مشاهده همه 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

ژاکت پسرانه

فصل زمستان و فصل تهیه ژاکت پسرانه نزدیک است! تابحال هیچ چیزی مثل داشتن یک لباس زمستانی که نتواند بدن فرد را از سرمای شدید این موقع از سال حفظ کند، نامناسب تلقی نشده است.

بنابراین در بین انواع لباس پسرانه ، داشتن یک لباس گرم مناسب جزو ضروریات به حساب می آید. حتی می توان گفت حتی اگر مجبور به پرداخت بهای گزافی هم هستیم اما ارزش این سرمایه گذاری را دارد. مخصوصا برای کسانی که در مناطق کوهستانی زندگی می کنند و اغلب ایام سال در هوای سرد آن مناطق به سر می برند.

این که فرزند شما بخواهد تنها بخواهد برای یک پیاده روی معمولی همراه شما در هوای سرد از خانه بیرون بیاید و یا بخواهد در یک روز برفی، مشغول ساختن یک آدم برفی بشود، فرقی نمی کند. به هر حال داشتن یک ژاکت پسرانه گرم و حتی ضد آب در میان انواع لباس بچه گانه ای که برای او تهیه می کنید، ضروری و مهم است.

در این مقاله دیبامد قصد داریم تا با هم چند نمونه از ژاکت پسرانه را که برای فصل سرما در زمستان و پاییز تعبیه شده است، بررسی نماییم.

مدل های مختلف ژاکت پسرانه :

ژاکت عایق بندی شده:

در میان انواع مختلف ژاکت پسرانه ، نمونه هایی امروزه تولید می شوند که در زیر لایه بیرونی خود از یک لایه داخلی محافظ قوی تر در برابر سرما برخوردار هستند. از ویژگی های این لایه داخلی نیز داشتن موادی چون عایق های مصنوعی و گرم است. این عایق ها از دو نوع تشکیل شده اند یا از پر هستند و یا از مواد مصنوعی ساخته شده اند.

عایق پر ژاکت پسرانه :

این عایق از پر های بسیار ریز و در واقع کرک های پر پرندگان تشکیل شده است. به طور طبیعی می توانند این مواد بدن هر فردی را گرم نگه دارند. همچنین از مزایای خوب این عایف بندی می توان یه وزن آن ها نیز اشاره کرد که بسیار سبک هستند.

اما خشک شدن این نمونه از عایق بندی، دیر تر اتفاق می افتد. به این معنی که اگر ناخواسته در برابر رطوبت هوا خیس شوند، مدت زمان بیشتری را باید صرف خشک شدنشان نسبت به مواد مصنوعی کرد.

عایق های مصنوعی ژاکت پسرانه :

فرقی نمی کند ژاکت باشد و یا شلوار پسرانه ای باشد که از طریق این الیاف مصنوعی عایق بندی شده باشند، هر چه باشد بسیار مقرون به صرفه تر از نمونه های ساخته شده از پر هستند. اما از ویژگی های عایق های مصنوعی این است که اگر درحین پوشیدن آن دمای بدن افزایش پیدا کند، آن را مرطوب می کند. زیرا که نمی تواند تعریق بدن را از خود عبور دهد.

با این حال نمونه های با کیفیت آن، این ویژگی را به مراتب کمتر از خود نشان می دهند.

ژاکت پسرانه های ساخته شده از پشم:

رایج ترین نمونه های ژاکت که فرقی هم نمی کند ژاکت مردانه باشد، یا ژاکت زنانه و یا حتی ژاکت دخترانه . همواره ژاکت های ساخته شده از پشم، انعطاف و تنوع بیشتری داشته و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. زیرا بسیار سبک هستند و به راحتی حمل می شوند. همچنین در مقابل کاربردهایی که دارند، بسیار مقرون به صرفه هم هستند.

اما برخلاف ژاکت های عایق دار، نمی توانند در برابر نفوذ رطوبت از خود مقاومتی نشان دهند. بنابراین کودک شما بر روی این نمونه از ژاکت پسرانه نیاز به یک بارانی هم دارد. این ژاکت ها برای آنکه در زیر یک پالتو پسرانه پوشیده شوند بسیار مناسب هستند.

