جوراب پسرانه (7)

دستکش پسرانه (6)

شال گردن پسرانه (8)

صندل پسرانه (6)

کفش پسرانه (6)

کلاه پسرانه (6)

کوله پشتی پسرانه (5)

کیف پسرانه (6)

هدبند پسرانه (6)

اکسسوری پسرانه

اکسسوری پسرانه که در اصطلاح به آن لوازم جانبی پسرانه هم گفته می شود، می توانند باعث گسترش و ایجاد تغییرات زیاد کمد لباس پسرانه شوند. با کمک اکسسوری پسرانه می توانید ظاهر لباس های فرزند خود را تغییر دهید. به این ترتیب گاه لباس های خواهران و برادران بزرگتر او را که برای او اندازه شده است، به صورتی منحصر به فرد درآورید.

درست است که در دنیای لباس دخترانه ، انواع و تعداد اکسسوری های به کار رفته بیشتر است و واقعا کمد لباس آن ها بدون اکسسوری دخترانه چیزی کم دارد، اما نمی توان از تنوع امروزی اکسسوری پسرانه نیز غافل شد و آن ها را دست کم گرفت.

شما در این مقاله دیبا مد با انواع اکسسوری پسرانه و کاربرد هر کدام از آن ها بیشتر آشنا خواهید شد.

انواع اکسسوری پسرانه:

اکسسوری های بکار رفته برای پسر ها بسته به سن و سالی که دارند متغیر است. همچنین نمونه های تولید شده در سال های اخیر از تنوع و گوناگونی زیادی برخوردار است. به طوری که زمانی که باید برای تهیه اکسسوری پسرانه در نظر بگیرید، بی حد و مرز شده است.

با این حال شما با دانستن اطلاعاتی هر چند اندک از مدل و نحوه تهیه اکسسوری پسرانه می توانید تا حدود زیادی در این زمانف صرفه جویی کنید.

کمربندها:

کمر بند به عنوان یک اکسسوری پسرانه می تواند علاوه بر کاربرد اصلی خود، تاثیر زیادی در تغییر ظاهر شلوار های کودک ایجاد کند. کمربند می تواند به بهبود یک دست شلوار پسرانه قدیمی، کمک کرده و همچنین به شما کمک کند تا برای فرزند خود با سلیقه خودش، یک سبک شخصی ایجاد نماید.

کمربند ها مانند دیگر انواع اکسسوری پسرانه در سبک های مختلفی از رنگ های جامد گرفته تا مدل های پولکی، نئونی، چرمی، و گاه حتی چاپ های فانتزی ارائه می شوند.

کلاه و شال گردن پسرانه :

کلاه پسرانه به همراه شال گردن آن در ماه های سرد سال به بهترین وجه می توانند از کودک شما در برابر سرمای هوا محافظت نمایند. همچنین این مدل از اکسسوری پسرانه می تواند به خوبی با طیف وسیعی از لباس بچه گانه هماهنگ شود.

کلاه و شال گردن می توانند یک ژاکت پسرانه معمولی را به یک ژاکت غیر معمولی تبدیل کنند. یک پلیور پسرانه رنگارنگ و یا یک بلوز پسرانه آستین بلند ساده، هنگامی که یک شال گردن رنگی به دور آن انداخته شود، ظاهری تازه پیدا می کند.

البته همواه به این مسئله توجه کنید که چه کلاه و چه شال گردن و استفاده از آن ها نباید هیچ مزاحمتی برای کودک ایجاد نماید.

کفش و کیف پسرانه :

تا بحال دقت کرده اید که یک جفت کفش پسرانه می تواند پای خود را از گلیم اکسسوری پسرانه فراتر گذاشته و به تنهایی یک بیانیه مد به وجود آورد. کاملا درست حدس زده اید. کیف ها به راحتی می توانند تعیین کننده سبک و استایل لباس های پسر شما را تعیین کنند.

