پلیور کاپشنی نوزاد پسرانه (4)

سرهمی کاپشنی نوزاد پسرانه (3)

شلوار کاپشنی نوزاد پسرانه (3)

کاپشن نوزاد پسرانه

گرم نگه داشتن پسر چند ماهه تان در هوای سرد زمستان، آن هم زمانی که می خواهید او را همراه با خود از منزل بیرون ببرید تنها با یک کاپشن نوزاد پسرانه میسر خواهد شد.

کاپشن ها از آن جایی که می توانند به راحتی از نوراد شما  در برابر رطو بت و هوای طوفانی محافظت کنند، می توان گفت که نسبت به دیگر لباس گرم نوزاد پسرانه در هوای بارانی و یا برفی زمستان ارجحیت دارند.

این مقاله دیبامد به شما نحوه انتخاب و استفاده از کاپشن نوزاد پسرانه را آموزش می دهد. با ما همراه باشید.

فواید استفاده از کاپشن نوزاد پسرانه:

چند لایه بودن:

کاپشن نوزاد پسرانه حداقل از سه لایه مجزا تشکیل شده است. آستر درونی، عایق حرارتی یا الیاف طبیعی  که در لایه میانی قرار گرفته است و رویه ضد آب آن. این لایه ها که گاه تا 5 لایه هم اضافه می شوند، می توانند به راحتی و به سرعت از نوزاد شما در برابر هوای سرد محیط محافظت کنند.

محافظت در برابر باد و بوران:

کلاه خز دار و لایه های خارجی کاپشن نوزاد پسرانه، همواره می توانند در هنگام وزش باد از نوزاد شما مخافظت نمایند. به این ترتیب که جریان باد را می شکنند و نمی گذارند که به صورت مستقیم به صورت نوزاد اصابت کند. این خاصیت باد گیر بودن کاپشن نوزاد پسرانه، آن را به یک لباس نوزاد پسرانه ویژه در روز های سرد و طوفانی سال تبدیل کرده است.

وزن کم کاپشن نوزاد پسرانه :

گاه پیش می آید که بخواهید نوزاد خود را با کمک چند بافت نوزاد پسرانه به همراه یک عدد پتو برای بیرون رفتن از منزل آماده کنید. اما خوب است بدانید که این حجم از لایه های لباس وزن زیادی را بر فرزند شما متحمل خواهد کرد و نفس کشیدن او را دشوار خواهد ساخت. بهتر است در هوای سرد یک لباس زیر نوزاد پسرانه را به همراه یک پلیور پسرانه بر تن نوزاد کرده و دیگر تنها یک عدد کاپشن را بر روی آن ها بر تن نوزاد بپوشانید.

حجم زیاد و محافظت از بدن نوزاد:

از خوبی های دیگر کاپشن نوزاد پسرانه، حجم و حالت پفی است که برای نوزاد ایجاد می کند. این خاصیت که باعث گرفتن اثر ضربات بر بدن نوزاد می گردد، موجب می شود تا او را بتوانید به راحتی نیز در آغوش بگیرید. یا به عنوان مثال با خیال راحت تر بر روی صندلی کودک در صندلی عقب انومبیل خود بنشانید.

نکات مهم در هنگام تهیه و استفاده از کاپشن نوزاد پسرانه:

چرا مهم است که این بخش را با دقت بخوانید؟ زیرا نوزادان رشد زیادی دارند. خواه نا خواه عمر استفاده از لباس هایشان کم است. شما باید تلاش کنید تا در یک مدت کوتاه که اتفاقا فرصت مهمی برای رشد و تحکیم قدرت بدنی فرزند شماست یک انتخاب عالی داشته باشید.

در نظر گرفتن سایز مناسب کاپشن نوزاد پسرانه:

اگر شما هم با روش اندازه گیری سرهمی نوزاد پسرانه آشنایی داشته باشید، می دانید که تنها دور کمر و سینه نوزاد می تواند برای اندازه گیری سایز لباس نوزاد کافی باشد. اما برای اندازه گیری کاپشن نوزاد باید شما بتوانید این اندازه ها را با افزایش 2 تا 3 سانتی متر از روی کاپشن مطابقت دهید.