امروزه نمونه هایی از ژاکت پسرانه دیده می شود که به صورت ترکیبی از الیاف پشمی و همچنین لایه هایی از چرم طبیعی و یا مصنوعی به عنوان یک عایق تولید می شوند. این ژاکت های پشمی می توانند، عایق سبک و نسبتا مقاومی را در برابر باد و باران ایجاد کنند. همچنین ژاکت پسر شما را گرم نیز نمایند.

در هنگام انتخاب ژاکت پسرانه به چه مواردی توجه کنیم؟

وزن مناسب:

همه لباس های گرم که برای فصل سرما تعبیه شده اند، از ضخامت بیشتری نسبت به دیگر لباس های کودک برخوردار هستند. گرچه این لباس ها بسیار گرم هستند، اما می توانند حرکت کودک شما را محدود کرده و او را معذب سازند. از آن جایی که معمولا آن ها را بر روی تیشرت پسرانه و یا پیراهن پسرانه مورد استفاده قرار می دهید. این مسئله می تواند برای کودکان نوپا به گونه ای باشد که یک ژاکت ضخیم کاملا جلوی تحرک و راه رفتن او را بگیرد.

اگر به مدت طولانی در شرایط جوی بسیار سرد قرار بگیرید، شاید پسر شما نیاز به یک ژاکت پسرانه بسیار ضخیم که طبیعتا سنگین هم خواهد بود، داشته باشد. اما برای بیشتر آب و هواهای معمولی و مکان هایی که می دانید در آن جا ممکن است از هوای مطبوع تری برخوردار باشد، سعی کنید یک ژاکت سبک تر را انتخاب نمایید.

جلو بسته بودن ژاکت پسرانه یا جلو باز بودن؟ مسئله این است!

در هنگام انتخاب ژاکت پسرانه بسته بودن ژاکت او در قسمت جلویی و یا باز بودن آن می تواند نقش مهمی داشته باشد. زیرا این مسئله کاملا به مکانی که می خواهید ژاکت را در آن محیط برتن کودک کنید و همچنین میزان جنب و جوش پسر دلبند شما بستگی دارد.

اگر میزان فعالیت کودک بسیار بالاست قطعا شما برای آن که بتوانید دمای بدن او را متعادل نگاه دارید، بهتر است از روش پوشیدن لباس ها به صورت چند لایه استفاده کنید. برای این منظور یک ژاکت جلو باز، گزینه بهتری به حساب می آید.

با این حال در هنگام تهیه ژاکت جلو باز به سلامت دکمه ها و جا دکمه و اگر ژاکت با زیپ باز و بسته می شود، به سالم و روان بودن زیپ آن دقت نمایید.

به سایز مناسب ژاکت دقت کنید:

از مزایای ژاکت پسرانه این است که تا حدودی می تواند تغییرات سایز کودک را در فصلی که آن را برتن می کند، پوشش دهد. با این حال شما می توانید یک ژاکت پسرانه را برای فرزند خود تهیه کنید که می توان از آن برای دو سال استفاده کرد. در این صورت باید مطمئن باشید که این ژاکت آن قدر بزرگ نیست حرکت کودک را محدود کند.

 همچنین در انتخاب سایز ژاکت پسرانه ( boy kid jacket ) به این موضوع نیز توجه داشته باشید که شما می خواهید لباسی را برای فرزند خود تهیه کنید، که قرار است آن را بر روی چند لباس دیگر برتن خود نماید.

حرف آخر:

در نهایت خوب است بدانید که کودکان تنها به یک لایه بیشتر لباس نسبت به بزرگتر ها برای گرم شدن بدن خود نیاز دارند. برای این کار هم می توانید از اضافه کردن یک بلوز پسرانه در زیر ژاکت او به اضافه شدن لایه های لباسش کمک نمایید.

پسر بچه های نو پا چندان نیازی به لباس های خیلی ضخیم و سنگین ندارند. اگر یک پلیور پسرانه می تواند به تعادل دمایی آن ها کمک کند، بهتر است از اینکه از یک کاپشن و یا ژاکت توامان استفاده شود.

ژاکت پسرانه یک لباس کژوال و غیر رسمی به حساب می آید. می توان همراه آن نمونه های زیادی از کلاه پسرانه و دستکش پسرانه را نیز امتحان کرد. تنها باید به این مسئله دقت کنید که در نظر گرفتن استایل ها و سبک های لباس، برای کودکان آن چنان که در انتخاب لباس بزرگسالان تاثیر گذار است، همچون انتخاب شلوار، پیراهن و کفش پسرانه نیاز به سخت گیری ندارد.