بلوز بافتنی نوزاد دخترانه (2)

پلیور بافتنی نوزاد دخترانه (3)

پیراهن بافتنی نوزاد دخترانه (3)

ژاکت بافتنی نوزاد دخترانه (3)

سرهمی بافتنی نوزاد دخترانه (3)

شلوار بافتنی نوزاد دخترانه (3)

بافت نوزاد دخترانه

یافتن یک دست لباس بافت نوزاد دخترانه مطمئن ترین راه و نمونه لباس گرم نوزاد دخترانه از زمان های قدیم رواج داشته است. به همین دلیل است که بسیاری از والدین تصمیم می گیرند که خودشان به تهیه آن اقدام کنند.

امروزه به دلیل گسترش ماشین آلات نساجی، بافت نوزاد دخترانه را می توان به صورت ماشینی هم یافت. نمونه های بافته شده بادست از آن جایی که جزئ صنایع دستی و هنر های دستی قرار می گیرند، از ارزش و اعتبار بالایی برخوردارند. اما با این همه نمی توان از برخی مدل هایی که تنها با کمک ماشین های بافتنی به دست می آیند هم غافل شد.

اگر می خواهید شما هم قبل از بررسی مدل های دستی و ماشینی بافت نوزاد دخترانه ای که در سایت دیبامد قرار گرفته است، کمی دانش خود را راجع به مدل های بافتنی و روش های انتخاب و تهیه آن ها بالاتر ببرید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

نکاتی راجع به تهیه بافت نوزاد دخترانه :

تهیه انواع لباس بچه گانه می تواند با در نظر گرفتن اصولی ساده قبل از انتخاب آن ها به یک امر راحت و آسان تبدیل شود. کافی است با رعایت این نکات و در نظر گرفتن نیاز واقعی خود و نوزادتان از یک لباس نوزاد دخترانه اقدام به تهیه لباس کنید.

در نظر گرفتن سایز مناسب بافت نوزاد دخترانه:

همان طور که می دانید، نوزادان به سرعت رشد می کنند. گاهی می بینید که یک بلوز نوزاد دخترانه تنها توانسته است برای یک هفته مناسب نوزاد شما باشد.

حل کردن این مسئله در نگاه اول کمی سخت به نظر می رسد اما راه حلی که ما برای آن پیشنهاد می کنیم، تهیه تعداد کمی لباس اما  در سایز های بزرگتر است. زیرا اگز شما بخواهید تعداد زیادی بافت نوزاد دخترانه را تهیه کنید که تنها در یک مدت کوتاه قابل استفاده باشد، می تواند از لحاظ مادی صرفه نداشته باشد.

پس سایز مناسب نوزاد خود را در نظر بگیرید. حتی اگر می خواهید لباس های بافت نوزاد دخترانه را در منزل و با دومیل بافتنی تهیه کنید. در این حالت هم باید به یاد داشته باشید که باید برای یک زمان در آینده دانه های ژاکت دخترانه نوزادی را بیندازید. بنابراین تا چند ماه بعد که بافت نوزاد دخترانه آماده شد، می توانید با خیال راحت آن را بر تن دختر دلبندتان بپوشانید.

دقت در انتخاب یک جنس مرغوب:

شما کاملا با این مسئله آشنایی دارید که نوزادان و کودکان نوپا پوست بسیار حساسی دارند. چه در برابر تغییرات آب و هوایی و چه در برابر جنس مواد به کار رفته شده در لباس های شان می توانند به سرعت واکنش نشان دهند.

به این ترتیب یافتن بافت نوزاد دخترانه با بهترین و مرغوب ترین مواد به کار رفته شده در آن می تواند یک گام مهم در انتخاب لباس نوزاد باشد.

این مسئله می تواند با در نظر گرفتن جنس نخ های به کار رفته در بافت نوزاد دخترانه انجام شود. عموما نخ های پشمی به دلیل آن که می توانند علاوه بر ایجاد گرمای بیشتر، خاصیت تنفسی هم داشته باشند از محبوبیت بالاتری برخوردار هستند. اما از آن جایی که پشم خالص می تواند پوشت نوزاد را تحریک کرده و سبب خارش آن گردد، بهتر است با کمی ناخالصی همراه گردد. به این ترتیب می توان امیدوار بود که بر عمر آن ها نیز افزوده می گردد.

