نمایش 9 24 36

کلاه و شال گردن نوزاد دخترانه

آیا دختر کوچک من به ” کلاه و شال گردن نوزاد دخترانه ” احتیاج دارد؟

آیا پوشاندن سر دخترم با کلاه می تواند به رشد موهای او آسیبی وارد کند؟

شال گردن دخترانه چگونه می تواند دختر کوچک و نوپای مرا گرم کند؟

و…

اغلب شما به عنوان والدین یک نوزاد با سوال هایی از این دست مواجه شده اید. ما در این مقاله دیبامد به شما کمک می کنیم تا بتوانید پاسخ به سوال های خود را در مورد این اکسسوری نوزاد دخترانه پیدا کنید.

کلاه و شال گردن نوزاد دخترانه و فرزند شما:

کلاه ها از جمله آن دسته از لباس نوزاد هستند که در همان روزها و ساعات آغازین زندگی، بر تن نوزاد پوشانده می شوند. می توان گفت آن ها اولین لباس هایی هستند که با انسان ها ارتباط برقرار می کنند.

شاید به شما در بیمارستان و درست چند دقیقه بعد از زایمان گفته شود که بر روی سر دختر کوچک تان، یک کلاه نوزاد دخترانه بگذارید. بهتر است این مسئله را به خاطر داشته باشید که بویی که از نوزاد ساطع می شود و معمولا بیشتر در اطراف سر او به مشام میرسد، در مادر می تواند موجب ترشح اوکسی توسین گردد که خود به دفع کامل جفت کمک می کند. پس نیازی نیست در حالی که نوزاد را برای هم دمایی با محیط بر روی سینه مادر گذاشته اید به پوشاندن سر او با یک کلاه نوزادی مبادرت ورزید.

اما در صورتی که می خواهید او را به بیرون از منزل ببرید و هوا سردتر از دمای معمولی خانه شماست، و یا نوزاد شما نارس است، قطعا شما نیاز به کلاه و شال گردن نوزاد دخترانه و البته یک جفت جوراب نوزاد دخترانه برای دختر کوچک خود دارید.

مزایای استفاده از کلاه و شال گردن نوزاد دخترانه:

کلاه ها به همراه دستمال گردن ها و یا شال مخصوص به خود برای همه فصول طراحی شده اند. کافی است شما به این نکته توجه کنید که نیازی نیست همواره از کلاه و شال گردن نوزاد  به صورت همزمان استفاده نمایید.

همچنین کلاه و شال گردن نوزاد می تواند در هنگام پوشیده شدن بر سر نوزاد در او احساس امنیت و آرامش ایجاد کند. درست همانند پتویی که شما آن را به دور خود می پیچید.

کلاه و شال گردن نوزاد دخترانه هر گاه با هم دیگر مورد استفاده قرار بگیرند، می توانند به سرعت دمای بدن نوزاد را نگه داشته و بالا ببرند. زیرا دمای بدن عموما در اطراف سر و گردن است که می تواند برای سرد شدن و یا گرم شدن، تحریک شود.

از مزایای دیگر کلاه و شال گردن می توان به فواید آن از نظر اجتماعی  اشاره کرد.  کلاه و شال گردن نوزادمی تواند تا درصد بسیار بالایی از بوسیده شدن نوزاد شما توسط غریبه ها ممانعت به عمل آورد.

چه زمانی از کلاه برای نوزاد خود استفاده نماییم؟

کلاه هامعمولا برای محافظت از نوزاد مورد استفاده قرار می گیرند.

  1. محافظت از نوزاد در برابر هوای سرد و حفظ دمای بدن او
  2. محافظت از نوزاد در برابر تابش نور خورشید

به گفته برخی از کارشناسان بهتر است سر نوزاد را دمای هوای کمتر از 12 درجه سانتی گراد و بالا تر 25 درجه سانتی گراد، با یک کلاه مناسب بپوشانید.

چرا نوزاد در هوای گرم به کلاه احتیاج دارد؟

دمای زیاد و تابش نور خورشید برای پوست حساس نوزاد شما می تواند بسیار خطرناک باشد. در برخی مواقع اگر شما یک لباس بچه گانه مناسب با این شرایط اب و هوایی برای فرزند خود تهیه نکنید، ممکن است کودک شما دچار گرمازدگی شود. همچنین شما نمی توانید به دلیل حساسیت پوست نوزاد در این سن، از کرم های ضد آفتاب استفاده نمایید.

پس همواره دقت کنید که از یک کلاه و یک عدد دستمال سر ماسب در این شرایط بهره بگیرید. یک کلاه و شال گردن نوزاد دخترانه که برای فصل تابستان طراحی شده است به راحتی می تواند اطراف سر و گردن نوزاد شما را به خوبی بپوشاند.

اما در شرایطی که هوا رو به سردی گذاشته است و شما می خواهید نوزاد را همراه خود از خانه بیرون ببرید، وجود یک جفت کلاه و شال گردن نوزاد ضروری به شمار می آید.

اینکه بدانید در چه زمانی می توانید به درستی از کلاه و شال گردن برای فرزند خود استفاده کنید، بهتر است گردن او را لمس کنید. گردن نوزاد می تواند به خوبی به شما نشان دهد که دمای بدن نوزاد شما بالا رفته و یا پایین آمده است.

نکاتی در جهت انتخاب و پوشش کلاه و شال گردن نوزاد:

جنس کلاه و شال گردن:

به یاد داشته باشید همواره از کلاه و شال گردن نوزاد دخترانه ای استفاده نماید که از موادی با کیفیت بالا ساخته شده باشند.

معمولا لباس گرم نوزاد دخترانه ای که از مواد ارگانیک چون پشم و پنبه با ترکیبی از مواد مصنوعی هستند، می توانند در فصل های مختلف سال به معتدل کردن دمای بدن نوزاد کمک کنند.

همچنین از آن جایی که کلاه و شال گردن نوزاد درست مانند آن دسته از لباس نوزاد دخترانه ای که با پوست نوزاد تماس مستقیمی دارند، از موادی ساخته شده باشند که حساسیت زا نیستند.

چگونه بتوانیم یک کلاه و شال گردن را بر تن نوزاد بپوشانیم؟

اینکه شما بخواهید کلاه و شال گردن نوزاد پسرانه و یا دخترانه ای را بر تن نوزاد خود بپوشانید، ممکن است با دشواری هایی روبرو شوید. بهتر است برای جلوگیری از پیش آمدن این موضوع، موارد زیر را در نظر بگیرید.

  • به گونه ای عمل کنید که کلاه و شال گردن جزئی ضروری در پوشش او به حساب می آید. مثلا گاهی لباس پوشاندن بر تن نوزاد و یا کودک نوپای خود را با کلاه و شال گردن نوزاد دخترانه آغاز کنید.
  • تلاش کنید کلاه و شال گردنی را تهیه کنید که نگه داشتن آن بر روی سر و گردن برای نوزاد راحت باشد. به عنوان مثال کلاهی تهیه کنید که خود بند دارد و یا شال گردنی که خود گرهی سرخود دارد.
  • پیگیری در امر پوشیدن کلاه، خود می تواند به کودک شما کمک کند تا با پوشیدن کلاه ارتباط خوبی برقرار کند. معمولا عادت دادن کودک همواره با تکرار و تمرین به دست می آید.