مشاهده همه 7 نتیجه

نمایش 9 24 36

شلوارک پسرانه

هیچ لباس پسرانه ای به اندازه شلوارک پسرانه ، مناسب پسران خردسال نبوده و به همین منظور، به صورت تخصصی طراحی نشده است.

تا سال ها استفاده از شلوارک آن هم برای آقایان، یک مسئله چالش برانگیز بود. در حالی که شلوارک به صورت یک لباس فرم رسمی برای دانش آموزان پسر مدارس ایالات متحده در آمده بود.

امروزه در ایران شلوارک در میان استایل های گاه به گاه و کژوال قرار می گیرد و همچنین به عنوان یک لباس راحتی در منزل مورد استفاده قرار می گیرد. این لباس بچه گانه در کنار سایر لباس های دیگر در فصل بهار و تابستان به بازار می آید.

در مدل های متنوع شلوارک پسرانه، نمونه هایی از آن وجود دارند که نشان دهنده یک آیتم اصلی و در گروه لباس های کژوال با درجه رسمیت بالاتر قرار می گیرند. چگونگی و یادگیری زمان پوشیدن این مدل از شلوارک پسرانه ها برای تاثیر گذاری بهتر آن ها در استایل کودک تاثیر زیادی دارد.

کاربرد شلوارک پسرانه :

همه ما به خوبی می دانیم که می توان شلوراک پسرانه را در اغلب مناسبت ها و مکان هایی که کودک می خواهد در آن جا حضور پیدا کند، بر تنش بپوشانید. اما در همه مکان ها از کنار ساحل دریا تا محیط مهد کودک، باید دو وجود یک نکته اصلی را در آن ها رعایت کرد:

هوای گرمی که کودک با پوشیدن شلوارک در آن آب و هوا احساس خوبی داشته باشد.

در هر حال پسران خرد سال در محیط های رسمی نیز می توانند شلوارک به پا کنند.

 در هنگام تهیه شلوارک پسرانه به چه مواردی توجه کنیم؟

پارامتر های مهم در انتخاب شلوارک پسرانه:

 قد شلوارک پسرانه :

درست است که محدودیت و سختی گیری زیادی در درنظر گرفتن قد شلوارک وجود ندارد، اما می توان گفت که شما می توانید این موضوع را با توجه به موقعیتی که کودک در آن حضور پیدا می کند تخمین بزنید.

آن هم نه برای آن که پوشیدن شلوارک پسرانه بالاتر از زانو برای پسران مشکلی ایجاد می کند. نه!  تنها به این دلیل که کودک شما با یک سری عادت های پوشش در مکان ها و موقعیت های مختلف آشنا شود و عادت کند.

حتی امروزه برای تهیه شلوارک که آن را در حین انجام فعالیت های ورزشی، بر تن نماید، دیگر نیازی به صرف وقت طولانی در میان انواع شلوارک ها ندارید. کافی است تا به طور دقیق بدانید که برای آن رشته ورزشی چه مدلی از شلوارک مورد نیاز است.

اما در حالت کلی می توانید این طور در نظر بگیرید که اگر می خواهید در یک موقعیت رسمی حضور پیدا کنید، بهتر است از شلوارکی استفاده کنید که قد آن تا زانو و پایین تر از آن است. که این موضوع برای موقعیت های غیر رسمی و کژوال و مواقعی که کودک مشغول بازی است، بهتر است از شلوارک پسرانه هایی استفاده شود که قد آن کوتاه است و تا بالا تر از زانو است.

فیت بودن شلوارک پسرانه :

منظور از فیت بودن، همان اندازه بودن شلوارک است. در واقع باید دقت کنید که دور کمر شلوارک و همچنین پاچه های درست اندازه کودک باشد.

همچنین اگر پاهای پسر شما چاق است، از شلوارک های گشاد تر استفاده کنید. این موضوع برای دختران چاق و در انتخاب شلوارک دخترانه نیز صدق می کند. اگر این شلوارک ها گشاد و بلند باشند به طوری که تا زیر زانوی کودک را بپوشانند، می توانند در متناسب نشان دادن ظاهر او نیز نقش مفیدی داشته باشند.

