نمایش 9 24 36

کفش پسرانه

اگر می خواهید در یک هوای سرد یا یک روز آفتابی به همراه پسر کوچک خود به یک پیاده روی عصرگاهی بروید و یا به یک مهمانی دعوت شده اید، نیاز به یک جفت کفش پسرانه متناسب با هر کدام از این موقعیت ها دارید.

ما در این راهنمای dibamod.ir تلاش کرده ایم تا به شما در پیدا کردن یک جفت کفش پسرانه مناسب برای شرایط مختلف، در کنار دیگر لباس پسرانه کمک کنیم.

چه زمانی باید به تهیه یک جفت کفش پسرانه اقدام کرد؟

از زمانی که پسر شیرین شما، شروع به راه رفتن می کند، برای جلو گیری از آسب های احتمالی مثل رفتن خرده شیشه ها در پاها، برخورد اشیا و … و یا فشردگی و درد ناشی از به زیر پا رفتن پاهای کوچکش در زیر پای بزرگترها، به یک جفت کفش پسرانه مناسب نیاز دارد.

در غیر این صورت او باید با پای برهنه هر چند دقیقه یکبار بر روی زمین بنشیند و با گریه کردن از درد به خود بپیچد.

تا قبل از اینکه فرزند شما شروع به راه رفتن می کند جوراب نوزاد پسرانه و یا یک جفت پاپوش پارچه ای می تواند جایگزین مناسبی برای کفش های او باشد. زیرا تنها در این حالت گرم نگه داشتن پاهای او کفایت می کند.

با این حال تهیه یک جفت کفش نوزاد پسرانه هم برای داشتن یک استایل کامل و بانمک خالی از لطف نیست.

بهترین نمونه کفش پسرانه دارای چه خصوصیاتی است؟

  • اگر فرزند شما تازه راه رفتن را آغاز کرده است، قطعا می توان گفت کفش که در هنگام راه رفتن راحت باشد، بهترین گزینه برای او به حساب می آید. اگر پاشنه و پنجه آن به خوبی طراحی شده باشد می تواند تاثیر زیادی در فرم گرفتن زوایا و بخش های مختلف پای او داشته باشد.
  • در هر حال هر مدلی از مدل های کفش باید دارای قابلیت انعطاف پذیری بالایی باشد. شما باید بتوانید انگشت شست پای او را با دست زدن روی پنچه کفس به راحتی تشخیص دهید.
  • یک کفش پسرانه خوب از مواد مرغوبی هم ساخته شده است. به عنوان مثال از چرم، کتان و یا الیاف طبیعی. در واقع مزیت این مواد آن است که این مواد طبیعی هستند و خاصیت تنفس دارند. اگر این مواد مرغوبیت لازم را نیز داشته باشند، از دوام بالایی نیز برخوردار خواهند بود.

در هنگام تهیه یک جفت کفش پسرانه به چه مواردی توجه کنیم؟

انتخاب کفش به عنوان یک اکسسوری پسرانه یکی از مهم ترین بخش های تهیه لباس برای پسر بچه هاست. وقتی که تصمیم به تهیه یک جفت کفش پسرانه برای فرزند خود را گرفته اید بهتر است به مواردی که در ادامه می آید توجه کنید:

کفش با کفی انعطاف پذیر:

اگر می خواهید یک کفش راحت برای فرزند خود تهیه نمایید، بهتر است کفشی را انتخاب کنید که کفی آن به گونه ای باشد تا کودک بتواند پای خود را تا 40 درجه در آن به راحتی خم کند.

معمولا کفی های چرمی یا لاستیکی این خاصیت را دارند. با این حال به شیار ها و استک های زیر کفش نیز دفت کنید. آن ها می توانند از لغزش کودک جلوگیری کنند.

داشتن ساق جهت حمایت بیشتر:

این موضوع مخصوصا برای کفش پسرانه ای که برای پیاده روی کودک تهیه می شود، باید به درستی رعایت شود. در واقع کفش های کودک باید این خاصیت را داشته باشند که اطراف مچ پای کودک را حمایت کنند.

شاید شما هم این مسئله را نمی دانستید که این موضوع می تواند در راه رفتن درست کودک و هم چنین کاهش فشار وارده بر کمر او نیز موثر باشد.

حتی این کفش ها می توانند با انواع شلوارک پسرانه و برخی مدل های شلوار پسرانه نیز به راحتی ست شوند.

آستر دوزی مناسب کفش پسرانه:

داشتن یک سری ضربه گیر ها و آستر دوزی مناسب در محافظت پاهای کودک مهم و حیاتی است. با داشتن این موارد باز هم کفش فرزند شما باید به گونه ای باشد که به راحتی به پای کودک شما بلغزد. به عبارت دیگر باید این آستر دوزی به گونه ای نباشد که در عین انجام درست وظیفه خود از راحتی پای کودک در کفش بکاهد.

سبک های معروف کفش پسرانه:

  1. کفش های راحت برای قبل از راه افتادن ( این کفش ها را می توانید به راحتی با انواع بلوز نوزاد پسرانه ست نمایید. آن ها عموما ظاهری پرزشی دارند)
  2. چکمه و کفش های ساق دار ( مانند کفش های کابوی و یا نیم بوت های معمولی)
  3. کفش های ورزشی و مخصوص پیاده روی با آستر دوزی و کفی مناسب
  4. کفش های مجلسی و رسمی ( این کفش ها معمولا چرمی بوده و با بند بسته می شوند. با شلوار پارچه ای و پیراهن پسرانه ی رسمی پوشیده می شوند )
  5. کفش های فصلی ( مانند صندل پسرانه و یا بوت و چکمه های زمستانی)

دوام یک جفت کفش پسرانه به چه عواملی بستگی دارد:

اصولا کیفیت و مواد اولیه ای که در تهیه یک کفش مورد استفاده قرار می گیرند، نقش زیادی در تداوم و ماندگاری یک جفت کفش دارند. با این حال مواردی هستند که با رعایت آن ها می توان گفت می توان به عمر کفش ها کمک کرد. باز هم تاکید می کنیم که فرقی نمی کند که یک کفش برای بزرگسالان طراحی شده باشد مثلا کفش زنانه باشد یا کفش مردانه و یا برای کودکان باشد و کفش دخترانه و یا پسرانه باشد.

سایز آن متناسب با پای کودک باشد:

همواره سایز مناسب کفش ها می تواند علاوه بر ایجاد حس راحتی و حفظ سلامتی پای پوشنده، به تداوم عمر خودش نیز کمک کند.

کاملا پر واضح است که اگر کفشی تنگ نباشد، از درزهای خود باز نمی شود. اگر گشاد باشد دچار لقی و پرت شدن و گاه تا خوردگی نمی شود.

یک کفش دوست داشتنی همیشه ماندگار است:

هر چیزی را که دوست داشته باشید، در حفظ و نگهداری آن تلاش بیشتری می کنید. مخصوصا بچه ها که تا حدودی برای وسایل و لباس بچه گانه خود، یک شخصیت خیالی متصور هستند. پس هموراه آن جفت کفش پسرانه ای را تهیه کنید که می دانید پسر شما آن را دوست دارد.

آن گاه شما می توانید آن را به راحتی با پیراهن و تیشرت پسرانه های او هماهنگ کنید.