در تهیه بافت نوزاد دخترانه به دقت راهنمای آن را مطالعه فرمایید. جنس نخ و مواد به کار رفته در آن را بررسی کنید. همچنین در خرید حضوری، اگر این موارد بر روی کاتالوگ محصول دیده نشد، قسمتی از آن را به صورت مستقیم بر روی پوست دست خود گذاشته و آن را تست کنید.

سبک و استایل مناسبی را انتخاب نمایید:

گاهی وسوسه می شوید تا یک بافت نوزاد را بدون در نظر گفتن استایلی که مورد علاقه شماست، صرفا برای گرم نگه داشتن نوزادتان، انتخاب نمایید. کافی است این نکته را به یاد داشته باشید که متاسفانه آمار ها نشان داده است حدکثر متوسط استفاده ای که ما از لباس هایی که دوست شان نداریم، می کنیم بین دو الی سه مرتبه است.

البته این موضوع برای لباس بچه گانه به نحوی دیرگر نیز دنبال می شود. که قطعا با لباس های بزرگسالان چون لباس زنانه و لباس مردانه متفاوت است.

منظور از استایل مناسب لباس نوزاد، چه لباس نوزاد پسرانه و چه دخترانه، ایمن بودن آن هاست. به این ترتیب که لباس یک نوزاد بید فاقد هرگونه زیپ، تسمه، مروارید و موارد این چنینی باشد. زیرا هرکدام از بدلیجات به کار رفته در لباس های نوزاد می تواند احتمال خفگی را برای نوزاد ایجاد کند.

در واقع بعد از در نظر گرفتن موراد ایمنی لباس نوزاد، می توانید آن گاه نگران زیبایی آن باشید.

اگر این سه نکته مفید را هموراه به یاد داشته باشید، می توانید با خیال راحت، همچون یک پدر یا مادر با تجربه اقدام به تهیه انواع بافت نوزاد دخترانه نمایید.

انواع بافت نوزاد دخترانه :

همان طور که گفته شده امروه با کمک پترن های نوین بافتنی و ماشین آلات پیشرفته می توان از صنعت نساجی انتظار بافته شدن انواع مدل های بافتنی را داشت.

از جمله لباس هایی که می توانید آن ها را در زیر مجموعه بافت نوزاد دخترانه بیابید، مواردی از این دست است:

نحوه نگهداری و شستشو بافت نوزاد دخترانه :

از آن جایی که شما باید مرتبا لباس های نوزاد ازجمله لباس زیر نوزاد دخترانه و لباس های بیرونی او را در روز یک بار و در مواردی چند بار بشورید، بهتر است موارد زیر را برای شستن انواع بافت نوزاد دخترانه رعایت کنید تا در صورت امکان به آن ها آسیب کمتری بر اثر شستشو وارد شود. قبل از آن لازم به یاد آوری است که بهترین راه شستشوی بافت نوزاد ، شستن آن با دست می باشد.

این موارد شامل نکات زیر می باشد:

  1. سعی کنید هموراه برای شستشوی بافت نوزاد دخترانه از آب گرم استفاده کنید.
  2. در آب گرمی که تهیه کرده اید، از مواد شوینده ملایم و نرم کننده بریزید.
  3. بافت نوزاد را درون آب به مدت 10 تا 15 دقیقه خیس کنید.
  4. لباس بافتنی را از قبیل شلوار و ژاکت دخترانه بافته شده را به آرامی و با دقت چنگ بزنید.
  5. بعد از شستشو آن را مجددا با آب گرم آبکشی کنید.
  6. آنگاه به آرامی فشار دهید تا آب آن تا حد ممکن خارج گردد.
  7. سعی کنید آن را به صورت کاملا صاف روی بند بیندازید تا خشک شود.