رنگ شلوارک پسرانه :

اگر فکر می کنید که رنگ شلوارک پسرانه نمی تواند نقش زیادی در روحیه  و اعتماد به نفس کودک شما بی تاثیر باشد، سخت در اشتباه هستید.

اگر شما رنگ هایی چون قرمز، زرد و سبز را برای این منظور انتخاب کنید، خواهید دید که این رنگ ها چقدر می توانند بر ظاهر و روحیه کودک شما تاثیر بگذارند.

درست است که رنگ هایی چون آبی، مشکی، خاکی و طوسی کاربرد بیشتری دارند، اما از آن جایی که در دنیای بچه ها هیچ محدودیتی وجود ندارد، جسارت به خرج دهید و از رنگ های شاد در موقعیت های فرمالیته بهره ببرید.

جیب ها، الگو و استایل:

مانند نمونه های شلوار پسرانه مدلا کارگو، شلوارک های کارگو پسرانه نیز از تعداد جیب های زیادی برخوردار هستند. این جیب ها به صورت مخفی در میان درز های بغل شلوارک، جلو و عقب آن دوخته شده اند. این مدل از شلوارک می تواند برای پیاده روی های بعد از ظهر کاملا مناسب باشد.

هرچه باشد این یک نمونه از شلوارک هایی است که برای موقعیت هایی که در آن ها احساس راحتی بیشتری داریم، طراحی شده است.

الگویی از شلوارک پسرانه موجود است که در اطراف پاچه های آن تا پایین زانو می رسد و تنگ تر می شود. این شلوارک ها را بهتر است به همراه نمونه هایی از پیراهن پسرانه بر تن کودک کنید که طرح های شلوغی دارند. زیرا سادگی و تنگ بودن این شلوارک ها در کنار شلوغی طرح پیراهن، تعادل زیبایی را ایجاد می کند.

ممنوعیت های استفاده از شلوارک پسرانه :

 شاید مهترین نکته در رعایت اصول پوشش شلوارک پسرانه، در نظر گرفتن تناسب جنس شلوارک پسرانه با موقعیتی باشد که کودک می خواهد در آن محیط، آن را بر تن کند. به عنوان مثال در مواقعی که می خواهید در کنار ساحل دریا قدم بزنید، یک شلوارک نخی، انتخاب مناسبی است و اگر می خواهید در خیابان ها قدم بزنید، بهتر است از یک شلوارک جین استفاده کنید. در هوای گرم و هنگامی که می خواهید از شهر خارج شوید، هیچ چیزی مثل شلوارک پسرانه از جنس کتان نمی تواند در عین راحتی، از پاهای کودک محافظت کند  و بالاخره شلوارک های پسرانه از جنس پلی استر و پنبه قطعا برای فعالیت های ورزشی مناسب ترند.

با شلوارک پسرانه چه لباس هایی استفاده می شود؟

لباس اصلی:

استفاده از پولوشرت پسرانه به همراه  شلوارک می تواند یک ظاهر زیبا و شیک را ایجاد کند که می توانید با آن کودک را برای رفتن به یک دور همی خانوادگی آماده کنید.

تیشرت پسرانه همواره یکی از دوستان جدایی ناپذیر شلوارک های پسرانه است. می توانید در انتخاب و هماهنگ کردن رنگ هایشان نیز خلاقیت زیادی از خود نشان دهید.

در انتخاب پیراهن نیز بهتر است، مدل های آستین کوتاه آن را بردارید. زیرا شلوارک با پیراهن های استین بلند تنها در موارد خاص و برای مهمانی های رسمی استفاده می شود و نیاز به استفاده از یک سری اکسسوری پسرانه چون، پاپیون دارد.

اکسسوری ها:

در میان اکسسوری ها نیز می توانید با فراغت مشغول انتخاب صنل پسرانه شوید. تقریبا هیچ مدل از صندل را نمی توانید پیدا کنید که در استایل همراه با شلواک جایی نداشته باشد.