نمایش 9 24 36

تل سر دخترانه

یکی از متنوع ترین نمونه های اکسسوری دخترانه ، تل سر دخترانه است. از آن جایی که در رنگ ها و طرح های گوناگونی تولید شده و در بازار وجود دارد. بسیاری از مادران تمایل دارند دختران خرد سال خود را با کمک اکسسوری هایی چون تل سر دخترانه بیارایند. اما نگه داشتن تل ها بر روی سر کودک تقریبا کار دشواری به حساب می اید و بعضی از مادران از این موضوع ابراز ناراحتی می کنند.

کودکان تل سر شان را یا گم می کنند، یا می شکنند و یا اصلا اجازه نمی دهند که آن ها را بیشتر از یک ساعت بر روی سرشان نگه دارند.

در این گفتار dibamod.ir در کنار شما هستیم تا با چند نکته را از طرف مادران باتجربه ای که به خوبی خم و چم های پوشاندن انواع لباس بچه گانه را بر تن کودکانشان را می دانند،  با شما در میان بگذاریم. این ها روش هایی است که نگه داشتن تل سر را بر روی سر دخترانه خردسال راحت تر می کند.

راه حل های پوشیدن بی دردسر تل سر دخترانه:

از اندازه مناسب تل سر دخترانه مطمئن شوید:

خیلی از اوقات کودکان از آن جایی از تل سر خود بدشان می آید که آن تل سر دخترانه بسیار سفت و محکم بوده و باعث درد در اطراف گوش های آن ها می شود. همواره به اندازه آن دقت نمایید.

همچنین تناسب میان حجم موی کودک با پهنای تل سر نیز می تواند به این موضوع کمک کند. این موضوع کاملا برای کلاه دخترانه نز صادق است. به این ترتیب که اگر موی سر دختر شما کم پشت است نیازی به پوشیدن تل سر پهن نیست. از طرفی برای آن که در هنگام تهیه تل سر به درستی اقدام کرده باشید، حتما قبل از آن دور سر کودک را به گونه ای که فاصله میان دو گوش از بالای سر او است، اندازه گیری کنید.

همچنین اگر تل سر پارچه ای را می خواهید تهیه نمایید خوب است بدانید میزان گشادی آن باید به گونه ای باشد که اگر دو انگشت به هم چسبیده خود را هنگامی که بر روی سر کودک قرار گرفته است، بتوانید به راحتی عبور دهید. این تل سر ها را می توانید در هنگام پوشیدن روسری دخترانه و یا مقنعه دخترانه نیز استفاده کنید.

تل سر دخترانه را هنگامی که کودک خواب است بر روی سرش بگذارید :

بسیاری از مادران با تجربه به خوبی این راه حل را می شناسند. این تکنیک برای بسیاری از مدل های اکسسوری دخترانه جواب داده است. به این ترتیب که وقتی کودک در حال استراحت و یا خوابیدن است می توانید تل مورد نظر را بر روی سرش بگذارید. کودک به راحتی به آن عادت کرده و هنگامی که بیدار می شود اصلا متوجه وجود تل سر نیست. آن گاه می توانید آن پیراهن دخترانه ای که می خواستید بر تنش کنید.

عادت پوشیدن تل سر دخترانه از زمان تولد:

حتما این مطلب را بار ها شنیده اید که ایجاد عادات در موجودی مانند انسان اگر از زمان طفولیت انجام شود، ماندگار تر و پذیرفتن آن راحت تر است.

شما می توانید از این موضوع برای عادت دادن کودک به پوشیدن تل سر دخترانه نیز استفاده نمایید. به این ترتیب که از همان روزهای ابتدایی تولد، نمونه هایی از تل سر نوزاد دخترانه  را که به سر نوزاد آسیبی نمی رساند، بر سرش کنید. این راه حل باعث می شود که کودک شما به راحتی در سنین بالاتر نیز از پوشیدن تل سر استقبال کند.

اگر چنان چه خودتان این موضوع را امتحان کرده باشید به خوبی می دانید که چقدر راحت تر است نسبت به زمانی که ناگهان برای ایجاد یک تغییر و تفاوت در ژست عکس خانوادگی خودتان تصمیم به استفاده از چنین تغییراتی در لباس دخترانه فرزند تان گرفته باشید.

