نمایش 9 24 36

کیف پسرانه

کیف پسرانه پدیده جدیدی نیست. با آنکه داشتن کیف دستی برای مردان و اصولا انتخاب کیف مردانه همواره با چالش هایی روبروست، اما کیف پسرانه همواره برای پسر بچه هایی در رده سنی 4تا 10 ساله جذاب و پر تقاضا به شمار می آمده است.

مدل های مختلف و فانتزی کیف پسرانه در همه جا بوده است. درست است که در سنین نوجوانی از آن فاصله می گیرند اما بعد از مدتی به این نکته پی می برند که تنها در ظاهر خوب به نظر نمی رسد و می توانند از آن به صورت عملی هم استفاده کنند.

اما همواره چیزی که تعیین کننده است استفاده از کیف پسرانه مطابق با استایل های تعریف شده و رسمی است که شاید کمی شما را گیج کند. بهتر است در کنار توجه به ترند ها و روش هایی که برای استفاده از کیف پسرانه هر ساله معرفی می شود به راحتی و سلیقه شخصی کودک خود نیز توجه کنید. هیچ گاه نباید راحتی و جنب و جوش طبیعی فرزند خود را به خاطر استفاده از یک نوع اکسسوری پسرانه محدود نمایید. این موضوع برای همه انواع لباس پسرانه نیز صدق می کند.

در ادامه این مقاله دیبا مد قصد داریم تا شما را با انواع مدل های کیف پسرانه و ویژگی هایی که می تواند استفاده از آن را در کنار سایر لباس بچه گانه ، هموارتر کند آشنا کنیم.

انواع مدل های کیف پسرانه :

در این قسمت می خواهیم شما را با انواع مدل های کیف پسرانه آشنا کنیم. البته این نکته را در نظر داشته باشید که سعی کرده ایم مدل هایی بچه گانه را معرفی کنیم، در حالی که آن چه که به عنوان کیف پسرانه شناخته می شود برگرفته از مدل های کیف مردانه است.

کیف های فانتزی و عروسکی:

معمولا کودکان از سنین 3 تا 6 سالگی، دوست دارند وسایلشان را به صورت شخصی انتخاب و مرتب نمایند. در این سنین است که والدین آن ها را به مهد کودک می فرستند و برایشان یک سری لوازم شخصی از قبیل دفتر نقاشی، جعبه مداد رنگی، لیوان و دستمال شخصی و … تهیه می نمایند. داشتن یک کیف پسرانه کوچک با بند هایی با قابلیت تنظیم شوندگی راحت و آسان می تواند در حمل این وسایل آن هم توسط خود کودک مفید باشد.

اگر از کیف هایی عروسکی و فانتزی برای این منظور استفاده نمایید، می توانید یک سرگرمی جذاب را برای کودک در جهت حمل وسایل شخصی او ایجاد نمایید. این کیف ها می توانند در زمان هایی که کودک خود را همراه خود به پیاده روی، رستوران، مطب پزشک و … می برید به عنوان یک سرگرمی و وسیله بازی کردن هم مورد استفاده قرار گیرند.

کیف مدرسه:

هر ساله بسیاری از والدین در هنگام بازگشایی مجدد مدارس، به تهیه کیف مدرسه برای فرزندان خود روی می آورند. یک کیف مدرسه معمولا کمی بزگتر از کیف پسرانه های دیگر است. بهتر است برای گروه سنی 6 تا 10 سال از کیف هایی استفاده کنید که از دسته و چرخ برای حمل آسان تر برخوردار هستند.

در واقع هر چه کیف پسرانه ای که برای مدرسه انتخاب می شود، سبک تر و با کیفیت بالاتری انتخاب شود بعد ها تاثیر خود را در آناتومی و فرم گرفتن استخوان های کودک، بهتر نشان می دهد.

معمولا این کیف ها را می توانید با انوع لباس های راحت و غیر رسمی کودک نظیر تیشرت پسرانه و شلوار یا شلوارک پسرانه راحت استفاده نمایید.

گاه می توانید یک پیراهن پسرانه را روی تیشرت انداخته، دکمه هایش را باز بگذارید و با یک شلوار و شلوارک همراه با یکی از این کیف پسرانه های فانتزی امتحان نمایید.

کوله پشتی ها:

با رسیدن پسربچه ها به سن 10 و 11 سالگی و آغاز دوران نوجوانی، تمایل آن ها را به استفاده از کیف هایی شبیه به کوله پشتی های بزرگ و جادار بیشتر می شود. این مسئله در مورد کیف دخترانه هم صدق می کند. معمولا بسیاری از دختران نوجوانی که با سبک کژوال لباس می پوشند به استفاده از کوله پشتی دخترانه تمایل بیشتری نشان می دهند.

کافی است باز هم در انتخاب کوله پشتی پسرانه به ظاهر، حجم و سلامت بند های آن دقت کنید. بند های آن را به گونه ای تنظیم نمایید که انتهای کوله بر روی کمر کودک قرار گیرد و از آسیب رساندن به پشت و کمر او جلو گیری نماید.

کیف های دستی:

امروزه استفاده از کیف های دستی دیگر تنها یک کیف زنانه به شمار نمی آیند. بسیاری از پسران نوجوان هم دوست دارند در هنگام رفتن به بیرون از منزل از یک کیف دستی برای حمل وسایل خود استفاده کنند.

کیسه های پارچه ای که گاه در هنگام خرید مورد استفاده قرار می گیرند، از نمونه های ساده کیف دستی است که گاه می توان آن ها را با بند هایی بلند تر به عنوان کیف پسرانه مورد استفاده قرار داد.

کیف های دوشی:

کیف پسرانه هایی با بند پهن و بلند، با جیب های متعدد در بیرونی ترین بخش آن را می توان به عنوان یک کیف دوشی کاربردی در نظر گرفت. عموما پسران جوان برای حمل وسایل دم دستی خود از این کیف ها استفاده می کنند.

می توان با انداختن بند این مدل از کیف پسرانه به صورت اریب و کج که به اصطلاح مدل پستچی هم گفته می شود، یک تغییر ظاهر مناسب را نیز در استایل پسرها ایجاد کرد.

کیف های ورزشی:

اگر پسر دلبند شما هم ساعاتی را در باشگاه می گذراند و یا همراه شما به فعالیت های ورزشی می پردازد، بهتر است یک عدد از این کیف ها را برای حمل حوله، تیشرت و پیراهن و یا بلوز پسرانه ورزشی خود، قمقمه آب، جوراب پسرانه و کفش پسرانه مخصوص ورزشی خود را همراه داشته باشد.

باز هم مدل هایی مخصوص کودکان طراحی شده اند که با یک سری چاپ ها و طرح های فانتزی تزئین شده اند و می توانند جذابیت لازم را برای کودکان به همراه داشته باشند.

ساک دستی مخصوص کودکان:

می توان گفت ساک دستی از جمله اولین کیف پسرانه هایی است که والدین به تهیه آن مبادرت می ورزند. زمانی که می خواهید پسر نوزاد خود را با خود از منزل بیرون ببرید نیاز دارید وسایل ضروری و بهداشتی او را در یک ساک دستی گذاشته و با خود حمل نمایید.

همچنین در سنینی که خود کودک می تواند کیف خود را حمل نماید می توان در هنگام مسافرت نیز از این ساک های دستی بهره جست. به این ترتیب کودک از سنین خردسالی یاد می گیرد که مسئولیت پذیر تر بوده و از وسایلش محافظت نماید.

در این حالت بهتر است از ساک دستی استفاده کنید که دسته های تاشو و چرخ هایی برای حمل آسانتر دارند.