مشاهده همه 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

پلیور پسرانه

در هوای سرد زمستان، اگر یک پلیور پسرانه را بر تن پسر دلبند خود نپوشانید، تردیدی نیست که به سرعت علائم سرما خوردگی خود را نشان می دهند. عموما کودکان از آنجایی که همواره درگیر بازی کردن و سرگرم فعالیت های مربوط به خودشان هستند، چندان اعتنایی به پوشیدن لباس بچه گانه گرم نمی کنند. اما در واقع احتمال اینکه بدن کوچک آن ها به سرعت گرمای خود را از دست بدهد بسیار بالا است.

این مسئله بدان معناست که کار گرم نگه داشتن آن ها و تهیه یک لباس گرم راحت و مناسب مثل پلیور پسرانه بر عهده والدین و بزرگتر های آن هاست. اینکه شما بتوانید کودک خود را در ایام سرد زمستانی نیز با استایلی زیبا و شیک برای رفتن به بیرون از منزل آماده کنید، خودش یک هنر است. هنری که باید کم کم به آموختن آن مبادرت ورزید.

همواره سعی کنید به این نکته توجه کنید که لباس پسرانه ای را برای پسر دلبندتان انتخاب نمایید که نه خیلی گرم هستند و نه خیلی سرد و کودک شما می تواند آن را برای قدم زدن، و رفتن به پارک یا فروشگاه تحمل کند.

در ادامه این مقاله دیبا مد با شما هستیم تا با ویژگی های ممتاز یک پلیور پسرانه بیشتر آشنا شویم و اینکه این لباس پسرانه می تواند چه ویژگی هایی را استایل زمستانی فرزند شما اضافه کند.

پلیور پسرانه و سبک پوشیدن لایه ای :

بسیاری از محققان و متخصصان اطفال همواره به اهمیت پوشیدن لباس های گرم به صورت لایه ای تاکید می کنند. ” همواره نوزادان و کودکان را با لباس نوزادی و لباس های گرم بیشتر از یک لایه گرم نگه دارید. “

دلیل این موضوع این است که در واقه لایه بندی به به ها اجازه می دهد در صورت تحرک و فعالیت، لایه ای از لباس های خود را کم کرده و آن را درآورند.

به عبارت دیگر اگر کودک شما تنها با یک پالتو پسرانه و پیراهن پسرانه از منزل بیرون آمده باشد نمی تواند در صورت گرم شدنش، پالتوی خود را از تن خارج نماید. این درحالی است که اگر یک پلیور پسرانه را در زیر آن پالتو پوشیده بود، این مسئله به راحتی مرتفع می گردید.

لایه های لباس گرم را زیاد نکنید:

به یاد داشته باشید استفاده از مدل لباس پوشیدن چند لایه به این معنی است که هر کدام از لباس هایی را که به عنوان یک لایه انتخاب کرده اید، باید سبک بوده و خیلی ضخیم نباشند. زیرا در غیر اینصورت تعریق کودک را بیشتر می کنند. تعریق بیش از اندازه و رطوبت حاصل از آن نیز سبب می شود سرما و باد راحت تر دمای بدن کودک را پایین بیاورد.

همواره یک پلیور پسرانه به عنوان یک لباس معمولی و راحت در این حالت، در نظر گرفته می شود.

قانون لایه بندی را یاد بگیرید:

همواره یک قاعده کلی برای پوشاندن لباس به صورت لایه ای بر تن کودک شما وجود دارد. این قاعده بیان می کند که سه لایه اساسی لباس وجود دارد که انتخاب هر مورد از آن ها هم مهم است. در ضمن شما می توانید این قاعده را در پئشیدن لباس های خود در هنگام کوهنوردی نیز رعایت کنید.

لایه زیرین:

این لایه در واقع لایه ای است که در تماس با پوست کودک قرار می گیرد. رطوبت پوست را می گیرد. بهتر است از تیشرت پسرانه ای استفاده شود که از پارچه های ترکیبی پلی استر دار تهیه شده است.

لایه میانی:

نقش این لایه در واقع عایق بندی بدن کودک است. بهتر است از موادی طبیعی همچون پشم و پنبه باشد. اگر از ژاکت پسرانه در این لایه استفاده می کنید بهتر است خیلی ضخیم نباشد. همچنین استفاده از پلیور پسرانه برای این لایه در هوای خیلی سرد بلامانع می باشد.

لایه خارجی:

در واقع لباسی را که به عنوان لایه خارجی در نظر می گیرید، باید بتواند کودک شما را از باران، برف و باد در امان نگه دارد . به عیارت دیگر از نفوض رطوبت به لباس های کودک جلوگیری کند. انواع پالتو پسرانه را می توانید برای این لایه استفاده نمایید.

همه موارد گفته شده را می توانید برای اکسسوری پسرانه هایی که در فصل سرما مورد استفاده قرار می گیرد نیز اجرا کنید. به عنوان مثال کلاه پسرانه ، شال گردن و حتی دستکش و جوراب پسرانه را می توانید به صورت لایه ای بر تن کودک نمایید.

در انتها می توانید از یک کیف پسرانه و یا کوله پشتی پسرانه خشک نیز برای جمع آوری لباس های اضافی کودک، در هنگام تعویض لایه های لباس کمک بگیرید.

پلیور پسرانه ساخته شده از نخ پنبه:

اگر از شلوار پسرانه ای از جنس جین و پنبه استفاده کرده اید دیگر به خوبی می دانید که این شلورا ها رطوبت برف و باران را جذب می کند. حتی در شرایطی که هوا سرد و خشک باشد این اتفاق در مورد عرق بدن می افتد.

طبق نکته ای که در بالا در مورد رطوبت پلیور پسرانه به آن اشاره شد، پنبه مرطوب + هوای سرد = دمای پایین تر بدن کودک. پس پیشنهاد دیبامد این است که در هوای سرد، بهترین کار این است که از استفاده پلیور پسرانه ای که از الیاف پنبه ای تولید شده است اجتناب کنید.

با استفاده از مدل های بافتنی و پشمی و یا اسپرت و پلار که بسیار زیبا و شیک هم هستند دیگر این مشکل برای شما پیش نخواهد آمد.

این موضوع را بهتر است در مورد جوراب ، کلاه و شال گردن پسرانه و همچنین دستکش پسرانه نیز رعایت کنید.

پلیور پسرانه متناسب با سایز کودک:

هیچ گاه ریسک نکنید و از سال قبل در حراجی ها برای کودک پلیور پسرانه تهیه نکنید. زیرا داشتن اندازه مناسب پلیور با توجه به این که یک لایه میانی به حساب می آید و قرار است رو و زیر آن یک لایه لباس دیگر استفاده شود، ضروری است.

همچنین رشد کودک و تغییر اندازه های او نیز می تواند این مسئله را با ریسک بیشتری مواجه کند. درست همانند کفش پسرانه ای که برای پای کودک تنگ است و می تواند در هوای سرد از رسیدن خون به پاهای کودک جلوگیری کند.

در هر حال هر موقع پسر بچه ها شروع به پچ پچ کردن در مورد هوای سرد کردند و دندان هایشان به لرزه در آمد وقت آن است که دکمه و یا زیپ پلیور پسرانه شان را محکم تر کرده، به جای گرم تری بروند و یک فنجان شکلات داغ بخورند 🙂