اگر از کاپشن نوزاد پسرانه ای استفاده می کنید که به بالاتنه آن به یک شلوار گرم نوزاد پسرانه از همان جنس متصل شده است، دقت کنید که قد نوزاد نیز از ابتدای سرشانه تا نوک انگشتان پا هم یک پارامتر مهم به شمار می آید که باید در نظر گرفته شود. بعلاوه این اندازه باید به طریقی انتخاب گردد که هیچ فشاری به کف پاهای نوزاد وارد نگردد. به این ترتیب در نظر گرفتن اندازه ای بیشتر از آنچه که به صورت واقعی محاسبه شده است، ایرادی ندارد.

سادگی و عدم وجود بدلیجات بر روی کاپشن:

مهم است که بر روی کاپشن نوزاد پسرانه هیچ گونه تزئیناتی نظیر دکمه و یا زنجیر آویزان شده ای وجود نداشته باشد. کوچک ترین تزئینات و بدلیجات آویزان شده ای حتی نظیر دکمه و سرزیپ می توانند برای نوزاد خطر ابتلا به خفگی را به دنبال داشته باشند. بنابراین همواره داشتن دکمه های پرسی مقاوم و یا زیپ مخفی از ویژگی هایی است که وجود آن ها در یک کاپشن انتخاب آن کاپشن نوزاد پسرانه را در اولویت قرار می دهد.

داشتن بند های ایمنی:

برخی از کاپشن های نوزادی برای اطمینان خاطر و ایجاد حالت ایمنی بیشتر از بند هایی در جهت حفظ اندام نوزاد و جلوگیری از سر خوردن او دارند. همچنین شما می توانید برخی از این کاپشن ها را پیدا کنید که بند هایی را در جهت بسته شدن با صندلی کودک دارند و می توانند ایمنی بیشتری را ایجاد کنند.

عدم وجود خز های بلند و نرم:

الیاف به کار رفته در لباس بچه گانه اگر مرغوب و با کیفیت نباشند می توانند برای نوزاد، حساسیت زا باشند. آلرژی های به وجود آمده و ضعف موجود در سیستم ایمنی بدن که گاه تا سال ها در بدن شخص می ماند می تواند از سال های اولیه زندگی و به همین علت شروع شده باشد. بهتر است به این منظور از کاپشن هایی استفاده کنید که اگر کلاه آن ها از یک لایه خز مانند استفاده می کنند، خز هابشان خیلی بلند نباشند. اگر چنانچه این خز های بلند هم وجود داشته باشند بهتر است آن ها را با آب و صابون مرتبا شستشو دهید.

سرمایه گذاری روی مدل های کاربردی:

طراحان مد و استایلیست ها امروزه، طراحی های خلاقانه ای را برای کاپشن نوزاد دخترانه و پسرانه ارائه کرده اند. این مدل های کاربردی می توانند به راحتی علاوه بر گرم نگه داشتن نوزاد به شما هم کمک کنند تا با راحتی و انعطاف بیشتری نوزاد را به همراه خود حمل کنید. بنابراین پیشنهاد ما برای شما همواره سرمایه گذاری بر روی مدل هایی است که بتوانند علاوه بر ایجاد حداکثریت راحتی، کاربرد مناسب خود را نیز ارائه دهند.

یکی از مدل های خلاقانه ای که امروزه می توانید نمونه هایی از آن ها به تازگی به بازار آمده است کاپشن مشترک نوزاد با پالتو مردانه و یا پالتو زنانه است. به این کاپشن ها، اصطلاحا کاپشن بارداری نیز گفته می شود.

این کاپشن ها در واقع بر تن فرد بزرگسال پوشانده می شود و نوزاد در کیسه ای که در جلوی آن دوخته شده است، قرار می گیرد.

از مزیت این کاپشن ها جمع و جور بودن و نزدیک بودن نوزاد به آغوش مادر یا پدر است.