مشاهده همه 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

پالتو پسرانه

شاید در نگاه اول پوشاندن یک پالتو پسرانه بر تن کودک، در هوای سرد زمستان ساده و پیش پا افتاده بیاید. اما باید دانست درجه آسانی هم پوشاندن و هم انتخاب یک پالتو در میان تمام مدل های لباس پسرانه کمتر است.

دلیل آن هم این است که از طرفی در مرحله انتخاب، نبودن آگاهی از کاربرد های یک مدل پالتو ما را گیج می کند و از طرفی در مرحله پوشاندن آن برتن کودک، در ذهن او پوشیدن لباسی شکل می گیرد که می تواند از میزان تحرک و جست و خیزش بکاهد.

به هر حال این لباس بچه گانه نقش بسیار کلیدی و مهمی در حفظ سلامتی و همچنین ایجاد یک استایل شیک و زیبا برای پسر بچه ها دارد.

ما در این مقاله دیبامد علاوه بر بیان مدل های متنوع پالتو پسرانه و کاربرد هر کدام از آن ها، راهکار هایی را جهت پوشیدن راحت تر این لباس پسرانه بر تن کودک ارائه می دهیم.

یک پالتو پسرانه باید چه ویژگی هایی داشته باشد:

ما کاملا نگرانی های شما والدین عزیز را در رابطه با انتخاب یک پالتو پسرانه مناسب درک می کنیم. به خوبی می دانیم که گاه در انتخاب یک پالتو و گاه در تلاش برای هم راستا شدن با سلیقه فرزند خود متحمل صرف وقت و هزینه های زیادی می شوید. اما همواره همانند انتخاب یک پالتو مردانه مناسب، مراحل انتخاب و تهیه یک پالتو پسرانه مناسب از چهار قانون طلایی پیروی می کند

  • بدانید که می خواهید یک پالتو ضد آب داشته باشید و یا خیر
  • برای ایجاد گرمای بهتر اگرچه پالتو پسرانه های پشمی، سنگین تر هستند، اما بهتر اند.
  • اندازه آستین های پالتو نباید خیلی کوتاه و خیلی بلند باشند. همچنین تنگی وگشادی آن نیز باید به اندازه باشد.
  • سایز یک پالتو باید در عین متناسب بودن با جثه کودک به گونه ای باشد که برای او امکان پوشیدن یک پیراهن پسرانه به همراه یک بلوز را در زیر آن ارائه دهد.

انواع مدل های پالتو پسرانه:

پالتو پسرانه با خاصیت ضد آب:

از ویژگی های این مدل از لباس های گرم بچه گانه داشتن یک لایه ضد آب در قسمت بیرونی پالتو است. همچنین با کمک لایه های پشمی از داخل، می تواند به حفظ و ایجاد گرمای بیشتر برای کودک، کمک نماید. این مدل از پالتو نه تنها برای پسرانه که نمونه های پالتو دخترانه آن نیز برای دختر بچه ها ضروری به حساب می آید.

پالتو پسرانه ساخته شده از پشم:

مدل های این نمونه از پالتو بسیار متنوع و چشمگیر است. اما نکته ای که در همه آن ها به چشم می خورد، محافظت بدن فرد، از سرمازدگی است. شاید سنگین بودن این پالتو ها کمی کودک را آزار دهد. اما می توانید با تمهیداتی چون انتخاب دیگر لباس های سبک، تحمل این پالتو ها را برای کودک آسان تر نمایید.

کاپشن های پر:

همواره در میان انبوهی از پالتو های پسرانه، کاپشن های پر محبوبیت و طرفدار بیشتری دارند. زیرا در عین سبکی،گرمای زیادی هم دارند. اما از معایب آن این است که از تحرک و آزادی کودک می کاهد.

نمونه های دیگر:

سه مورد گفته شده در بالا از مهم ترین نمونه های پالتو پسرانه بود. اما مدل های دیگری نیز چون چرمی، خزو حتی جین نیز در این میان دیده می شوند. در هرحال درست همانند ژاکت پسرانه می توانید نمونه های متنوعی را در میان پالتو های پسرانه بیابید.

