نمایش 9 24 36

کفش نوزاد دخترانه

شاید گرم نگه داشتن پای نوزاد در هوای سرد و گاه پیاده روی برای یک دختر بچه نوپا، شما را به فکر تهیه یک جفت کفش نوزاد دخترانه انداخته باشد. ما در دیبامد تلاش کرده ایم انواع مدل های این اکسسوری نوزاد دخترانه را گرد اوری کنیم. کفش های برای بچه ها تنها یک اکسسوری ساده و بی اهمیت نیست برای تهیه آن مانند دیگر لباس بچه گانه نیاز به دقت و تامل زیادی است. همچنین مطالعه این مقاله به شما کمک می کند تا مانند تهیه سایر انواع لباس نوازد دخترانه به یک انتخاب صحیح دست بزنید.

چه زمانی باید کفش نوزاد دخترانه را تهیه کرد؟

به محض به راه افتادن کودک و آغاز دوران طلایی خودکفایی، می توانید چند جفت کفش نوزاد دخترانه را برای فرزند دلبندتان تهیه نمایید.

کودک نوپای شما برای محافظت از پاهای ظریف خود به این کفش ها احتیاج دارد. تا در هنگام راه رفتن چیزی پای او را نخراشد و یا زیر پای بزرگسالان آسیب نبیند.

در صورت عدم استفاده از کفش نوزاد دخترانه ، پای کودک شما خراشیده شده و به با گرد و خاک محیط آلوده شده و احتمال آسیب دیدن آن نیز بالا است.

درست است که توصیه می شود برای تهیه یک جفت کفش نوزاد برای یک دختر بچه تازه به راه افتاده عجله نکنید، اما به نظر می آید این مسئله چندان به سن نوزاد ربطی ندارد.

بسیاری از والدین تمایل دارند برای نشان دادن نوزاد خود به صورت یک انسان مینیاتوری و یا تکمیل استایل او، متناسب با دیگر لباس نوزاد دخترانه فرزندشان از یک جفت کفش استفاده کنند.

بهترین نمونه های کفش نوزاد دارای چه خصوصیاتی هستند؟

منعطف بودن:

انعطاف پذیری کفش نوزاد دخترانه بسیار اهمیت دارد. این موضوع می تواند آن قدر مهم باشد که بسیاری از پزشکان و محققان بر این باورند که باید در بسیاری از مواقع به نوزاد اجازه دهید تا با پای برهنه پیاده روی کنند. به این ترتیب پای آن ها فرم اصلی خود را گرفته و به رشد طبیعی آن ها آسیبی وارد نمی شود. بهتر است در هنگام تهیه کفش نوزاد به این مسئله حتما دقت شود.

کفش نوزاد باید حداقل 40 درجه قدرت خم شوندگی داشته باشد.

وجود شیار هایی در کف کفش نوزاد دخترانه می تواند از سر خورد نوزاد بر روی زمین جلوگیری کرده و او را در پیدا کردن مهارت راه رفتن یاری رساند.

برای امتحان کردن انعطاف پذیری کفش های نوزاد، حتما آن ها را خم و راست کرده و اگر می خواهید به صورت غیر حضوری اقدام به تهیه آن ها نمایید، از جنس کفی آن آگاهی پیدا کنید. معمولا کفی های یو پی وی سی بهترین انعطاف را برای کفی کفش ها ایجاد می کنند.

ایمن بودن کفش نوزاد :

برای یک دختر بچه نوزاد، کفش نوراد دخترانه ای با پاشنه هایی بیش از 2 سانتی متر، اصلا کاربردی نبوده و خطر استفاده از آن بسیار بالا است. بهتر است به جای پاشنه دار بودن کفش نوزاد به فکر داشتن مواردی چون ساق بلند و یا کفی مناسب باشید تا از مچ پا و قوزک نوزاد حمایت بیشتری گردد.

وجود لایه های ابری و محافظ:

وجود لایه های اضافی ابری به عنوان مخافش در اطراف کفش نوزاد دخترانه ضروری و اجتناب ناپذیر است. معمولا این موارد برای کفش های زمستانی نوزاد با حجم بیشتری در نظر گرفته می شود. بهتر است هنگام تمرین راه رفتن و به عنوان کفش راحتی نوزاد، حتما از این نمونه کفش ها استفاده شود. این مواد عموما ولکرو و اسنپس نام دارند.

سایز کفش نوزاد یک معیار مهم :

از همان ابتدایی که می خواهید اقدام به تهیه کفش نوزاد کنید، از سایز دقیق پای نوزاد خود آگاهی پیدا کنید. وجود هر یک از مواردی چون شل بودن کفش، تنگ بودن آن و حتی پهن تر بودن پنجه آن می تواند به تنهایی می تواند به رشد طبیعی پای نوزاد آسیب وارد کند.

در هر حال باید شما بزرگی و تنگی کفش نوزادی را به گونه ای در نظر بگیرید که انگشتان پاهای نوزاد در صورت لمس آن ها خارج از کفش، تا جلوی آن فاصله داشته باشند. همچنین انگشتان پای نوزاد در داخل کفش نوراد دخترانه به راحتی خم و راست شود.

خاصیت تنظیم شوندگی:

وجود بند و یا تسمه های سگک دار برای تنظیم کفش دخترانه متناسب با پای نوزاد اهمیت ویژه ای دارد. معمولا به دلیل رشد زیاد پاهای نوزاد، بهتر است وجود این موارد را در کفش نوزاد دخترانه به قت بررسی کنید. زیرا می تواند تا حدود زیادی جبران رشد نابهنگام پای نوزاد، باشد.

استایل های کفش نوزاد دخترانه:

معمولا برای نوزادان دختر، بهتر است نمونه هایی از کفش های گفته شده در ادامه این بخش را در کنار سایر انواع لباس نوزاد تهیه کنید:

  • ماری جین
  • نیم بوت و چکمه
  • صندل یا کفش های بند دار
  • کفش راحتی یا ورزشی
  • کفش های راحتی با Velcro یا snaps

نگهداری صحیح از کفش های نوزاد:

در این قسمت می خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه باید از کفش های نوزاد مراقبت کنیم تا به عمر آن ها افزوده شود. به یاد داشته باشید رسیدگی و نگهداری از کفش نوزاد به اندازه کفش های یک فرد بزرگسال، حیاتی و ضروری به حساب می آید.