نمایش 9 24 36

جوراب دخترانه

جوراب دخترانه یکی از مهم ترین قسمت های تهیه اکسسوری دخترانه است. این موضوع که جوراب یک تکه از مهم ترین لباس هاست نه تنها برای کودکان که برای بزرگسالان هم صدق می کند. در واقع با همه اهمیت آن اما ما به آن کم ترین وقت را برای فکر کردن اختصاص می دهیم.

جوراب نه تنها برای جذب عرق پا کاربرد دارد بلکه به رعایت بهداشت و به جلوگیری از دائمی شدن بوی بد برای کفش دخترانه نیز کمک می کند. پس از این به بعد دقت و وقت بیشتری را به انتخاب جوراب اختصاص دهید.

اگر باز هم نمی دانید که باید یک جوراب دخترانه ( socks for girls ) چه ویژگی هایی داشته باشد، و نمی توانید از میان مدل های رنگارنگ و متنوع آن بهترین گزینه را انتخاب کنید، نگران نباشید. این راهنمای دیبامد به بیان نکاتی در باره این موضوع می پردازد و در انتها از پر طرفدار ترین نمونه های جوراب دخترانه، نام می برد. با ما همراه باشید.

ویژگی های مهم یک جوراب دخترانه مناسب :

پارچه خوب:

انتخاب پارچه ی خوبی که از آن جوراب درست شده است از آن جایی مهم است که می تواند که می تواند بر راحتی و دوام آن تاثیر بسزائی داشته باشد. همان طور که می دانید از ان جایی که فعالیت و جست و خیز کودکان معمولا بسیار بیشتر از بزرگسالان شان است، پس باید هم جوراب پسرانه و هم دخترانه از دوام و استقامت زیادی برخوردار باشند.

معمولا بسیاری از ما به دنبال جوراب پنبه ای هستیم. زیرا جوراب پنبه ای می تواند یک جاذب قوی برای عرق پا باشد و همچنین از دوام بیشتری هم برخوردار است. جوراب های پنبه ای ضد حساسیت هستند و به هیچ عنوان به پاهای کودکان آسیبی نمی رسانند.

با این حال جورابی که از جنس پنبه باشد ممکن است ضخیم و حجیم بوده و برای بعضی از کفش ها راحت نباشد. گرچه می توان با آن هر صندل دخترانه ای را امتحان کرد.

در روزهای سرد می توانید از جوراب ساخته شده از پشم نیز استفاده کنید. منتهی ممکن است بعضی از کودکان با آن ها احساس راحتی نکنند. این موضوع کاملا طبیعی است. پشم می تواند در برخی از مواقع احساس خارش شدیدی را بر روی سطح پوست ایجاد نماید. شما می توانید به همراه دامن دخترانه از نمونه های ساق بلند این جوراب ها استفاده کنید. همچنین در استایل پیراهن دخترانه با یقه برگشته جایگاه مناسبی دارد. در هوای سرد می توانید روی آن بر تن کودک ژاکت دخترانه نیز بپوشانید. در واقع این یک استایل دخترانه انگلیسی و قدیمی است که هیچ گاه از مد نمی رود.

در کنار این مدل از جوراب ها ، جوراب اکرلیکی هم در بازار موجود هستند. این جوراب ها را می توانید در همه رنگ ها و اندازه ها مشاهده کنید. درست است که ماندگاری رنگ و ضخامت مناسبی دارند اما باز هم به راحتی و مقاومت جوراب های پنبه ای نیستند.

جزئیات جوراب دخترانه :

یک جوراب خوب می تواند جلوه ی زیبایی به لباس دخترانه بدهد. در هنگام تهیه جوراب حتما به جزئیاتی که در همه جوراب ها حائز اهمیت هستند، توجه کنید. به عنوان مثال درز های جوراب باید دوختی با کیفیت داشته باشند تا بتوان به آن ها امیدوار بود. اینکه اگر روی آن طرح دار است، این طرح ها مورد پسند دخترتان هست یا نه. پارچه ای که از آن جوراب فرزندتان را تولید کرده اند، حساسیت زا است یا خیر؟

بعد از همه این موراد باید به اندازه آن دقت کنید. جوراب باید به خوبی هم اندازه پای کودک باشد تا در هنگام راه رفتن و بازی کردن او را اذیت نکند. اگر در هنگام  تهیه جوراب از اندازه آن مطمئن نبودید کافی است یک سایز بزرگتر را انتخاب کنید. به این ترتیب مطمئن خواهید بود که یک روز می تواند به راحتی هم اندازه پای دختر دلبندتان شود.