چگونه کودک را به پوشاندن پالتو پسرانه اش مجاب کنیم؟

در وهله اول این باور را داشته باشید که این کار غیر ممکن نیست. درست است که وجود ذهنیت منفی در باره پالتو ها کودک را آزار می دهد اما هر طور که هست در یک هوای سرد منفی 10 درجه نمی توان از لزوم پوشیدن پالتو پسرانه بر تن پسر دلبند شما چشم پوشی کرد.

به خاطر داشته باشید که روش های زیادی برای بهبود این ذهنیت وجود دارد. ما در ادامه این مقاله دیبا مد چند تا از روش هایی را که به خوبی  جواب داده اند را در ادامه آورده ایم. شما هم می توانید در صورت امتحان کردن راه کارهایی متفاوت از موارد گفته شده ، آن ها را در بخش نظرات برای ما بنویسید.

در ضمن به این روش که ” اگر از پالتو استفاده نکنی، سرما می خوری! ” متوصل نشوید. کودکان بسیار باهوش هستند. نه تنها این موضوع را باور نمی کنند، بلکه در ذهن ناخودآگاهشان تاثیر منفی نیز می گیرند. بهترین حالت این است که بتوانید با یک سری روش ها از میران لجبازی آن ها بکاهید.

راهکار اول: کودک را درگیر کنید!

ما در همه موضوعات مربوط به انتخاب و تهیه لباس بچه گانه این نکته را به والدین گوشزد کرده ایم که باید از همان ابتدا کودک را درگیر این پروسه نمایید. به عنوان مثال به همراه کودک خود اقدام به تهیه پالتو پسرانه نمایید.

از او بخواهید که اگر نقطه نظر یا پیشنهادی را در ذهن دارد، آن ها را مطرح نماید. شما نیز به او نکاتی را در جهت آموزش ویژگی های یک پالتو پسرانه مناسب به او ارائه دهید.

راهکار دوم: اجازه دهید تا خود کودک به نتیجه برسد.

از اینکه او را در هوای سرد اول صبح به بیرون از خانه بفرستید نترسید. ماندن در این شرایط آن هم در دقایقی کوتاه به او آسیبی نمی رساند. البته می توانید از یک بلوز پسرانه به همراه یک شلوار پسرانه گرم از شدت آسیب سرما جلو گیری کنید.

همین که هوای سرد به پوست حساس او برخورد نماید، او را مجاب خواهد کرد تا از پالتوی خود استفاده کند.

راهکار سوم: با فرزند خود از در سازش وارد شوید

شما می توانید برای پوشیدن یک پالتو پسرانه و یا هر لباس گرم دیگری برای کودک یک نشانه تعریف کنید. به عنوان مثال به او بگویید اگر دمای هوا از یک مقدار مشخص کمتر باشد، باید از پالتو پسرانه اش استفاده نماید. یا مثلا اگر دمای هوا از آن مقدار بیشتر باشد می تواند تنها با پوشیدن یک پلیور پسرانه با شلوار جین به همراه کلاه و شال گردن پسرانه اش از منزل خارج شود.

گاه می توانید به او این پیشنهاد را بدهید که اگر یک جفت کفش پسرانه ای دارد که بسیار مورد علاقه اوست، می تواند تنها وقتی آن را بپوشد که همراه آن یک پالتو پوشیده است. زیرا این کفش اگر با پالتو پسرانه پوشیده نشود، ظاهر خوبی نخواهد داشت.

درست است که این موارد کودک را شرطی می کند، اما در ذهن او این طور به نظر می رسد که شما می خواهید از در سازش و ملایمت با او وارد مذاکره شوید.

راهکار چهارم: از افراد مقبول کمک بگیرید.

همواره افرادی هستند که در ذهن کودک شما به عنوان الگو و قهرمان هستند. از آن ها بخواهید که در مورد پوشیدن پالتو پسرانه به آن ها تذکر دهند. این افراد می توانند مربی، آموزگار، پدربزرگ، عمو و … باشند.

راهکار پنجم: با پالتو پسرانه استایل های جذابی را امتحان کنید

کودکان نیز درست مانند بزرگسالان عاشق زیبا لباس پوشیدن هستند. آن ها از داشتن لباس های شیک و امتحان کردن ترند ها اعتماد به نفس بالایی می گیرند.  با انتخاب درست یک استایل زیبا با پالتو پسرانه، که می تواند حتی استفاده از یک جفت دستکش پسرانه زیبا به همرا آن باشد، نظر او را نسبت به پوشیدن پالتو جلب کنید.