نمایش 9 24 36

کلاه پسرانه

اگر به دنبال یک کلاه پسرانه خوب برای فرزند دلبند خود هستید، لطفا کمی دست نگه دارید! در میان مدل های گوناگون کلاه پسرانه ای که امروزه آن را در بازار مشاهده می کنید انتخاب یک کلاه خوب نیاز به دقت زیادی دارد.

ما در این مقاله دیبامد ، تلاش کرده ایم تا راهنمایی مناسب از انواع مدل های کلاه پسرانه را برایتان آماده کنیم. به این ترتیب شما با آگاهی پیدا کردن از انواع کلاه ها می توانید به یک استایل مناسب برای کودک خود دست پیدا کنید.

لازم به ذکر است که شما می توانید رنگ، تزئینات و جزئیات بیشتر این کلاه ها را به سلیقه خودتان و با توجه به سایر لباس بچه گانه ای که قصد استفاده از آن ها را دارید، انتخاب نمایید.

در ادامه نیز روش هایی را در جهت حفظ بیشتر این اکسسوری پسرانه توسط خود کودک، ارائه می دهیم.

انواع مدل های کلاه پسرانه:

شاید نتوان انواع مدل های کلاه پسرانه را یک جا جمع کرد. ما تنها در این قسمت سعی کرده ایم معروف ترین مدل های کلاه پسرانه در کنار یکدیگر معرفی نماییم:

کلاه ساده:

اولین مدل از انواع کلاه پسرانه را همین کلاه های ساده یا Beanie هستند. آنکاه این کلاه ها با رنگ و تزئیناتی بیشمار باعث می شوند به یک مجموعه کلاه متمایز تبدیل شوند. شما می توانید با هر مدل از لباس پسرانه ای که برای فصل سرما تهیه می کنید، یک نمونه از این کلاه ها را تهیه نمایید.

حتی بسیاری از والدین تنها این نمونه از کلاه را مناسب ترین مدل برای پسر بچه هایشان می دانند. در واقع می توان به خاطر راحتی در استفاده و نگهداری این کلاه ها روی سر توسط خود بچه ها، می توان این حق را به این دسته از والدین داد.

کلاه های فانتزی:

امروزه می توانید به راحتی شخصیت کارتونی، میوه، حیوان و… که بسیار برای کودک محبوب و دلنشین است، را به صورت یک کلاه پسرانه بیابید.

این کلاه ها طرفداران زیادی هم تا به امروز داشته اند. زیرا خود بچه ها با جثه و اندام ظریفشان، شیرین و بامزه هستند. حال بیایید کلاهی هم روی سرشان بگذارید که آن ها را شبیه به یک سیب، زغال اخته، توت فرنگی، کدو تنبل و یا حتی یک کاپ کیک تزئین شده بکند.

 این کلاه ها می توانند برای مصارف روزانه بسیار مناسب باشند. حتی می توانید آن را با مدل ژاکت پسرانه ای که قرار است آن را بر تن کودک نمایید ست شود. از مزیت های دیگر این کلاه ها این است که خود کودک هم از پوشیدن آن ها احساس بهتری خواهد داشت. شما می توانید کلاه های فانتزی را به همراه شال گردن پسرانه ای که با آن ها ست می شود تهیه نمایید.

کلاه های منگوله دار:

به این مدل از کلاه پسرانه، کلاه های جوراب زنانه ای نیز گفته می شود. در واقع اشاره ای دارد به مدلی از جوراب های ساق بلند زنانه ای که از قسمت انتهایی می توان آن را بر روی سر کشید، صورت را پوشاند ولی ادامه جوراب از بالای سر پوشنده آویزان است.

این کلاه پسرانه می تواند به همراه کاپشن، ژاکت و یا پلیور پسرانه مورد استفاده قرار گیرد. داشتن یک منگوله بزرگ در قسمتی بالایی آن می تواند به راحتی آن را به یک کلاه خاص تبدیل نماید.

والدین این کلاه را به خاطر تمایز زیبا و با نمکی که ایجاد می کند، بسیار دوست دارند. بعضی از نمونه های کلاه خواب کودک که از پارچه هایی لطیف تولید می شودنیز از این مدل هستند.

