پلیور کاپشنی نوزاد دخترانه (4)

سرهمی کاپشنی نوزاد دخترانه (3)

شلوار کاپشنی نوزاد دخترانه (3)

کاپشن نوزاد دخترانه

زمستان رسیده است و شما می خواهید دختر دلبند خود را در حالی که یک کاپشن نوزاد دخترانه بر تن دارد، به بیرون از منزل ببرید. همه حتی نوزادان و کودکان نوباوه نیاز به هوای تازه دارند. با این وجود، شما باید به گونه ای هوشمندانه عمل کنید تا در صورت بالا و پایین رفتن دمای بدن نوزاد به راحتی بتوانید با کم و زیاد کردن لباس هایش به راحتی این تعادل را مجددا ایجاد کنید.

ما در دیبامد تلاش کرده ایم تا علاوه بر فراهم کردن انواع مدل ها و رنگ های کاپشن نوزاد دخترانه نکاتی را نیز در جهت استفاده بهتر از این لباس گرم نوزاد دخترانه برای شما بیاوریم. تا اگر یک مادر یا پدر تازه کار هم هستید هیچ نگرانی در این خصوص نداشته باشید.

استفاده مناسب از کاپشن نوزاد دخترانه:

انواع لباس بچه گانه با طراحی ها و ساختار خاص مربوط به خود، روش های مختلفی در جهت استفاده هر چه بهتر از خود را می طلبند.

بهتر است با رعایت موارد زیر علاوه بر بالا بردن طول عمر یک لباس گرم نوزاد دخترانه همچون کاپشن، به سلامتی نوزاد خود نیز کمک کنید:

گرم نگه داشتن نوزاد در شب:

نکته ای که بار ها و در خلال توضیحاتی که راجع به همه انواع لباس نوزاد آمده است، ذکر این موضوع است که نوزادان برخلاف بزرگسالان قادر به تنظیم دمای بدن خود نیستند. در آغاز زمستان و با سرد تر شدن دمای هوا شما به روشنی به این موضوع پی می برید. زیرا دست و پاهای کوچک نوزاد سرد می شوند و اگر به خوبی گرم نشوند، همانطور سرد باقی می مانند. در هنگام خواب شبانه این موضوع باید به درستی چک شود. زیرا خواب راحت نوزاد نیز در گرو حفظ دمای مناسب بدنش است.

برخی مطالعات نشان داده است که لایه های اضافی لباس نوزاد دخترانه می تواند موجب سندرم مرگ ناگهانی او گردد. پیشنهاد ما در زمانی که شما می خواهید در ساعات آخر شب که فرزند خوابیده خود را از به هردلیلی به همراه خود از منزل خارج کنید، این است که از یک کاپشن نوزاد دخترانه زیپ دار در این شرایط استفاد ه کنید. زیرا شما می توانید به راحتی با باز و بسته کردن زیپ کاپشن او دمای بدن نوزاد دلبند خود را کنترل کنید.

بیرون بردن نوزاد در روزهای برفی:

کاپشن نوزاد دخترانه را می توانید بسته به روزهای خاصی که از سال که از نظر دمایی در آن قرار گرفته اید، و یا منطقه جغرافیایی که در آن زندگی می کنید، مورد استفاده قرار دهید. به یاد داشته باشید که کاپشن نوزاد دخترانه یک لباس گرم است که بر روی بافت نوزاد دخترانه و یا زیردکمه ای گرم نوزاد دخترانه پوشانده می شود و می خواهد با ایجاد یک لایه ضد رطوبت و گرم به حفظ دمای بدن نوزاد کمک نماید.

معمولا در یک روز برفی و یا بارانی به دلیل آن که هوا از رطوبت بالایی برخوردار است، پیشنهاد همه کارشناسان استفاده از یک کاپشن نوزاد دخترانه به صورت سرتاسری بر روی دیگر لباس های گرم او می باشد. زیرا دمای ایده آل بدن نوزاد در هر محیطی و فارغ از شرایط جوی چیزی بین 25 تا 27 درجه سانتی گراد است. شما باید بتوانید به هرطریق ممکنی این دما را برای نوزاد فراهم آورید.

