نمایش 9 24 36

جوراب نوزاد دخترانه

پاهای ظریف و ریز دختر کوچک شما در نخستین روز های بعد از تولدش نیازمند جوراب نوزاد دخترانه برای محافظت بیشتر است. همواره تنوع و گستردگی مدل های موجود در قفسه فروشگاه ها و حتی صفحه های مختلف فروشگاه های آنلاین، اثبات این موضوع است که این اکسسوری نوزاد دخترانه می تواند چقدر کاربردی و مفید تلقی گردد.

اینکه شما بخواهید همواره به پا های نوزاد کوچک خود یک جفت جوراب بپوشانید، کار درستی نیست. بهتر است همواره در هنگام پوشیدن جوراب به پای نوزاد خود به درجه دما و هوای داخل منزل و بیرون از آن توجه کنید.

ایده داشتن یک جفت جوراب نوزاد دخترانه متناسب با دیگر لباس نوزاد دخترانه ای که در کمد فرزند شما جای گرفته است، ایده بسیار خوبی است.

این مقاله فروشگاه اینترنتی دیبامد را بخوانید تا با مواقعی که لزوم استفاده از جوراب نوزاد دخترانه بیشتر احساس می شود، آشنا شوید.

هدف استفاده از جوراب نوزاد دخترانه :

ما همواره می خواهیم برای فرزند خود بهترین نمونه از لباس بچه گانه را تهیه نماییم. گاه این موضوع سبب فراموش کردن نیاز های واقعی ما از تهیه لباس نوزاد می شود.

آن چه که سبب تولید اولین نمونه های جوراب نوزاد دخترانه در سرتاسر دنیا شد، کاملا با هدفی که از تولید جوراب زنانه و جوراب مردانه دنبال می شد، متفاوت بود.

گرم نگه داشتن و جلوگیری از سرد شدن پاهای نوزادان دلیل اصلی استفاده از جوراب نوزاد پسرانه و دخترانه گردید.

از آن جایی که نوزادان نمی توانند راه بروندف پاهای آن ها به راحتی سرما می خورد. به همین دلیل است که در هواهای خنک تر لازم است تا حتما از جوراب نوزاد دخترانه برای دختران نوزاد استفاده گردد.

اما در سال های گذشته تنها گرم نگه داشتن پای نوزاد تنها هدف استفاده از جوراب نوزاد دخترانه نبوده است. بسیاری از والدین در کنار این هدف، تلاش می کنند تا از رنگ های مختلف جوراب ها، برای ایجاد هماهنگی بیشتر لباس های نوزاد استفاده نمایند.

بهترین زمان برای استفاده از جوراب:

اگر می خواهید نوزاد خود را به همراه از خانه بیرون برده و هوای بیرون از منزل نیز کمی سرد تر از آن چیزی است که کودک به آن عادت کرده است، بهتر است از جوراب نوزاد دخترانه گرم  استفاده نمایید. این امر مخصوصا در آب و هوای سرد و برفی، بارانی و یا درجه حرارت پایین اهمیت دو چندان دارد.

طبق آخرین تحقیقات موسسه پژوهشی و مطالعات بهداشت کودکان ( HealthyChildren.org )، پاهای نوزادان عموما در معرض سرمازدگی هستند. یک جفت جوراب برای یک نوزاد دختر می تواند برای جلوگیری از این سرمازدگی بسیار مفید واقع شود.

در روزهای زمستانی که با کاهش واضح دمای هوا روبرو هستید، قطعا استفاده از یک جفت جوراب نوزاد دخترانه می تواند بسیار مفید واقع گردد. در روز های گرم تابستانی نیز با آنکه به دلیل گرمی هوا این احساس نیاز نمی شود، اما قطعا پوشاند یک جفت جوراب دخترانه نازک می تواند بی ضرر باشد.

نکاتی کاربردی در تهیه جوراب نوزاد دخترانه:

قطعا تولیدات متنوع و محتلف لباس های نوزاد امروزه توانسته است، گزینه های زیادی را پیش روی والدین بگذارد. جوراب نوزاد دخترانه نیز از این قاعده مستثنی نیست. بهتر است از آن جایی که هیچ دو کارخانه ای جوراب هایی مشابه هم تولید نمی کنند، همواره به دنبال یک جفت جوراب نوزادی با ویژگی های خاص باشید.

معمولا می توان یک جفت جوراب نوزاد دخترانه را که دارای ویژگی های زیر باشد، به عنوان یک نمونه ی خوب و کاربردی جوراب نوزادی در نظر گرفت:

سایز متناسب جوراب با پای نوزاد:

یک جفت جوراب برای یک نوزاد نباید خیلی تنگ و خیلی گشاد باشد. جوراب های تنگ می تواند رشد پای نوزاد شما را با چالش مواجه سازد. جوراب های خیلی کوچک می توانند مانع از رشد طبیعی پای نوزاد شما گردد.

همچنین انتخاب جوراب های گشاد هم می تواند به راحتی از پای نوزاد به درآمده و باعث معذب شدن والدین نوزاد گردد.

پس جدول سایز ها و اندازه های جوراب ها را قبل از تهیه آن به خوبی بررسی نمایید.

داشتن خاصیت الاستیکی:

یکی از مجلات مد کودکان در اواسط قرن بیستم میلادی، نطریه الاستیکی بودن جوراب نوزاد را برای راحتی و حفظ سلامتی نوزاد برای اولین بار مطرح کرد.

همچنین در این مقاله، پیشنهاد گردید برای استفاده بیشتر از انواع لباس های نوزادی، از انواع تاپ نوزاد دخترانه و پسرانه با خاصیت الاستیکی استفاده گردد.

عموما این ویژگی کشسانی بودن، جوراب ها و لباس های نوزاد سبب می شود که این لباس ها بتوانند به راحتی بر بدن نوزاد بنشینند.

رنگ های شاد و متنوع:

تلاش کنید تا در کشوی جوراب های نوزاد خود، تا حدودی آن را با جوراب هایی دارای رنگ های مختلف پر کنید. این کار باعث بالابردن تطبیق سریعتر لباس های نوزاد شما با جوراب ها خواهد شد.

همچنین از آن جایی که نوزادان معمولا با پاهای خود بازی کرده و به دفعات آن ها را با دستان خود می گیرند، می توان گفت می توانند با نگاه کردن به رنک آن جوراب ها بیناییشان را تقویت کرد.

لازم به ذکر است استفاده از رنگ های روشن به عنوان رنگ جوراب نوزاد دخترانه می تواند، به راحتی آلودگی های احتمالی را نشان داده و بتواند به شما برای شستشوی سریع تر آن جوراب آلارم دهد.

استفاده از الیاف طبیعی:

بر همگان واضح است که پوشت بدن نوزاد به شدت حساس است. بسیاری از مواقع درز های جوراب نوزاد دخترانه توانسته است پوست پای نوزاد را به شدت تحریک کرده و نوزاد را معذب سازد.

تلاش کنید با شناسایی الیاف مناسب و ارگانیکی چون، پنبه، پشم و ترکیب این موارد با کمی پلی استر، جورابی را برای نوزاد تهیه کنید که بتواند، قابلیت تنفس و راحتی را برای نوزاد شما فراهم آورد.