کرد.

بسیاری در فصل زمستان، ترجیح می دهند که جوراب شلواری را با سرهمی دخترانه با پاچه های کوتاه نیز امتحان کنند.

استفاده از جوراب شلواری رنگی:

هیچ گاه از استفاده از جوراب های شلواری دخترانه با رگ های خاص و یا طرح دار نترسید. این جوراب شلواری ها می توانند به راحتی به استایل دختر شما علاوه بر حفظ پوشیدگی، شادی و جذابیت خاصی را اضافه کنند.

امیدواریم این مقاله دیبا مد برایتان مفید بوده باشد.