نمایش 9 24 36

دستکش نوزاد دخترانه

دستکش نوزاد دخترانه که در سایز هایی کوچک و با ظرافت تولید می شوند، به عنوان بهترین پوشش دستان نوزاد در نخستین روز های بعد از تولدش به حساب می آید. این دستکش ها از آن جایی مورد استفاده قرار می گیرند که از خراشیده شدن صورت نوزاد توسط ناخن هایش جلوگیری شود. با این وجود دلایل زیادی وجود دارد که والدین تمایل به تهیه یک جفت دستکش نوزاد پسرانه و دخترانه برای فرزندانشان دارند.

بهتر است همواره به این نکته توجه کرد که این اکسسوری نوزاد دخترانه می تواند در صورت استفاده طولانی مدت و یا ناصحیح موجب وارد شدن لطمه هایی هم می گردد. البته این موضوع تا حدودی برای دیگر لباس نوزاد نیز صدق می کند.

پس قبل از بررسی انواع مدل های دستکش نوزاد دخترانه سایت دیبامد ، این مقاله را تا انتها بخوانید و با مرور نکات آن به یک انتخاب صحیح برسید.

دلایل استفاده از دستکش نوزاد دخترانه :

جلوگیری از خراش پوست حساس نوزاد :

جنین انسان، تا زمانی که در رحم مادر است، با حرکت دادن دستان خود و لمس صورتش با کمک دست ها می تواند تا حدود زیادی خود را آرام سازد. پس از تولد و در قرار گرفتن در جهانی تازه، بر اثر عادت باز هم تمایل دارد تا با حرکت دادن دست های خود مثل قبل برای خود آرامش ایجاد کند. اما این بار از آن جایی که موتور رشد او فعال شده و با سرعت بیشتری فعالیت می کند، ناخن های او به سرعت رشد می کنند و ممکن است هنگام لمس صورت، موجب خراش پوست حساس نوزاد شود.

از این روست که والدین و کسانی که از کودک مراقبت می کنند، با کمک دستکش ها از خراشیده شدن پوست نوزاد جلوگیری می کنند.

در هر حال باز هم برای آن که کودک بتواند به این نیاز غریزی خود پاسخ دهد بهتر است در طول روز به مدت چند ساعت دستکش ها را از دستانش خارج کرده و اجازه دهید تا آزادانه دست هایش را به حرکت درآورد. شما با کوتاه کردن مستمر ناخن ها نیز می توانید تا حدود زیادی از تشکیل این خراش ها جلو گیری کنید.

گرم ماندن دست های نوزاد در هوای سرد محیط:

تا به حال اگر دقت کرده باشید، بسیاری از مادربزگان توصیه می کنند در هنگام شب حتما از یک جفت دستکش برای نوزاد استفاده شود. آن ها به خوبی می دانند که نوزادان در هنگام خواب و در طول شب به خوبی بزرگسالان قادر به تامین درجه حرارت بدن خود نیستند. پس بهتر است حتما در کنار سایر لباس نوزاد دخترانه و پسرانه ای که برای خواب نوزاد در نظر گرفته اید، حتما از یک جفت دستکش نوزاد دخترانه و پسرانه نیز استفاده کنید.

شما می توانید دستکش نوزاد دخترانه را متناسب با سایر لباس گرم نوزاد دخترانه ای که برای او تهیه کرده اید، انتخاب نمایید.

حفاظت از انگشتان دست نوزاد:

از لحظه ای که نوزاد در بیمارستان بین اتاق نوزادان و شیردهی، جابجا می شود و تا زمانی که توسط والدینش برای مدتی از خانه خارج شده و احتمال آنکه توسط افراد کم تجربه در آغوش گرفته می شود، احتمال آن وجود دارد که به انگشتان ظریف او آسیب وارد گردد. بهتر است از دستکش نوزاد دخترانه و پسرانه در این مواقع استفاده شود.

جلوگیری از ورود مواد سمی به دهان نوزاد:

اگر یک نوزاد دختر دارید و او به تازگی یاد گرفته است که دستان خود را به سمت دهانش برده و آن ها را بمکد بهتر است با کمک یک دستکش نوزاد دخترانه ، در مواقع خواب و استراحت این عادت را به آرامی از سر او باز کنید.

 همچنین در صورت لاک زدن دستان او به این موضوع دقت بیشتری کرده و بهتر است دستان او را با یک جفت دستکش نوزاد دخترانه بپوشانید. زیرا با مکیدن ناخن ها احتمال کنده شدن لاک و ورود آن ها به دهان نوزاد بالا ست.

نکاتی مهم در هنگام استفاده از دستکش های نوزاد:

همان طور که در قسمت های قبلی هم به آن اشاره کرده ایم، استفاده طولانی مدت از دستکش نوزاد دخترانه برای دختر دلبندتان چندان مناسب نیست. بهتر است در هنکام استفاده از دستکش ها به موارد زیر دقت کنید :

  • برای جلو گیری از نا امیدی نوزاد در لمس کردن صورتش با کمک دست ها چند ساعتی را در طول روز، دستکش ها را از دستانش خارج کنید.
  • برای آن که به حس لامسه نوزاد آسیبی وارد نشود، مدت استفاده از دستکش ها را کاهش دهید.
  • الاستیکی بودن مچ دستکش نوزاد می تواند تاثیر زیادی در گردش خون دستان نوزاد داشته باشد.
  • گاه می توانید به جای استفاده از دستکش نوزاد دخترانه از یک بلوز نوزاد دخترانه با آستین های بلند به همراه سوراخ های انگشت شست هم استفاده کنید.
  • مانند همه انواع لباس بچه گانه ، مرغوبیت جنس پارچه و تمیز بودن دستکش نوزاد دخترانه یکی دیگر از موارد کلیدی است که باید حتما به آن دقت کنید. از آنجایی که احتمال مکیده شدن دستکش ها بالاست.