اکسسوری پسرانه (54)

پالتو پسرانه (6)

پولوشرت پسرانه (6)

پیشبندی پسرانه (6)

تیشرت پسرانه (6)

ژاکت پسرانه (6)

شلوار پسرانه (6)

شلوارک پسرانه (7)

بلوز پسرانه (5)

پلیور پسرانه (6)

پیراهن پسرانه (6)

لباس پسرانه

امروزه لباس پسرانه از تنوع و گستردگی زیادی برخوردار است. هنگامی که می خواهید برای تهیه یک لباس پسرانه اقدام کنید با مدل های مختلف و طیف وسیعی از رنگ ها و طرح ها مواجه می شوید که همه آن ها شیک و زیباست و می تواند انتخاب شما را سخت و وقت گیر کند.

چه بخواهید یک لباس پسرانه برای فرزند خود تهیه کنید و چه به عنوان هدیه به سراغ پوشاک پسرانه بروید، در هنگام انتخاب ملاحظات زیادی را باید در نظر بگیرید.

این ملاحظات شامل اندازه ، کیفیت ، قیمت و سبک لباس پسرانه است.

شاید در وهله اول در نظر گرفتن این موراد سخت و پیچیده باشد، اما شما می توانید با در نظر گرفتن نکاتی آسان، از این مراحل پیروزمندانه عبور کنید. ای مقاله دیبامد به شما در این موضوع کمک می کندو

نکات کاربردی در هنگام تهیه لباس پسرانه:

  • در ابتدا بودجه ی خود را جهت تهیه لباس پسرانه در نظر بگیرید. به این ترتیب پیدا کردن لباس در محدوده بودجه شما کار دشواری نخواهد بود.
  • در هنگام خرید لباس پسرانه، به رشد سریع کودک نیز توجه کنید. این بدان معنی نیست که لباسی تهیه می کنید، کاملا گشاد و بی استفاده باشد بلکه می تواند با کمی بلندی و آزادی بیشتر، نگرانی شما را در مورد رشد ناگهانی کودک برطرف کند.
  • همواره سعی کنید لباسی که تهیه می کنید جزو لیست لباس های ضروری و مورد استفاده پسرتان باشد. بد نیست در این مورد به آب و هوای محلی که در آن زندگی می کنید توجه کنید. به نظر می آید کسانی که در مناطق گرم جنوب کشور زندگی می کنند چندان به آماده کردن لباس بافتنی و … نداشته باشند.
  • حتما نظر فرزند خود را مخصوصا پسران جوان را در هنگام تهیه لباس بپرسید. اگر سبک و رنگ لباس پسرانه مورد پسند خودشان باشد، می تواند در اعتماد به نفس و حس خوب آن ها بسیار تاثیر گذار باشد.
  • برای مناسب های خاص مثل نوروز، شب یلدا و… به فکر تهیه لباس پسرانه فانتزی و طرح دار متناسب با آن مناسبت باشید. این کار به دنیای کودکان و جهانی که آن را جستجو می کنند جلوه تازه ای می دهد و برایشان یک تفریح به حساب می آید.
  • یکی از مواردی که می تواند به راحتی فرزندتان کمک کند، اندازه مناسب لباس هایشان است. در هنگام تهیه لباس بهتر است به روش اندازه گیری که در ادامه آمده است توجه بفرمایید.

نحوه اندازه گیری لباس پسرانه:

بعد از آن که مطمئن شدید قصد تهیه کدام یک از تکه های لباس پسرانه را دارید باید به اندازه آن دقت کنید.

معمولا چه در هنگام تهیه لباس پسرانه به صورت حضوری و چه ب صورت  اینترنتی، دقت کردن به دو پارامتر مهم است:

1 .دور سینه

2 . دور کمر

سایز لباس بچه گانه برای دختر و پسر تا پایان دوره نوباوگی کودک (حدودا 2 سالگی)، فرقی ندارد. اما بعد از این سن، تغییرات کمی در اندازه لباس پسرانه با لباس دخترانه نمایان می شود.

از آن جایی که در بازار پوشاک، هیچ گونه اندازه استانداردی در بین لباس ها وجود ندارد، بهتر است به سایزی که بر روی اتیکت لباس ثبت شده است، دقت نکرده و حتما آن را برتن کودک پرو، و یا جدول راهنمای سایز را مطاله نمایید.

با این حال، می توانید اگر تنها از یک برند خاص، لباس پسرانه مورد نظر خود را تهیه می کنید، دیگر به اندازه های آن تولیدی اعتماد کرده و نگران اندازه لباس خود نباشید.