کلاه کلاسیک و بالدار:

همانطور که می دانید یکی از ماندگار ترین نمونه های کلاه پسرانه، کلاه های کلاسیک و بالدار است. راز ماندگاری این کلاه های پسرانه آن است که می توانند در هوای سرد پاییز و زمستان، گوش های پوشنده را گرم نگه دارند. ظاهر بانمک و کودکانه این کلاه ها هم آن ها را کاملا برای بچه ها مناسب کرده است.

کلاه نقابدار برای پسران:

شاید یکی از بهترین ابداعات طراحان مد در زمینه اکسسوری ها و لباس پسرانه، همین کلاه های نقابدار باشد. شما به راحتی می توانید آن ها را با هر لباس دیگری که در استایل کژوال جای می گیرد هماهنگ کنید. یک شلوارک پسرانه به همراه یک تیشرت پسرانه ، یا حتی پیراهن های آستین کوتاه و شلوار پسرانه .

این کلاه ها گرچه برای جلو گیری از تابش مستقیم نور خورشید به صورت، طراحی شده است اما باز هم می تواند کاربرد هایی دیگر در مدل و استایل داشته باشد. خیلی از پسر بچه ها به خاطر مدل موهایشان، به دلیل طرفداری از یک تیم خاص ورزشی و یا حتی دلبستگی به یک کلاه نقابدار، از پوشیدن مداوم این کلاه ها خسته نمی شوند.

در ادامه قصد داریم تا روش هایی را در جهت ترغیب کردن بیشتر پسر بچه ها به استفاده و نگه داشتن کلاه پسرانه بر روی سرشان، توسط شما والدین عزیز بیان کنیم.

چه کنیم تا پسر کوچکمان کلاه پسرانه خود را روی سرش نگه دارد؟

همان طور که می دانید، بسیاری از پسر بچه ها هستند که از همان ابتدایی که به دنیا می آیند، همه چیز را از جمله کلاه، ماسک و … را روی سر خود نگه می دارند. برخی دیگر هم هستند که انگار به یک سیستم زنگ اعلام خطر نامرئی متصل هستند و بلافاصله اگر یک کلاه را روی سرشان بگذارید، اعلام بیزاری می کنند.

اگر پسر شیرین و کوچک شما هم از نوع دوم است، روش های که در ادامه آورده ایم به دردتان می خورد.

برای فرزند خود استایلی مناسب ایجاد کنید

منظور ما از این روش این است که اگر می خواهید پسر شما برای یک مدت طولانی از کلاه پسرانه استفاده کند، بهتر است یک دست لباس انتخاب کنید که با یک مدل کلاه تکمیل می شود و ظاهر بهتری پیدا می کند به عنوان مثال یک پیراهن پسرانه با آستین های کوتاه و شلوارک و صندل پسرانه قطعا با یک کلاه ساحلی و نقابدار ظاهر بهتری پیدا می کند.

این عادت را از سن های پایین تر ایجاد کنید

لازم نیست برای انتخاب و پوشیدن کلاه پسرانه، کودک به سنی رسیده باشد که خودش به این تشخیص رسیده باشد. بهتر است از سنین نوزادی این کار را انجام دهید، به این ترتیب او در تمام دوران کودکی خود تمایل بیشتری به گذاشتن یک کلاه بر روی سرش نشان خواهد داد.

الگوی خوبی باشید:

بچه های ما در واقع یک نمونه کپی شده از خودمان هستند. آن ها به راحتی تصمیم می گیرند که شبیه والدینشان لباس بپوشند. بهتر است اگر می خواهید که فرزندان خود را به یک مدل خاص از لباس پوشیدن عادت کنند بهتر است خودتان هم آن رویه را خودتان هم اجرا کنید. به عنوان مثال گاه گاهی از یک کلاه مردانه و یا کلاه زنانه استفاده نمایید.

اندازه کلاه را به درستی انتخاب کنید:

قبل از تهیه یک کلاه، سر فرزند خود را اندازه بگیرید. هیچ کس کلاهی را که اندازه آن کوچک تر از حالت معمولی است، نمی تواند برای یک مدت طولانی روی سر خود نگه دارد چه برسد به یک کودک خردسال!

با توجه به سلیقه کودک دست به انتخاب بزنید:

همواره پوشیدن لباس هایی که خودمان آن ها را دوست داریم، راحت تر و دلچسب تر است. شما می توانید از این اصل در این مورد هم استفاده کنید. در هنکام تهی کلاه پسرانه به او اجازه دهید تا خودش دست به انتخاب بزند و مدلی را انتخاب کند که بیشتر دوست دارد.