مشاهده همه 2 نتیجه

نمایش 9 24 36

زیردکمه ای نوزاد دخترانه

زیردکمه ای نوزاد دخترانه یک لباس یک تکه برای نوزادان دختر است که می توان گفت از مهم ترین و کاربردی ترین لباس های یک نوزاد در ماه های اولیه زندگی اش، به شمار می آید. این لباس با مدل های متنوعی که دارد، عموما بغل و اطراف سرشانه نوزاد را می پوشاند و در بین پاهای کودک از جلو و پشت لباس به هم نزدیک شده و با کمک تعدادی دکمه بسته می شود.

انواع مدل های زیردکمه ای نوزاد ساخته شده از پنبه که می تواند با آستین های بلند و یا کوتاه دیده شود، کاملا مناسب روزهای گرم از سال هستند. همچنین به تازگی نمونه هایی از بلوز و بافت نوزاد دخترانه نیز در بازار دیده می شود که صرفا به دلیل مرتب ماندن لباس بر تن نوزاد به این طریق طراحی شده اند.

اگر زیردکمه ای ها بر اساس مدل های استاندارد طراحی شده باشند، هرگز برای کودک هیچ گونه ناراحتی ایجاد نمی کنند. در هر حال ما در این مقاله از دیبامد قصد داریم شما را با انواع کاربرد های زیردکمه ای نوزاد و نکاتی را که باید در هنگام تهیه و انتخاب این لباس بچه گانه مد نظر خود قرار دهید، آشنا کنیم.

کاربرد های زیردکمه ای نوزاد دخترانه :

همانطور که می دانید و در قسمتهای قبلی هم به آن اشاره کردیم، زیردکمه ای نوزاد را می توان یکی از پر استفاده ترین لباس نوزاد دخترانه دانست. این استفاده تنها به خاطر مزیت هایی است که این لباس می تواند برای نوزاد شما فراهم آورد و در ادامه آمده است:

راحتی در تعویض پوشک نوزاد:

اگر در بین شب و یا هنگامی که از منزل خارج شده اید و پیش آمده است که پوشک نوزاد خود را تعویض کنید،و یک زیردکمه ای نوزاد را برتن کودک کرده باشید این کار با راحتی و سرعت بیشتری صورت می پذیرد.

مرتب بودن لباس اصلی برتن نوزاد:

نوزادان به دلیل عدم کنترل مناسب بر حرکت دست ها و پاهایشان می توانند با کم ترین غلط زدن باعث شوند تا بخشی از لباس آن ها بر روی بدنشان جابجا گردد. اگر شما از یک زیردکمه ای نوزاد استفاده کرده باشید در این صورت هیچ مشکلی برای لباس نوزاد پیش نمی آید. همچنین دمای بدن او نیز معتدل باقی می ماند.

سادگی و راحتی:

بسیار پیش آمده است که برای پوشاندن پوشک نوزاد مجبور به استفاده از انواع شلوار دخترانه و یا دامن دخترانه ها شده اید. از مزیت های زیردکمه ای نوزاد این است که شما می توانید تنها با بستن چند دکمه در زیر لباس به راحتی از پوشاندن شلوار و یا شلوارک دخترانه به پای نوزاد چشم پوشی کنید. در این حالت دیگر تنها کافیست از یک جفت پاپوش نوزاد دخترانه و یا جوراب نوزاد دخترانه برای تکمیل استایل او استفاده نمایید.

انواع مدل های زیردکمه ای نوزاد دخترانه :

امروزه در هنگام انتخاب انواع مدل های لباس نوزاد از جمله انواع تیشرت دخترانه ، پیراهن دخترانه و بلوز نوزاد دخترانه می توانید مدل هایی از آن را که در قسمت انتهایی به دکمه متصل شده اند، را نیز مشاهده کنید.

دلیل این امر قطعا مزیت های لباس های زیردکمه ای نوزاد  است. اما باید به این نکته اشاره کرد که این مدل ها خود امروزه به عنوان یک لباس اصلی جداگانه به حساب می آیند. شما می توانید انواع این مدل های زیردکمه نوزاد پسرانه و دخترانه را با توجه به شرایط آب و هوایی و یا مناسبت هایی که در آن ها قرار گرفته اید، برای نوزاد خود تهیه نمایید.

از انواع لباس هایی که می توان گفت مجه به دکمه هایی در بخش انتهایی خود شده اند می توان به موراد زیر اشاره کرد:

انواع شلوار :

شما می توانید ساق و شلوار نوزاد دخترانه ای را به راحتی بیابید که در بخش زیرین خود به چند دکمه متصل است. این شلوار ها هم خود به گونه ای از زیر دسته های انواع زیردکمه ای نوزاد دخترانه به حساب می آیند.

انواع بلوز :

شما می توانید مدل های بیشماری از بلوز نوزاد دخترانه را که به یک زیردکمه ای وصل شده است برای فرزند دلبندتان تهیه نمایید. در هر حال این لباس می تواند هم کاربرد های یک بلوز و هم مزیت های یک زیردکمه ای نوزاد دخترانه را داشته باشد.

انواع تاپ:

نمونه هایی که شما به وفور از مدل های زیردکمه ای نوزاد دخترانه در فروشگاه ها مشاهده می کنید، در واقع همین تاپ نوزاد دخترانه ای است که بک زیردکمه متصل شده است. از این تاپ های زیردکمه دار می توانید به عنوان لباس خواب و یا لباس راحتی در منزل استفاده کنید.

انواع پیراهن ها:

اگر قرار است نوزاد خود را برای رفتن به یک آتلیه و یا یک جشن مهمانی آماده کنید، بهتر است برای او یک پیراهن زیردکمه دار تهیه نمایید. این پیراهن ها در صورت داشتن دامن و یک بخش داخلی که همان زیردکمه آن است، می توانند به مدت طولانی بر روی اندام نوزاد به صورت مرتب باقی بمانند.

نکات مهم در هنگام تهیه زیردکمه ای نوزاد دخترانه :

سایز کلی زیردکمه ای:

باید توجه داشت که در واقع علاوه بر دور کمر و دور باسن نوزاد باید حتما به قد نوزاد نیز در هنگام تهیه زیردکمه ای نوزاد دقت کرد. برای اندازه گیری این پارامتر باید قد نوزاد را از سرشانه تا زیر پوشک او اندازه گیری کرد. به این ترتیب می توان گفت این زیردکمه ای می تواند برای نوزاد شما راحت و قابل استفاده باشد.

سایز دور پا:

اگر پاهای نوزاد شما کمی تپل تر از حالت معمولی است و یا پوشک که برای نوزاد مورد استفاده قرار می گیرد، کمی بزرگتر از آنچه که به صورت معمولی کاربرد دارد، می باشد بهتر است به این پارامتر هم توجه کنید.

شما باید دقت کنید که در صورت تنگ بودن جای پای نوزاد در زیردکمه ای نوزاد قطعا کودک دچار سوختگی و یا سوزش شدید در اطراف کشاله های پای خود می گردد.

جنس پارچه های به کار رفته:

تا می توانید دقت کنید که زیردکمه ای را که برای نوزاد دختر خود تهیه می کنید از جنس پنبه و یا کتان و مواد ارگانیک باشند. مرغوبیت جنس این لباس ها که ممکن است به عنوان لباس زیر نوزاد دخترانه و در طول شب و هنگام خواب نوزاد مورد استفاده قرار گیرند، نقش زیادی در رشد و اعتلای سلامتی پوشت نوزاد شما خواهد داشت.