روند تولید لباس بچه گانه، از کجا و به چه شکلی آغاز شد؟ روندی که تا به امروز ادامه داشته و بر وسعت و نوآوری های آن افزوده شده است.

لباس پسرانه و چگونگی تغییرات آن در دنیای مد:

تقریبا در سال های دهه 1780 میلادی بود که اولین نمونه های لباس پسرانه تولید شد و مورداستفاده قرار گرفت. این لباس که به طور خاص تنها برای پسران گروه سنی بین 3 تا 7 سال بود، ” کت و شلوار های اسکلتی ” نام داشت. از آن جهت به آن ها اسکلتی گفته می شد، که بسار تنگ بوده و به بدن می چسبیدند. این نمونه لباس بچه گانه از شلوار های مچ پا تشکیل شده که به همراه پیراهن های یقه برگشته و همچنین یک ژاکت کوتاه یا یک جلیقه پوشیده می شد.

شلوار هایی که از لباسهای سواره نظام الگو برداری شده بودند، منجر به ایجاد شلوار های اسکلتی در بین لباس مردانه هم شده بودند. اما با این حال پوشیدن بند های شانه، توانست آن ها را از شلوار های مخصوص پسربچه ها متمایز سازد.

در همین دوره پوشیدن پیراهن های پسرانه با یقه برگشته نیز رواج یافت که الگوبرداری از لباس های بزرگسالان بود و نشانه ای از یک نگرش جدید در لباس پسرانه بود.

شلوار یک لباس پسرانه رسمی:

آیین لباس های کوچک مردانه برای پسران تا دهه 1800 ادامه داشت و همچنان از آن به عنوان یک ” شکنجه” برای کودکان یاد می شود. اگرچه این موضوع تنها برای شلوار و نه پیراهن صادق بود. مهم ترین عاملی که باعث می شد دیگر این روند برای یک پسر بچه از جایی به صورت کامل قطع شود، رسیدن به سن بلوغ بود. پس رسیدن به سن بلوغ نه تنها برای خودشان که برای والدین آن ها هم اهمیت ویژه ای داشت.

تا قبل از آن سال ها لباس پسرانه برتن پسران از حدود 3 تا 7 سالگی شلوار های اسکلتی و یک تونیک بلند تا زانو برروی شلوار، به عنوان پیراهن بود.

کت و شلوار های بلند پسرانه که کت آن تا زانو می رسید توانست شلوار های تنگ اسکلتی را کمرنگ کند و در اواخر دهه 1820 و تا چهل سال بعد آن هم در مد باقی بماند.

تا آن که شلوار های بلند مشکی پسرانه برای پسر بچه های شش تا هفت ساله، رواج یافت. این انقلابی در تاریخ لباس پسرانه به حساب می آید زیرا در این زمان بود که پسران نوجوان با پوشیدن کت های کوتاه و کمر دار، دیگر کتهای بلند کودکی را کنار گذاشته و به این ترتیب آن را به نشانه ای از ورود به دنیای بزرگسالی تبدیل کردند.

شلوارک یک لباس پسرانه:

از دهه 1860 تا 1880 دامن نیز به لباس پسرانه اضافه شد.البته با رنگ هایی ملایم تر و جزئیاتی کم تر نسبت به مدل های دخترانه در آن زمان.

شلوارک پسرانه نیز در همین دوره طراحی شد و به عنوان لباس پسر بچه های هفت تا چهارده ساله به رسمیت رسید.

در سال های بین 1870 تا 1940 میلادی، بود که تنها تفاوت لباس میان پسران نوجوان و بزرگتر از آن ها این بود که پسران نوجوان برای رفتن به مدرسه شلوارک و بزرگترهایشان شلوار های بلند می پوشیدند.

ابتدای دهه 1900، نقطه عطفی در روند لباس پسرانه به حساب می آید. آن جا که پسر بچه ها از سنین حدود 3 سالگی می توانستند شلوار های بلند بپوشند. این موضوع تا قبل از آن همواره عجیب و دور از انتظار تلقی می شد.

با شروع قرن بیستم میلادد، شلوار نیز به شکلی باورنکردنی به عنوان لباس دخترانه مورد استقبال قرار گرفت.

در دهه 1920 لباس بازی کودکان سه تا پنج ساله که به رسمیت رسید، شلوار به همراه یک پیراهن کوتاه بود.