همیشه به فکر طراحی یک بازی باشید:

اگر کودک خردسال شما از پارامتر موجود در لباس هایش بترسد، هیچ گاه آن را نخواهد پوشید. یکی از دلایل عدم همراهی دختربچه ها در پوشیدن تل سر دخترانه ترس آن ها از شیئی مانند تل سر است. برای حل این مسئله به فکر طراحی یک بازی ساده باشید تا در ان بازی بتوانید تل سر را بر روی سر کودک بپذارید. می توانید به او بگویید که مثلا اگر می خواهد مثل شاهزاده کارتون مورد علاقه اش باشد می تواند این تل سر به عنوان تاج بر روی سرش بگذارد.

پوشاندن سایر لباس های کودک چون شلوار دخترانه ، پلیور دخترانه و … با استفاده از روش هایی چون درگیر کردن کودک در بازی، می تواند تاثیر بسزائی در روحیه و احساس رضایت کودک از آن چه که بر تنش می کنند، بگذارد.

به کودک خود قدرت انتخاب دهید:

همواره در هنگام انتخاب تل سر دخترانه مانند انتخاب تیشرت دخترانه از کودک بخواهید که خودش در بین تعدای مدل و رنگ که از قبل برای او آماده کرده اید، آن موردی را که بیشتر از همه می پسندد را انتخاب نماید. با این کار به دختر دلبندتان این ذهنیت را می بخشید که خودش در انتخاب لباس هایی که می پوشد سهیم است.

اگر این راه حل را امتحان کرده باشید خواهید دید که خود کودک در ادامه روز از شما اجازه می گیرد تا مدل هایی دیگر از تل سر را نیز امتحان کند. که این موضوع یعنی همان موفقیتی است که شما به دنبال آن بوده اید.

از مدل های مختلف تل سر دخترانه استفاده کنید :

شاید یکی از دلایل سرباز زدن کودک شما از پوشیدن تل سر دخترانه، این باشد که از مدل ، رنگ و یا حتی از جنس تل سر خود رضایت ندارد. سعی کنید با تغییر این موارد به صورت دوره ای به نمونه ای از تل سر برسید که دخترتان با پوشیدن آن احساس راحتی می کند.

با هم دیگر ست کنید:

کودکان از تقلید کردن لذت می برند. آن ها دوست دارند شبیه به افراد مورد علاقه خود لباس بپوشند . گاه می بینید دوست دارند شبیه به یکی از هم سن و سال شان باشند و گاه دوست دارند به یک شخصیت کارتونی نزدیک تر شوند. اما در اغلب موارد دوست دارند شبیه به پدر یا مادر خود لباس بپوشند.

مثل پسر بچه ها که از پوشیدن یک تیشرت پسرانه ست شده با تیشرت مردانه پدران خود سرمست می شوند، می توانید به عنوان یک مادر برای خود و دختر دلبندتان یک مدل تل سر را تهیه کنید و با هم دیگر ست کنید و یا هنگامی که می خواهید او را وادار به پوشیدن تل سر دخترانه کنید، خودتان هم نمونه ای از تل سر زنانه را بر روی موهایتان بگذارید.

دست هایشان را با چیزی مشغول کنید:

حواس خردسالان و نوباوگان را می توان به راحتی با دادن یک اسباب بازی به دست هایشان، پرت کرد. به این ترتیب می توانید موهایشان را با یک تل سر دخترانه بیارآیید.

امیدواریم این مقاله به شما کمکی هر چند کوچک در زمینه پوشیدن تل سر برای دختران خردسال شما را کرده باشد. زیرا ما در دیبامد بر این موضوع اعتقاد داریم که اگر کودکان در این سنین به خوبی آموزش ببینند تا پایان عمر می توانند به راحتی با لوازم جانبی و اکسسوری های مربوط به مو ارتباط برقرار کرده و از اینکه یک دختر هستند، لذت ببرند. همچنین لباس پوشاندن به دختران کوچک یک سرگرمی زیباست. از این لحظه ها لذت ببرید و یادتان نرود که تند تند از فرزند خود عکس بگیرید.