نمایش 9 24 36

زیردکمه ای گرم نوزاد دخترانه

همه ما لباس های زیردکمه ای نوزاد دخترانه را مشاهده کرده ایم. شاید این لباس نوزاد های یک تکه که می توانند به کلی بدن نوزاد را بپوشانند، را بتوان یکی از جذاب ترین طراحی های لباس بچه گانه دانست.

بسیاری از مردم بر این اعتقاد هستند که تنها همین مدل از لباس گرم نوزاد دخترانه است که می توانند آن ها را در روز های سرد پاییز و زمستان بر تن نوزاد خود کنند. و به این ترتیب در مواقعی که می خواهند پوشک نوزاد را تعویض نمایند، نگران سرما خوردن او نباشند.

زیردکمه ای گرم نوزاد دخترانه مدل ها و سبک های گوناگونی دارد. همچنین طراحان و خیاطان ماهر توانسته اند انواع لباس نوزاد دخترانه را به صورت زیردکمه دار طراحی نمایند و به معرض استفاده بگذارند.

آن چه که در این مقاله از سایت دیبامد می خواهیم به آن توجه کنیم، انواع مدل ها ، سبک ها و کاربردهای لباس های زیردکمه ای گرم نوزاد دخترانه است.

انواع مدل های زیردکمه ای گرم نوزاد دخترانه :

زیردکمه ای گرم نوزاد دخترانه به لباس هایی از نوزاد دخترانه گفته می شود که علاوه بر وجود دکمه هایی در انتهایی ترین بخش خود یعنی محل اتصال فاق، از پارچه های پشمی، بافته شده و یا تو کرک ساخته شده باشند. در واقع این لباس های زیردکمه ای گرم را می توان به عنوان یک لباس گرم نوازاد دخترانه به صورت مستقل مورد استفاده قرار داد.

انواع مدل ها و استایل های مختلف زیردکمه ای نوزاد گرم نوزاد دخترانه سبب ایجاد تفاوت های ظاهری، عملکرد های متفاوت و استفاده های گوناگون شده است. در این قسمت تعدادی از این مدل ها را بررسی می نماییم:

سرهمی گرم نوزاد دخترانه :

این لباس از یک بلوز نوزاد دخترانه به همراه یک شلوار که به هم دیگر متصل شده اند تشکیل شده است. از آن جایی که می توان آن ها را در هوای خنک و سرد بر تن نوزاد پوشاند، معمولا از پارچه های ضخیم و پشمی تولید شده اند. همچنین در قسمت فاق آن دکمه هایی برای باز شدن شلوار به چشم می خورد که می توانند در مواقع تعویض لباس و یا تعوض پوشک نوزاد مفید و کاربردی باشند.

شاید محبویبت این مدل از زیردکمه ای نوزاد دخترانه را بتوان به اوایل قرن نوزدهم میلادی نسبت داد. اما این محبوبیت تا سال های سال ادامه داشته و به امروز رسیده است. در واقع نمونه های اولیه آن همان سرهمی دخترانه و مدل های پیشبندی پسرانه بود که کودکان در هنگام بازی کردن و جست و خیز می پوشیدند تا لباس هایشان مرتب بماند. همچنین زنان آن دوره نمونه هایی از آن را به عنوان سرهمی زنانه در مناطق ساحلی بر تن خود می پوشاندند.

به مرور زمان استفاده از این سرهمی ها تنها برای نوزادان و کودکان پابرجا ماند و برای زنان و خانم های مسن تر کم رنگ تر شد. رمپر، اورآل یا سرهمی نوزاد دخترانه یادآور دوران ویکتوریایی است. در واقع لباسی است که بسیار شبیه به لباس های معمولی است با یک لایه شکل گرفته برای پوشاندن پوشک نوزاد.

لباس زیر گرم نوزاد دخترانه :

این مدل از زیردکمه ای نوزاد دخترانه از یک تیشرت نوزاد دخترانه به همراه یک شلوار تشکیل شده است.

گاهی به جای تیشرت می توانید یک تاپ نوزاد دخترانه را نیز در این مدل از زیردکمه ای نوزاد دخترانه مشاهده کنید.

از ان جایی که این لباس زیردسته لباس گرم نوزاد دخترانه است، از پارچه های ضخیمی تولید شده است. همچین به این علت که آستین های کوتاهی دارد می تواند به عنوان لباس زیر نوزاد دخترانه و یا لباس خواب او در شب های خنک پاییزی در منزل مورد استفاده قرار گیرد.

این زیردکمه ای نوزاد دخترانه می تواند به راحتی پوشک نوزاد را بپوشاند. همچنین به کودک نوپای شما امکان راه رفتن و بازی کردن را به سادگی اعطا می کند. شما می توانید آن ها را به جای یک پیراهن دخترانه به صورت مستقل مورد استفاده قرار گیرد.

اگر مقاله ما را در قسمت زیردکمه ای نوزاد دخترانه مطالعه کرده باشیدف به خوبی می دانید که انواع زیردکمه ای نوزادان می تواند از این جهت که لباس نوزاد را برای ساعات طولانی می تواند مرتب نگه داردف از اهمیت بالایی برخوردار است. این مزیت می تواند برای لباس گرم نوزاد دخترانه یک اصل ضروری به حساب بیاید. زیرا بسیاری از والدین بر این باورند که  فرزندانشان می توانند در هنگام نامرتب شدن لباس هایشان در هوای سرد زمستان و پاییز به راحتی سرما بخورند.

فواید استفاده از زیردکمه ای گرم نوزاد دخترانه :

این موضوع که ما در dibamod.ir تلاش کرده ایم تا به مدل های زیردکمه ای گرم نوزاد دخترانه بها داده و آن ها را درقسمتی جداگانه قرار دهیم، نشان از این است که معتقدیم به دلایل زیر هر مادری باید یک حداقل یک نمونه از آن را در کمد لباس بچه گانه خانه اش داشته باشد. این دلایل عبارتند از:

راحتی در انتخاب و تعویض لباس نوزاد :

کاملا این نگرانی که ساعت های طولانی را باید صرف پیدا کردن شلوار و بلوزی شد که با هم دیگر تناسب دارند، قابل درک است. اما یک زیردکمه ای گرم نوزاد دخترانه به راحتی می تواند این نگرانی را برطرف نماید. زیرا می توانید تنها با یک انتخاب، کل بدن نوزاد را بپوشانید.

حفظ سلامت نوزاد در روزهای سرد:

هنگامی که دمای محیط پایین است، صرف زمان کم برای تعویض لباس نوزاد و همچنین تعویض پوشک او از اهمیت بالایی برخوردار است. زیردکمه ای گرم نوزاد دخترانه به راحتی می تواند به کاهش این زمان کمک شایان توجهی بکند. زیرا تنها کافی است بعد از ثابت نگه داشتن نوزاد و کنترل پاهای او ، چند دکمه را باز کرده و مجددن ببندید و دیگر نیاز به در آوردن کل لباس های او نیاشید.

افزایش راحتی نوزاد در کنترل دست و پاهایش:

لباس های گشاد، لباس هایی که جمع می شوند، بلوز هایی که آستین های آن دولا می شوند و شلوار هایی که بر اثر تحرک نوزاد، پاچه های آن پایین تر می آیند، می توانند جلوی حرکت کردن آزادانه نوزاد را بگیرند. زیردکمه ای گرم نوزاد دخترانه می تواند علاوه بر گرم نگه داشتن نوزاد به مرتب ماندن لباس نوزاد بر روی بدنش کمک کرده و به او امکان تحرکی آزاد و بی قید را فراهم آورد.