شلوار پیشبندی نوزاد دخترانه (2)

شلوار راحتی نوزاد دخترانه (3)

ساق و شلوار نوزاد دخترانه

تنها یکی از لباس های مهم نوزاد که باید همواره در کمد لباس او وجود داشته باشد ،همین ساق و شلوار نوزاد دخترانه است. ساق های نوزادی می تواند در زمستان ها و شلوار های راحت و نخی در تابستان بهترین پایین پوش ممکن برای نوزاد به حساب آیند.

تا قبل از آنکه ساق و شلوار نوزادی به گوناگونی مدل های کنونی باشد، مادران از لباس های بلند و دنباله دار برای نوزادان خود استفاده می کردند. بعد از تولید اولین جوراب شلواری دخترانه مدل های کوچکتر و ظریف تر آن تبدیل به ساق شلواری های نوزاد شد. بهتر است همیشه به این نمکته دقت کنید که شلوار ها و ساق ها نمی توانند جایگزین هم دیگر باشند. هر کدام از آن ها شامل مزیت هایی که بهتر است در هنگام تهیه هر کدام آن ها را به خوبی در نظر بگیرید.

این گفتار دیبامد قصد دارد تا شما را با مزیت های هرکدام از ساق و شلوار نوزاد آشنا تر کند.

نکات مهم در تهیه ساق و شلوار نوزاد دخترانه :

اگر شما جزو والدین باتجربه ای هستید که توانسته اید که یک فرزند خود را به سن خردسالی برسانید، به خوبی با ملزومات لباس نوزاد آشنا هستید. همچنین به خوبی می دانید که می خواهید در هنگام تهیه لباس نوزاد دقیقا باید چه مقدار از هر کدام را تهیه کنید. از آن جایی که تهیه لباس نوزاد دخترانه ریزه کاری هایی دارد که شما باید بیشتر به آن دقت کنید، معمولا موارد زیر در انتخاب ساق و شلوار نوزاد می تواند برای شما بسیار مفید باشد.

همانطور که می دانید ساق ها در واقع یک نوع از جوراب نوزاد دخترانه هستند که با یک جنس ضخیم تر بافته می شوند. به پای نوزاد می چسبند و می توانند برای مدتی طولانی پاهای او را گرم نگه دارند.

از آن جایی که نوزادان رشد سریعی را تجربه می کنند تهیه و تعویض چند باره ساق و شلوار نوزاد می تواند کمی شما را سردرگم کند. بهتر است مواردی را که در ادامه بیان می کنیم حداقل یک بار مطالع نمایید تا به جای سردرگمی از تهیه آن ها لذت ببرید.

خاصیت الاستیکی:

کشسانی بودن ساق و شلوار نوزاد یکی از ویژگی های ضروری است، که باید داشته باشد. شما باید بدانید که ساق های نوزادی در صورت نداشتن این خاصیت می توانند به مقدار زیادی برای کودک آزار دهنده باشند. این خاصیت کمک می کند تا حداقل کمی تغییرات رشد نوزاد شما را پوشش دهد.

راحتی و سبکی:

قرار نیست یک ساق و شلوار نوزاد راحتی نوزاد شما را بر هم  بزند. اگر برای دیگر لباس بچه گانه ای که می خواهید بر تنش کنید تصمیم گرفته اید تا در هنگامی که کودک به خواب میرود ساق شلواری اش نیز به پایش بماند، نباید به گونه ای باشد که نوزاد شما دچار سوختگی، گرمازدگی و ناراحتی در حرکت دادن پاهایش باشد.

سعی کنید برای رعایت این قسمت، در اولین نگاه جنس آن ساق و شلوار نوزاد را به دقت بررسی نمایید. سبکی بودن پارچه و نحوه دوخت آن می تواند تاثیر زیادی در راحتی نوزاد شما داشته باشد. همچنین اگر می خواهید یک شلوار مناسب را به عنوان لباس خواب برای نوزاد خود تهیه نمایید، بهتر است از نمونه های شلوار هایی با زیردکمه که زیرد دسته انواع زیردکمه ای نوزاد دخترانه به شمار می ایند استفاده نمایید.