جوراب دخترانه متناسب با مناسبت های خاص :

هر کدام از مدل های مختلف جوراب برای یک کاربرد خاص طراحی شده است. باهم دیگر نمونه هایی از این موراد را بررسی می کنیم:

در هنگام ورزش:

اگر دختر شما می خواهد ساعاتی را به باشگاه ورزشی رفته و شما قصد تهیه یک استایل کامل ورزشی را برای او دارید، بهتر است از جوراب های نخی ساق بلند دخترانه استفاده کنید. این جوراب ها از دوام زیادی برخوردار بوده و همچنین می توانند تا حدودی از آسیب های احتمالی وارده به مچ پای کودک جلوگیری نمایند.

در برخی از مواقع جوراب های ساق کوتاه دخترانه نیز در هنگام ورزش کردن به همراه شلوارک دخترانه ، توصیه می شود. نمی خواهیم این مدل از جوراب دخترانه را کاملا رد کنیم زیرا برخی از کودکان هستند که با جوراب های ساق بلند احساس خوبی ندارند.

در هنگام شرکت در مراسم عروسی:

تصور کنید یک دست لباس بچه گانه مجلسی را برتن دخترتان کرده اید و می خواهید او را با خود به یک مراسم عروسی که از قبل دعوت شده اید ببرید. در این حالت قطعا باید از یک جوراب شلواری دخترانه و یا یک جفت جوراب دخترانه ظریف و لطیف تر استفاده کنید. شاید مدل های مجلسی جوراب دخترانه در بازار موجود باشند که مدل پاریزین بوده و نازک هستند. در هنگام استفاده از این جوراب ها دقت کنید که کودک با نحوه نگهداری از آن ها آشنا باشد.

همچنین جوراب هایی که برای این منظور تولید می شوند عموما بامقداری تور یا مروارید تزئین شده اند که بهتر است در هنگام شستشو دقت کنید که حتما با دست شسته شوند و در ماشین لباسشویی نیفتند.

در زمان خواب :

گرم بودن پاهای کودک در شب های سرد می تواند خواب آرام و راحتی را برای او رقم بزند. در این حالت بهترین گزینه جوراب دخترانه ای است که نخی باشد و تا مچ پا می رسد.

جوراب دخترانه فصلی:

با این که این مورد کاملا به محلی که در آن زندگی می کنید و به شرایط آب و هوایی آن جا بر می گردد، اما باز هم نمونه های متنوعی از جوراب موجود هستند که هر کدام برای استفاده در یک فصل خاص از سال طراحی شده اند. به عنوان مثال جوراب های ساق بلند و پشمی که برای روزهای سرد سال به بازار می آیند، می توانند تا حدود زیادی به گرم نگه داشتن پاهای کودک در این موقع از سال کمک کنند.

ممکن است برخی از دختران خرد سال از این مدل جوراب ، از آن جایی که تا زانوی آن ها بالا می آید خوششان نیاید. می توانید به جای آن ها از جوراب شلواری دخترانه ، و یا یک جفت کفش دخترانه مخصوص فصل سرما استفاده کنید.

همچنین برای روزهای گرم، جوراب های توری و پنبه ای گزینه ای مناسب و کاربردی به شمار می آیند. در این حالت می توانید از جوراب های مچی هم استفاده کنید.

جوراب از آن جمله اکسسوری هایی است که میتوانید با آن ایده ست کردن جوراب مردانه ، جوراب زنانه ، جوراب پسرانه و دخترانه را امتحان کنید.