مشاهده همه 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

پیشبندی پسرانه

پیشبندی پسرانه از آن لباس های کاربردی و پر استفاده پسرانه است، که در عین راحتی، بسیار شیک و برازنده است. همچنین ماندگاری پیشبندی پسرانه نیز به نسبت سایر مدل های لباس بچه گانه آنقدر بالاست که می توان گفت در واقع پیشبندی پسرانه یک لباس کاملا مقرون به صرفه است.

در این گفتار دیبامد می خواهیم شما را با مزایای این لباس هیجان انگیز پسرانه بشتر آشنا کنیم.

پیشبندی پسرانه از کجا وارد دنیای مد کودکان شد؟

این لباس پسرانه برای اولین بار در سال های دهه 1800 معرفی شد. در واقع پیشبندی مردانه نمونه های اولیه ای از این مدل لباس بودند که تنها برای کارگران تولید می شد و مورد استفاده قرار می گرفت.

همچنین دانش آموزان پسر آکادمی های فنی و هنرستان ها در اوایل دهه 1900، شروع به پوشیدن لباس کارگاهی در مدت کلاس های آموزشی خود کردند. به این ترتیب آن ها اولین کسانی بودند که از پیشبندی پسرانه استفاده کردند و پوشش آن را در میان دیگر دانش آموزان آن زمان رواج دادند.

پیشرفت پیشبندی پسرانه :

در مدت کوتاهی نمونه هایی از پیشبندی پسرانه به تولید رسید، که آن ها را از پنبه و یا کتان تولید کرده بودند. در واقع این پیشبندی های کتانی بسیار مستحکم بودند و می توانستند محافظ خوبی برای دانشجویان رشته های فنی و صنعتی باشند.

بعد از مدتی یک طرح کلی برای پوشیدن این لباس ها به تصویب رسید که می توانستند در زیر آن پسران نوجوان پیراهن پسرانه و مردان بالغ، پیراهن مردانه برتن کنند.

با گذشت زمان که پیشبندی مردانه دیگر تبدیل به لباس کار رسمی مکانیک کار های خودرو در ایالات متحده شده بود، نظر طراحان لباس در دهه 1960 به ایجاد تغییراتی در طراحی این لباس برای استفاده عمومی، جلب شد.

آمدن مدل های گوناگون پیشبندی ها:

طولی نکشید که مدل های رنگی، ساده، گشاد و یا یک تکه سرهمی دخترانه و پسرانه تولید شدند. این الگوهای مختلف توانست جای خود را به راحتی در میان لباس های غیر رسمی پیدا کند و دیگر پسرها می توانستند در اوقات فراغت خود نیز به پوشیدن پسرانه روی آورند.

به این ترتیب بود که سرهمی زنانه و مردانه و مدل های بچه گانه آن ها که به ترتیب پیشبندی دخترانه و پسرانه را شامل می شد، توانست به ایجاد رویکردی دیوانه وار در طراحی مد کمک کند.

پیشبندی پسرانه و پسران خردسال :

در طول همه سال هایی که در بالا ذکر شد، نمی توان از وجود و حضور پسرانه در پوشاک مردمان روستانشین بخش های جنوبی و غربی ایالات متحده آمریکا غافل شد. مردان و پسران روستایی که در حین فعالیت های کشاورزی بر سر زمین هایشان مشغول به کار می شدند، همواره از مدل های مختلف پیشبندی به عنوان لباس کار استفاده می کردند.

همچنین پسرانه پای ثابت لباس های نوجوانانی بود که در شغل هایی چون، کارگری راه آهن، کارگری کارخانه ها، نقاشی، هدایت قطار ها و نجاری مشغول به کار بودند.

همچون پیراهن دخترانه که الگویی از لباس مادران بود، در واقع این پسران که تمایل داشتند به شغل پدر هایشان مشغول شوند و یا در مواقعی به آن ها کمک کنند، این لباس های پر جیب را درست همانند بزرگتر های خود لباس های مناسبی تلقی می کردند. به همین جهت در خانه این لباس ها را با پارچه های باقی مانده پنبه ای و جین برای آن ها آماده می کردند.