رعایت سایز نوزاد و عدم تنگ بودن ساق و شلوار های چسبان مخصوص نوزاد می تواند به خون رسانی بهتر پاهای او کمک کند. گاهی حتی پیش می آید که درز انگشتان پا در ساق شلواری های جوراب دار، موجب تحریک پوست لطیف پای نوزاد می گردد.

تناسب با دیگر لباس های نوزاد:

هموراه تهیه ساق و شلوار نوزاد باید متناسب با دیگر لباس های اصلی او انجام پذیرد. از آن جایی که ساق و شلوار نوزاد از جمله پایین پوش های یک نوزاد به شمار می آید، لازم است بالاپوشی متناسب با آن در نظر گرفته شده باشد. انواع تیشرت نوزاد دخترانه ، بلوز نوزاد دخترانه و تاپ نوزاد دخترانه را می توانید در هماهنگی با ساق و شلوار او انتخاب نمایید.

جنس ساق و شلوار نوزاد دخترانه :

قبل از تهیه ساق و شلوار نوزاد جنس آن ها را مد نظر قرار دهید. برخی از ساق ای شلواری هستند که از پشم تهیه شده اند. مطمئنا این ساق ها گرم هستند. اما اگر پوست پاهای نوزاد تحریکاتی را نشان داد، بهتر است هرچه زودتر آن را از کمد لباس او حذف نمایید. در صورت امکان به دنیال جنس ساق و شلوار نوزادی با قابلیت تنفس و درزهایی تقویت شده باشید. هموراه به خاطر داشته باشید که نازک بودن یک ساق و شلوار نوزاد احتمال در رفتن بخیه های آن را بیشتر فراهم می کند.

شما می توانید در این قسمت با توجه به آب و هوای منطقه جغرافیایی که در آن زندگی می کنید نیز دست به انتخاب بزنید.

تهیه ساق و شلوار نوزاد به مقدار لازم:

هیچ گاه از این موضوع که رشد نوزاد نیاز به تغییر سایز های لباس او دارد، غاقل نشوید. نوزاد شما در روز های آغازین بعد از تولد خود به سرعت رشد می کند. ضروری است از هر مدل ساق و شلوار نوزاد ای که تهیه می کنید تعداد بیشتری را در اندازه های مختلف تهیه نمایید. خواه می خواهد این شلوار های شلوار جین نوزاد دخترانه، شلوار راحتی نوزاد دخترانه و یا شلوار پیشبندی نوزاد دخترانه باشند.

در صورت نیاز توجه به مدل های شلوار گرم:

شما می توانید به راحتی با کمک یک شلوار گرم نوزاد دخترانه ، و یا حتی یک ساق ضخیم پاهای او را در هوای سرد خانه و یا بیرون از منزل گرم نگه دارید.

کافی است باز هم با توجه به مدل های مختلف این مدل از شلوار ها آن چیزی را که کیفیت و سایز مطلوبی دارند انتخاب نمایید.

رنگ های مناسب :

می توانید در انتخاب و ایجاد تناسب رنگ ساق و شلوار نوزاد از روش به کار گیری رنگ های متضاد یا مکمل استفاده کنید. اما در کنار همه این حالت ها مطمئن باشید که یک جفت ساق شلواری سفید برای او کنار گذاشته اید.

تناسب با کفش و جوراب:

در صورت استفاده از ساق، نیازی به انتخاب جوراب نوزاد دخترانه نیست. مگر در شرایطی که می خواهید کودک را بدون کفش نوزاد دخترانه از منزل بیرون ببرید. بهتر است همواره در انتخاب ساق و شلوار نوزاد به تناسب ظاهری میان کفش ها و جوراب های او نیز دقت کنید.

مراحل تهیه ساق و شلوار نوزاد:

حال که با ویزگی ها و نکات کاربردی در امر تهیه ساق و شلوار نوزاد آشنا شدید، می توانید این مراحل را در سه مرحله زیر به راحتی پشت سر گذاشته و اقدام به تهیه این لباس ضروری نوزاد دخترانه کنید:

  • در نظر گرفتن اندازه
  • انتخاب جنس ساق و شلوار نوزاد
  • انتخاب رنگ