همچنین کیف ها با هماهنگی ظاهری بیشتری که ایجاد می کنند، می توانند تمرین خوبی برای ایجاد نظم در امور یک پسر بچه باشند.

جوراب پسرانه :

سفید باشد یا سیاه؟ ساده باشد یا فانتزی؟ آن قدر رنگ و طرح مختلف برای جوراب های پسرانه می توانید بیابید که هیچ گاه پسر شما دو جفت جوراب پسرانه یکسان مانند هم در طول عمرش نداشته باشد.

جوراب ها نیز مانند دیگر مدل های اکسسوری پسرانه تغییرات زیادی می تواند ایجاد کند. به عوان مثال معمولا پسر شما در هنگام ورزش کردن می تواندبا انتخاب های متفاوت جوراب های ساق بلند به شلوارک پسرانه خود ظاهر متفاوتی بدهد.

همچنین در هنگام خواب نیز جوراب ها می توانند نقش زیادی در آراماش کودک ایجاد کنند.

زیورآلات پسرانه :

در سال های اخیر استقبال مادران برای تهیه زیورآلاتی چون دستبند و گردنبند پسرانه برای فرزندان پسرشان بیشتر شده است. یکی از دلایل این امر هم، تنوع زیادی است که در این نمونه از اکسسوری پسرانه ایجاد شده است.

شما به راحتی می توانید یک دستبند پسرانه را متناسب با استایل و رنگ های لباس او انتخاب و تهیه کنید. همچنین دیده می شود که برخی از استایلیست ها به پوشیدن انگشتر و حلقه نیز در برخی از استایل های کودکان تاکید دارند.

این موضوع نمی تواند چندان دور از تمایل خود پسر بچه ها به استفاده از زیورآلات باشد. زیرا که با رسیدن به سن نوجوانی، خود آن ها به تهیه و استفاده از زیورآلات مرتبط با جنسیت خود تمایل نشان می دهند.

نکاتی مهم در تهیه اکسسوری ها:

انتخاب و تهیه اکسسوری پسرانه در حالی برای بسیاری از پسران خردسال اتفاق می افتد که آن ها چندان لذتی از پوشیدن وسایل جانبی نمی برند. البته باز هم این یک نظریه کلی است و به میزان سلیقه فردی کودکان متغیر است. با این حال می توان با ایجاد تغییراتی اندک در ظاهر لوازم جانبی و با کمک خلاقیت، استفاده از آن ها را برای کودک آسان تر کنید. به عنوان مثال شما می توانید با نام گذاری بر روی یک کلاه ساده و رنگی این ذهنیت را به کودک بدهید که با آن دوست شود و برای تغییر گاه به گاه ظاهر خود با او همراه شود.

ایجاد هماهنگی بصری و بیسیک بین لباس های کودک با اکسسوری پسرانه اش می تواند به افزایش تمایل وی در استفاده از آن ها نیز کمک کند. به عنوان مثال برای یک شلوار ساده به همراه پیراهن پسرانه ای که قرار است آن ها را در یک مهمانی عروسی بر تن کند یک اکسسوری زیبا و کلاسیک کراوات و یا پاپیون (  ) است.

در عین حال توجه به مدل و رنگ های به کار رفته در انواع اکسسوری نیز خالی از لطف نیست. یک پسر بچه عاشق باب اسفنجی هیچ گاه از به پا کردن جوراب های فانتزی خود که به شکل باب اسفنجی هستند، خسته و کسل نمی شود.

اضافه کردن اکسسوری پسرانه به لباس های فرزند دلبندتان راهی آسان و در عیم حال شیک برای برطرف کردن ظاهر خسته کننده لباس های تکراری و یا عوض کردن جلوه لباس های قدیمی کودک شما است.

کودکان، چه دختر و چه پسر می توانند از لوازم جانبی جدید خود، که با تغییر هر فصل شکل تازه ای نیز می گیرند، لذت ببرند.