تهیه پیشبندی پسرانه و مدل های آن :

همواره می توانید یک پسرانه خوب و با کیفیت را در فروشگاه های معتبر لباس بچه گانه پیدا کنید. همیچنین می توانید آن ها را از راه دور و به صورت آنلاین سفارش دهید.

پیشبندی های پسرانه می توانند در عین جذابیت و زیبایی که با رنگ های مختلفشان در استایل کودکان ایجاد می کنند، با مدل های متنوع شان، برای آن ها سرگرم کننده نیز باشند.

هماهنگی چند لباس با پیشبندی بسیار آسان است. به عنوان مثال شما به راحتی می توانید تیشرت و پولوشرت پسرانه را با آن ست نمایید. تنها دقت کنید که اگر به عنوان لباس زیر پیشبندی، از تیشرت پسرانه استفاده می کنید، در صورت انتخاب یک تیشرت اورسایز، حتما از مدل های پیشبندی پسرانه ای انتخاب کنید که گشاد هستند و حلقه های آستین آن باز ترند.

نمونه های مختلف پیشبندی پسرانه عبارتند از:

چکشی، خرگوشی، جیب دار در قسمت جلوف بدون جیب و ساده، جیب های موجود در اطراف لباس، دکمه های برنجی دار.

همچنین نمونه هایی از پسرانه نیز موجود هستند که بند های آن ها، قابل تنظیم است و می توان از آن ها برای اندازه کردن لباس با توجه به اندازه کودک بهره گرفت. وجود کش در اطراف کمر پیشبندی پسرانه نیز می تواند به وجود یک فضای مناسب در اطراف کمر کودک نیز کمک نماید و احساس راحتی او را افزایش دهد.

یک مدل معروف: پیشبندی های جین

وقتی که این پسرانه برای اولین بار به عرضه رسید، به آن ها پیشبندی های نیروی دریایی گفته می شد. در واقع این نام گذاری الهام گرفته از لباس های ماهیگیران تفریحی بود که با یک کلاه سفید نقابدار به همراه تیشرت مردانه راه راه به رنگ های سفید و قرمز، که روی آن یک پیشبندی از جنس جین می پوشیدند.

همچنین رنگ این پیشبندی ها که به رنگ سورمه ای تیره بود، شباهت ظاهری زیادی را با لباس های نیروی هوایی ایجاد می کرد.

با گذشت زمان و تولید نمونه های متنوع و مختلفی از پارچه جین، رنگ و ضخامت این نمونه از پسرانه نیز تغییر کرد. درست است که همچنان بهترین نمونه های باکیفیت پیشبندی های جین متعلق به برند  levi’s است، اما چیزی که در اغلب آن ها ثابت باقی ماند، همان الگوی اولیه طراحی شده بود که موجب می شود این پیشبندی ها دارای ویژگی هایی چون:

حلقه کمر بند

حلقه های چکشی

دو جیب در پشت لباس

جیب در قسمت جلو

دو جیب مخفی در بغل شلوار

پیشبندی پسرانه در واقع تلفیقی است از شلوار پسرانه به همراه یک نیم تنه کوچک. درست است که می توان گفت کاربرد آن نیم تنه بسیار اندک و جزئی است، اما نمی توان از نقش آن در تغییر ظاهرکودک و مرتب نگاه داشتن لباس های او غافل شد. پسرانه باعث می شود تا لباس های کودک شما در عین جست و خیز کردن مرتب بمانند و حتی آسیب نبینند.

 نمونه هایی از پسرانه هستند که در قسمت پایین تنه به یک شلوارک پسرانه متصل شده اند. این پیشبندی ها نیز می توانند گزینه مناسبی در روز های گرم بهاری و تابستانی باشند.