در هنگام خواب و استراحت نوزاد:

امروزه مدل هایی از کاپشن نوزاد دخترانه در بازار موجود است که در واقع یک کاپشن سرهمی است. این مدل از کاپشن ها از یک بلوز نوزاد دخترانه آستین بلند کاپشنی به همراه یک شلوار گرم نوزاد دخترانه با یک ترکیب و فرم کاپشنی تشکیل شده است.شما می توانید آن را به راحتی به جای یک کیسه خواب مورد استفاده قرار دهید. از آن جایی که این کاپشن ها جلوی تحرک آزادانه نوزاد را می گیرند تنها در مواقع خواب و یا استراحت نوزاد یا کودک نوپای شما مناسب هستند.

این موضوع می تواند برای نوزادی که به هیچ وجه یک پتو را نمی تواند بر روی خود به دلیل تحرک بالای دست ها و پاهایش در طول خواب شبانه رعایت کند، نیز مفید باشد. شما می توانید این امر را به راحتی با کمک یک کاپشن نوزادی دخترانه برطرف سازید.

همچنین شما می توانید به آسانی از یک کیسه آب گرم نیز در مواقع ضروری در این مدل از کاپشن نوزاد استفاده نمایید.

در هنگام پیاده روی :

اگر برای یک هواخوری معمولی در روز های سرد زمستانی تصمیم به بیرون رفتن از منزل گرفته اید، بهتر است بر تن دختر کوچک خود یک کاپشن نوزاد دخترانه را بپوشانید. کاپشن ها علاوه بر خاصیت ضد آب بودنشان می توانند تا حدودی به عنوان یک بادگیر هم عمل کنند. این یکی از مزایایی است که کاپشن نوزاد پسرانه و دخترانه نسبت به پلیور پسرانه و پولیور دخترانه معمولی دارد.

دقت در انتخاب سایز کاپشن نوزاد دخترانه:

یکی از مواردی که باید به صورت جدی در انتخاب کاپشن نوزاد به آن توجه کنید، سایز درست و صحیح آن است. کاپشن ها یک لایه لباس بیرونی برای نوزاد به حساب می آیند. قرار است شما این لباس را بر روی حداقل یک لایه لباس دیگر بر تن نوزاد نمایید.

بهتر است همواره در هنگام تهیه کاپشن نوزاد، تلاش کنید سایز آن حداقل یک الی دو سایز از اندازه بیشتر از سایز معمولی نوزاد باشد.

نکات مهم در هنگام استفاده از کاپشن نوزاد دخترانه :

اصل لایه لایه بودن لباس های نوزاد:

همواره اصل لایه لایه پوشاندن لباس بر  تن  نوزاد را در هر شرایطی حتی هنگام استفاده از کاپشن نوزاد در هوای سرد زمستانی رعایت کنید.

شما می توانید با یک لباس زیر نوزاد دخترانه همچون یک تاپ شلوارک دخترانه از جنس نخ پنبه شروع کنید. یک تیشرت نوزاد دخترانه و یا یک بلوز را بر روی آن بپوشانید .

از استفاده از کلاه اضافی غافل نشوید :

درست است که اکثر مدل های کاپشن نوزاد خود داری یک کلاه سرخود هستند اما همواره شما نیاز به یک کلاه نوزاد دخترانه و یا برای خاطر جمع بودن به یک کلاه و شال گردن نوزاد دخترانه احتیاج خواهید داشت. زیرا کلاه کاپشن ها نمی تواند به تنهایی به گرم شدن سر نوزاد کمک کنند. آن ها در بهترین حالت می توانند از نفوذ رطوبت و باد به اطراف سر و گردن نوزاد پیشگیری کنند.

گرم نگه داشتن دست های نوزاد:

درست که کاپشن نوزاد دخترانه می تواند تا حدود زیادی دمای بدن نوزاد را متعادل نگه دارد، اما دست های نوزاد از آن بیرون آمده است. برای آن که دست او را گرم نگه دارید حتما از یک جفت دستکش نوزاد دخترانه در این موارد استفاده نمایید.

در هر حال به عنوان یک نکته ایمنی مهم، همیشه از خشک بودن بدن نوزاد در صورت استفاده از انواع کاپشن نوزاد پسرانه یا دخترانه اطمینان حاصل کنید. زیرا با بالارفتن دما ممکن است کودک تعریق داشته و اندکی رطوبت مانده در لباس های او موجب هیپوترمی شود. در این صورت بهتر است با کم کردن لایه های لباس نوزاد به تعدیل رطوبت بدن او کمک نمایید.